Strona 2 z 24 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 232

Temat: Brak mocy 1.8T

  1. #11

    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Celbowo(Puck)
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    Wlasnie wrocilem do domu z trasy 900 km. Autko przez caly czas jechalo w miare. Zaczolem sie zastanawiac czy po prostu nie wymyslam ,ale w pewnej chwili nie moglem podczas przyspieszania uciec jadacemu za mna fordowi mondeo tdci ,a przeciez moja A3 nie powinna miec z tym problemu.I oto stalo sie- przejezdzajac po gdanskich dziurach przy Novotelu Audiczka dostala takiego powera ze az dech mi zaparlo.Niestety trwalo to przez jakies 20 km. Przez te 20 km zauwazylem jeszcze cos;przy odpuszczeniu gazu po przyspieszaniu slychac metaliczny dzwiek(przez chwile) podobny do zuzytego lozyska.A i jeszcze jedno ,gdy autko ma cala moc z wydechu (nie fabryczny) przy obrotach powyzej 5000 slychac swist ,.a przy braku mocy to zjawisko nie wystepuje.
    Norbi 75

  2. #12

    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Los Angeles
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez (A)rturo
    Przeplywka
    też bym tak stawiał, podepnij sobie od kogoś inną przepływke i zobacz jak chodzi, jak nie masz od kogo to mozesz tez sprawdzic przez VAG'a w blokach wartości (nie pamiętam teraz które to było okienko i jakie wartości ale jak trzeba to sprawdze i napisze)

    pzdr

  3. #13
    MiG25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    .:OOOO:.
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    83 razy

    Domyślny

    http://a3-club.net/forum/viewtopic.php?t=7599
    Z tego tematu wynika ,że po odpięciu przepływki auto powinno iść lepiej (miomo tego że różnica w silnikach). Proponuję odpiąć przewód z przepływki i zobaczyć.

  4. #14

    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Celbowo(Puck)
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    Wiec myslicie ,ze to przeplywomierz?Ale czy przy przeplywomierzu auto jezdziloby raz dobrze ,a raz zle?Dzis autko jezdzilo super, a dopiero na koniec dnia sie zamulilo.Spadki mocy z tego co ostatnio zauwazylem sa rozne,czasami wieksze,a czasami mniejsze.jutro wyjme przeplywomiez i sprobuje go wyczyscic.
    Norbi 75

  5. #15

    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Piaseczno
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Podepne sie do tematu. Mam podobny problem - czasem auto mi jezdzi w miare a tak to muli... przeplywke wymienialem 10 miesiecy temu, westgate chyba sprawny. Czasem ma kopa a czasem sie "meczy" przy wciskaniu gazu. Mam nieseryjny DV Bonalume , moze on puszcza cisnienie, albo n75? kiedys mierzylem doladowanie i na jalowym bylo tylko 0.55 bara:/ i czasem odczuwam takie cos, ze jak puszczam gaz to jakos jest chlilowe szarpniecie jakby mial wiecej mocy. tak samo bylo przy badaniu doladowania, skakalo przy puszczaniu gazu. Jakies rady? Diagnostyka elektroniki niby wyszla ok, VAG bez bledow poza uszkodzeniem sterownika ( EEPROM), ponoc od czipa ale i z tym na poczatku jezdzil suuuper.

  6. #16

    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Los Angeles
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez M4RK0
    kiedys mierzylem doladowanie i na jalowym bylo tylko 0.55 bara
    ale to przy gazowaniu rozumiem? bo normalnie na jałowym to powinno być podciśnienie

    nigdy bez obciążania ci nie załaduje max boost

    pzdr

  7. #17

    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Piaseczno
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    czapu, tak przy max obrotach, ale i tak powinno byc wieksze co nie? Ogolnie czasem na biegu jalowym obroty nagle skacza na chwile i lekko szarpie silnikiem.

    Co do tematu, to najpierw sprawdz przeplywke. Odepnij i zobacz czy zbiera sie gorzej/lepiej. Ja jezdziłem z odpieta jak byla padnieta bo tak to mi sie samochod dusil i szarpal.

  8. #18

    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Los Angeles
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez M4RK0
    czapu, tak przy max obrotach, ale i tak powinno byc wieksze co nie? Ogolnie czasem na biegu jalowym obroty nagle skacza na chwile i lekko szarpie silnikiem.
    uważam że jest wporządku, u mnie przy max boost 1,2bara na jałowym bez obciążenia max 0,5 - 0,6 zapompuje...seryjna k03 pompuje na max 0,7bara.

    sprawdz sobie pod obciążeniem w czasie jazdy

    co do tego skakania to moze przepustnica sie domaga czyszczenia?

    pzdr

  9. #19

    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Piaseczno
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez czapu
    co do tego skakania to moze przepustnica sie domaga czyszczenia?
    przepustnica jest wyczyszczona i zaadaptowana. nie mam mozliwosci sprawdzenia boosta pod max obrotami.

    nie wiem do kogo sie z tym udac, bo u mnie w piasecznie nikt nie jest w stanie mi pomoc :/

    koles mowil ze albo przy turbo jakas klapka sie nei otwiera do konca, albo przez ten blad w sterowniku pracuje zle. chciałbym sprawdzic wydajnosci wtryskow, pompy paliwa czy daje odpowiednie cisnienie ale nie mam pojecia gdzie :/ szczelnosc jest sprawdzona i wszystko ok. swiece nowe.

    poki co odlacze DV moze on puszcza.

  10. #20
    jarekm's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zielonka
    Auto
    Audi A3 1.6 APF
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    M4RK0, moze udaj się do mechanika Macha oni tam mieli spore pojęcie

Strona 2 z 24 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •