Pokazane rezultaty 1 do 7 z 7

Temat: nowy gaz i problem

  1. #1

    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Hajnowka
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    raz

    Domyślny nowy gaz i problem

    Witam, na wstepie chcialbym prosic moderatorow o wyrozumialosc....od miesiaca mam przerwe w dostepie do neta w domu...korzystam z mobilnej wersji bardzo slabej, szukalem ale bardzo ciezko co kolwiek znalesc...wiec blagam nie usuwajcie i pomozcie...

    A wiec tak...7grudnia zalozylem gaz w Takadzie...bialystok. I bylo ok...od tygodnia jest problem..gdy odpalam...trzecie autem....i po chwili tak jakby obrotow... Nie trzymal..mimo ze nie faluja ale cale auto telepie jakby na 3garach...musze trzymac gaz do czasu az przelaczy sie na gaz wtedy juz normalnie...pomozecie? Miesiac czasu i juz problemy? Silnik 1.6 AKL jesli cos...sam nie wiem co to moze byc jesli ktos moze to niech podpowie.

    Aha...i jeszcze jeden problem;/ co to może być że przy skręcaniu czasami gaśnie silnik...i to jest niebezpieczne;/

    Dziekuje Wszystkim i przepraszam za klopot, pisze tu bo wiem ze na Was mozna zawsze liczyc.:d
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 09-01-16 o 15:12

  2. #2
    Kimciu's Avatar
    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    jak rozumiem auto podczas dodawania gazu tak jakby się "zastanawiało" njlepiej po zmroku odpal auto podnieś maskę i zdejmij osłonę potem dodaj gazu i obserwuj gdzie ucieka Ci iskra. do sprawdzenia masz 3 rzeczy tj świece (możesz zakupić takie mocniejsze do gazu), może też to być wina kabli wysokiego napiecia lub ostatnia rzecz cewka. najlepiej jakbyś mial możliwość pożyczyc od kogoś po kolei te czesci po przekładać i sobie sprawdzić aby niepotrzebnie nie wydawać kasy.
    Ryzyko- to ono tak naprawdę sprawia, że życie jest ciekawe !

  3. #3
    pila24's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZBI
    Auto
    sczała
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    57 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Napisz jakie masz graty założone.Problem z odpalaniem to zapewne przepuszczanie gazu przez wtryskiwacze lub reduktor podciśnieniem,ale możliwe tez jest złe wyregulowanie instalacji przez co rozjechały się czasy wtrysków PB .Gasnąć przy skręcaniu może z powodu zbyt bogatej mieszanki na jałowych(dodatkowe obciążenie przez pompę wspomagania gasi auto) lub problem z zapłonem.

    Odłącz aku na kilka minut i odpal auto-napisz czy po tym zabiegu odpali normalnie czy z objawami jakie podawałeś wcześniej.
    Ostatnio edytowany przez pila24 - 07-01-12 o 13:35

  4. #4

    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Hajnowka
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    raz

    Unhappy

    no dobra a jak wytłumaczyć to....iż gdy odpalam auto...obroty skaczą po 2.2tys obrotów następnie spadają poniżej 500 i auto gaśnie...odpalam kolejny raz auto i muszę tak wyczuć aby powoli opadały obroty do 800-900 i wtedy mogę puścić pedał gazu i auto pracuje.... ale tak że bieda....telepie się i praca jest taka że powinna być (tytytytytyty) a jest (ty ty ty tytytyt ty ty ty ty tytytytyt ty ty tytyt)... powiedzmy i druga sprawa co może być że ...gdy ruszam na zimnym....i skręcam dość gwałtownie auto gaśnie;/ i jeszcze to mnie nurtuje....trzymając sprzęgło...wbijam na bieg jałowy...i gdy sprzęgło wciśnięte i ja naciskam hamulec to obroty skaczą tak między 400-1600 i nie wiem co to może być;/
    Dodano:
    no dobra a jak wytłumaczyć to....iż gdy odpalam auto...obroty skaczą po 2.2tys obrotów następnie spadają poniżej 500 i auto gaśnie...odpalam kolejny raz auto i muszę tak wyczuć aby powoli opadały obroty do 800-900 i wtedy mogę puścić pedał gazu i auto pracuje.... ale tak że bieda....telepie się i praca jest taka że powinna być (tytytytytyty) a jest (ty ty ty tytytyt ty ty ty ty tytytytyt ty ty tytyt)... powiedzmy i druga sprawa co może być że ...gdy ruszam na zimnym....i skręcam dość gwałtownie auto gaśnie;/ i jeszcze to mnie nurtuje....trzymając sprzęgło...wbijam na bieg jałowy...i gdy sprzęgło wciśnięte i ja naciskam hamulec to obroty skaczą tak między 400-1600 i nie wiem co to może być;/

    Wtryski OMVL
    Przewody KING
    Elek. jednostka ster. (ECU) KME


    Tak na karcie pisze.
    Ostatnio edytowany przez Stefcio88 - 14-01-12 o 17:07 Powód: Automatyczne łączenie postów

  5. #5
    Greedy's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jelcz-Laskowice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    powiem ci tak mam ten sam model silnika i rowniez z podletnkiem gazu i tak samo borykalem sie spory czas z takimi samymi objawami a zaczelem od pompy paliwa bo niby tam mi jakis znachor powiedzial ze akurat te modele audi sa wyposazone w slabo wydajne pompy paliwa heh pewnie dobra sciema no ale kontunuujmy ze niby po nocy spada cisnienie w ukladzie paliwa i przewaznie dzialo mi sie to tylko wlasnie gdy auto postalo przez noc ... wiec zaproponowal zeby rano 2 razy przekrecac zaplon zeby pompa 2 razy zassala paliwo i dobrze dobila totalna bzdura to byla heh nic nie pomoglo oddalem pompe do regeneracji wymienilem swiece przewody filtry wszystkie lacznie z paliwowym dalej kiszka obroty skakaly wzielem sie za dolot powietrza wyczyscilem przeplywomiez chodz i tak byl bez skazy dalej nic potem przyszedl czas na adaptacje przepustnicy i to okazalo sie strzalem w 10 ponoc taki proces trzeba co jakis tam czas powtarzac bo sie rozjezdzaja mapy paliwa od gazoliny i zaczynaja sie wariacje ze skaczacymi obrotami i dlawieniem aaaa i jeszcze sonde lambde wymienilem co tez nie pomoglo pozniej znowu przyszedl czas ze auto jaralo mi jak wsciekle i smierdzialo gazem z pod maski ...reduktor mi sie rozszczelnil trzeba bylo nowy wstawic i juz od tamtej pory wszystko chodzi jak nalezy wiedz radzil bym ci zaczac od tej chyba najtanszej opcji zaadaptowac przepustnice i patrzec co dalej przyczyn tak naprawde moze byc tysiace nie wspomne o bolaczce naszych mocnych i wysokolitrarzowych silnikach 1.6 wyposazonych w superszczelny PLASTIKOWY kolektor porazka totalna gdzie tez uszczelki nieraz puszcza rozszczelnia sie i lewe powietrze łapie co jest pozniej wielkim problemem skaczacych obrotow wiec na poczatek walnij ADAPTACE i patrz co dale powodzonka ci zycze i co zlego to nie ja
    ps.za bledy przepraszam i interpunkcje nie jestem polonistą i nigdy nie byłem

  6. #6

    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Hajnowka
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    HEhe no dzięki...bo kurde.. denerwuje mnie to że z rana pracuję jak traktor....bardzo telepie silnikiem i do czasu złapania temperatury.....aż wskoczy na gaz wtedy pracuje normalnie...wkręca się na obroty także ok..ale problem z odpaleniem jakby cofanie paliwa...zwłaszcza po nocy gdy rezerwa...i obroty po odpaleniu skaczą do 2tys potem spadają aż do 200-300 i wiadomo autko się wycisza...(gaśnie) i trzeba tak instynktownie gazem przytrzymać gdy obroty spadają aby ustawić obroty na 1tys-800 obrotów...wtedy autko samo pracuje ale tak dziwnie jak traktor...jutro do Pracy będę jechał z rana to nagram filmik może ktoś mi pomoże

  7. #7
    Crysttian's Avatar
    Data dołączenia
    May 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PL
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    Kolego ja miałem podobny problem..odwiedziłem kilka warsztatów i każdy mechanik mówil cos innego..aż w końcu trafilem do mechanika mego kolegi...który zdiagnozowal usterkę w kilka minut..mianowicie uszczelki w kolektorze dolotowym byly do wymiany. Nadmieniam, że moje objawy pojawiły się po montażu sekwencji wcześniej silnik pracowal idealnie. Po odkręceniu dolotu okazalo się że gazownik nie wymienial uszczelek, malo tego nie oczyćił połączenia i nawet nie dał silikonu. Po wymianie uszczelek silnik znowu mruczy jak nowy...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •