Strona 22 z 24 PierwszyPierwszy ... 122021222324 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 211 do 220 z 231

Temat: Brak mocy 1.8T

  1. #211

    Data dołączenia
    Jun 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Legnica, Dolnośląskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    na poczatek to polecam vaga

  2. #212
    redwater's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mała Wieś
    Auto
    audi A3x2 AGU+AUM
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez beniu1212 Pokaż post
    Witam, może mi ktoś powiedzieć czy 12s do setki w 4osoby to zły wyniki? Posiadam 180km ARY, i nie wiem czy to jest dobrze bo to moje pierwsze auto z taką mocą.
    Bardzo zły, Mi wyszlo na zimowych oponach i temp otoczenia +4 st. 8s ale w 1 osobe, mierzone vcds.
    Zrob test 60-140, to jest bardziej miarodajne. Jak masz gdzie to zmierz tez v-max wg GPS najlepiej (u mnie wyszlo 224).
    A3 8L - 1,8T AGU+DET3+K03S+FMIC (230ps/320Nm) + A3 8L - 1,8T AUM (angol/dawca)

  3. #213
    johnyfive's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warka
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T BAM

    Domyślny

    Witam , mam mały problem z S3 8L mianowicie... Założyłem LPG i nie wiem czy to zbieg okoliczności , że akurat stało to się zaraz po tym czy nie ale przycisnąłem 1 do odcięcia wbiłem 2 dociągnęło do 6000 obr/min i nagle odcięło turbo... z dołu jakby cos tam pompowało ale powyżej 3000-3500 obr auto nie jedzie , dzieje się tak samo na gazie jak i na benzynie ;/ pierwsze co pomyślałem to wirnik od turbo więc wyjeliśmy turbine , dzisiaj zawiozłem do warsztatu gdzie regenerują , okazało się że turbina jest w idealnym stanie i to nie ona jest problemem. Może ktoś miał podobną sytuację ? Dzisiaj pomyślałem , że może zawór N75 jest winien całej sytuacji jak myślicie ?

  4. #214
    kosmo's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    siedlce
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARY
    Pomógł
    107 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    mysle ze wpadł w tryb awaryjny na źle wystrojonej instalacji lpg, i dlatego juz przestało jechać auto, skasować błedy i dalej bedzie jechać

  5. #215
    johnyfive's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warka
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T BAM

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kosmo Pokaż post
    mysle ze wpadł w tryb awaryjny na źle wystrojonej instalacji lpg, i dlatego juz przestało jechać auto, skasować błedy i dalej bedzie jechać
    chodzi o to , że żaden błąd się nie pali... tzn. check bo pod komputer go nie podłączałem więc nie wiem czy cos jest...
    Jeżeli chodzi o gazownika to naprawdę porządny warsztat który zrobił nie jedno 1.8t więc wątpię żeby źle coś ustawili no ale można podjechac i zobaczyć.
    Czyli według Ciebie N75 nie jest przyczyną ?

  6. #216

    Data dołączenia
    Sep 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radzyń podlaski
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny 1.8t agu kuleje

    Witam wszystkich. Silnik jak w tytule. Auto podczas jazdy lub odpuszczenia gazu na wolnych potrafi zgasnąć, przerywa, nie ma aż takiej mocy, obroty strasznie nie rowne. Po podłączeniu skanera wyszedł błąd czujnika MAF o ile dobrze pamiętam to za niski sygnał na wejściu a także 16518 czujnik tlenu 1(blok1) brak działalności oraz 1247 uruchomienie zaworu elektromagnetycznego filtra weglowe- zwarcie do masy. Ma ktoś jakieś pomysły od czego zacząć szukać winowajcy ? Winna przeplywka ?

  7. #217

    Data dołączenia
    May 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    W-wa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Exclamation 1.8T Brak mocy, odcięcie turbiny

    1.8T AGU odcina turbo po nagrzaniu silnika, do 90st na szafie pompuje idealnie później wystarczy raz depnąć i odcina zupełnie turbo. Błędów brak, przepływka, sonda, n75 i dv sprawne. Zauważyłem że po odpięciu przewodu podciśnienia od gruszki auto odzyskuję pełną moc. Turbina po regeneracji, latało bez zarzutu aż do teraz.
    Co sprawdzić? sztanga gruszki zacina się przy wyższej temp? Ewentualnie może zmieniona mapa koliduje z czymś?

    EDIT
    Może komuś się przyda, u mnie problemem była gruszka.
    Po nagrzaniu zacinała się w pozycji w której klapka WG była otwarta, rozruszanie sztangi i ponowna regulacja z manometrem w ręce pomogła.
    Ostatnio edytowany przez Derby - 17-06-18 o 10:17

  8. #218
    bobokimax's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sucha Beskidzka
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T ARY
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny Problemy z 1.8T

    Witam wszystkich
    Pacjent to Audi A3 8L 1.8T ARY Quattro 180KM z 2000r + gaz STAG4
    Problemów jest kilka i niestety nie mogę sobie z nimi poradzić od odleglego kupienia samochodu. Mianowicie:
    1. Na biegu jałowym obroty skaczą między 700-850 przez co słychać jak by samochód oddychał. Nie ma różnicy czy to gaz czy benzyna. Im bardziej silnik nabiera temperatury tym te wahania są mocniejsze.
    2. Czasami podczas przyspieszania samochód dziwnie sie zachowuje. Raz ciągnie bez problemów, raz dmucha 1.2bar przez długi czas(mam zegar) i nagle szarpniecie ostre jak by odcięcie paliwa. Czasami też gdy chce sie rozpędzić to pokazuje 0.2bar i trzyma nawet do 3500obr po czym szybko wskakuje na 1.1-1.2bar.
    Wczoraj zauważyłem że dając mu gazu czasami zamiast przyśpieszać jak 180KM to jedzie jak 25KM

    To teraz rzeczy jakie zrobiłem:
    -nowe 4 cewki jak i świece
    -nowy N75, DV, zawór odmy (ten grzybek)
    -przepustnica czyszczona i zaadaptowana (na wyłączonym silniku pokazuje otwarcie 4% - nie wiem czy nie powinna zejść do 0%)
    -nowa sonda lambda przed kat
    -wylaczona sonda lambda za katem (brak kata)
    -zrobiony rozrząd
    -nowy przepływomierz
    -wymieniony czujnik położenia wałka rozrządu
    -nowy filtr powietrza

    Teraz co zauważyłem:
    -przed przepustnicą nie ma oznak oleju
    -w grzybku odmy jest trochę oleju
    -w TIP-ie na ściankach jak by oblepiony olej
    -świece były w oleju (została wymieniona uszczelka pokrywy zaworów), nie sprawdzałem jak jest teraz
    -temperatura w dolocie na postoju 40°C przy temp. zewnetrznej 10°C
    -zaworek odmy (ten zielony jednokierunkowy) był w białym śluzie, dzisiaj jadę go przeczyścić i sprawdzić

    Posiadam OBDEleven PRO do diagnostyki
    Błędów brak
    Nie bardzo wiem kto mi może sprawdzić szczelność układu jak i kompresje w okolicy Suchej Beskidzkiej

  9. #219

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi
    Model
    A4 B6
    Silnik
    inny
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Zrób logi statyczne i dynamiczne. Sprawdzałeś zaworek jednokierunkowy w trójniku odmy? Przepływka i sonda z boscha? Jak dmucha 1,2 bara to nie jest to seryjne 180km.
    Ostatnio edytowany przez przemo88 - 16-03-19 o 10:30

  10. #220
    bobokimax's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sucha Beskidzka
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T ARY
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez przemo88 Pokaż post
    Zrób logi statyczne i dynamiczne. Sprawdzałeś zaworek jednokierunkowy w trójniku odmy? Przepływka i sonda z boscha? Jak dmucha 1,2 bara to nie jest to seryjne 180km.
    Tak, sonda i przeplywka z boscha
    Dzisiaj jadę do kolegi sprawdzić ten zaworek bo ostatnio jak tylko oglądałem odme to widzialem ze zasyfiony był

    Jakie konkretnie logi robić i które wartości
    Bo z obdeleven ciężko sie zabrać za logi żeby fajnie zrobić

Strona 22 z 24 PierwszyPierwszy ... 122021222324 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •