Strona 20 z 24 PierwszyPierwszy ... 101819202122 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 191 do 200 z 232

Temat: Brak mocy 1.8T

  1. #191

    Data dołączenia
    Dec 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ruda Śląska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T ARZ

    Domyślny

    od jakiegoś czasu odcina mi turbo co moze byc powodem ? jakie napięcie powinno być na wtyczce n75 ? mam 10 z czyms

  2. #192

    Data dołączenia
    Oct 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    W-wa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez bobasse Pokaż post
    Witajcie, podłączam się do tematu,

    Dziś, bez wcześniejszego ostrzeżenia, moje AGU zaczęło pracować jakby na 3 cylindry, choć ciężko było to dokładnie określić, bo pod maską, mimo, że silnik drgał dość wyraźnie, to wydawał się pracować dosyć równo. Obejrzałem co się dało, płyny i olej w normie, niczego nie ubywa (minimalnie ubywa płynu chłodniczego, ale już zlokalizowałem wyciek, także to nie ma raczej powiązania). Dźwięk terkotania był słyszalny bardziej w okolicy wydechu lub czegoś w jego stronę, patrząc od silnika. Dlatego pomyślałem o zapchanym kacie. Zaleciałem auto z tyłu, jakbym tam miał nie wiadomo co zobaczyć. A tu tylko... lekki smród zgniłych jaj. Po zgaszeniu autka i odczekaniu pół godzinki auto bez problemu pojechało dalej Oczywiście radość nie trwała długo, po kilku kilometrach objaw powrócił Został mi kilometr do domu, więc stwierdziłem, że powoli dojadę. O dziwo, już na podjeździe objaw nagle ustąpił, zaparkowałem bez problemu i zgasiłem furkę. Poleciałem po VAGa i błąd wyskoczył następujący:

    00561 - Mixture Adaptation
    14-10 - Adaptation Limit (Add) Exceeded - Intermittent

    Odkąd mam VAGa, podpinałem autko kilka razy, nigdy wcześniej nie było tego błędu. Zresztą wcześniej był tylko błąd czujnika położenia wału korbowego (+problemy z odpalaniem na ciepłym, poza tym wszystko OK, czujnik wymieniony na nowy Bosch). Poza wymienionymi objawami nic więcej nie zauważyłem, ew. może lekkie przymulenie, ale przesiadłem się po tygodniu delegacji z diesla o podobnej, jak nie większej mocy, więc być może to tylko fałszywe odczucie.

    Co obstawiacie? Katalizator? Sonda? Cewki? Zastanawia mnie ta teoretyczna zależność od stopnia nagrzania silnika i pojawianie się usterki i jej zanikanie przy ostatnim przejeżdżanym odcinku...

    Z góry dzięki za jakąkolwiek pomoc.
    Może trochę czasu minęło, ale zawsze warto się podzielić swoim rozwiązaniem problemu Choć w moim przypadku rozwiązanie nie było zbyt konkretne - jako, że świece, cewki, moduł zapłonowy i przy okazji sonda lambda są elementami, które potrafią płatać figle, a kupowanie używek nie daje w zasadzie żadnej pewności, że coś nie siądzie - kupiłem wszystkie te elementy nowe i wymieniłem. Od tamtej pory zapomniałem o wszelkich problemach, polecam taką inwestycję Noce są teraz spokojniejsze

  3. #193

    Data dołączenia
    Sep 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olsztyn
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    Witam.Jestem tu nowy i chcialbym zeby ktos mi pomogl z moim problemem a odnosnie szarpania i braku mocy :/ wymienilem na nowe : turbo, intercooler,przeplywke,N75, swiece,oleje, filtry i dalej mam problem. Dzieje sie to przy przyspieszaniu - szarpie. Nie wbija w fotel jak powinno a posiadam audi a3 8l 1.8t agu. Mam tylko jeden blad : 4753 szyna CAN urządzenia sterującego ABS (brak sygnału). Ktos pomoze

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Witam.Jestem tu nowy i chcialbym zeby ktos mi pomogl z moim problemem a odnosnie szarpania i braku mocy :/ wymienilem na nowe : turbo, intercooler,przeplywke,N75, swiece,oleje, filtry i dalej mam problem. Dzieje sie to przy przyspieszaniu - szarpie. Nie wbija w fotel jak powinno a posiadam audi a3 8l 1.8t agu. Mam tylko jeden blad : 4753 szyna CAN urządzenia sterującego ABS (brak sygnału). Ktos pomoze

  4. #194

    Data dołączenia
    Jul 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bogatynia
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T BAM

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Przemomucha Pokaż post
    Witam.Jestem tu nowy i chcialbym zeby ktos mi pomogl z moim problemem a odnosnie szarpania i braku mocy :/ wymienilem na nowe : turbo, intercooler,przeplywke,N75, swiece,oleje, filtry i dalej mam problem. Dzieje sie to przy przyspieszaniu - szarpie. Nie wbija w fotel jak powinno a posiadam audi a3 8l 1.8t agu. Mam tylko jeden blad : 4753 szyna CAN urządzenia sterującego ABS (brak sygnału). Ktos pomoze

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Witam.Jestem tu nowy i chcialbym zeby ktos mi pomogl z moim problemem a odnosnie szarpania i braku mocy :/ wymienilem na nowe : turbo, intercooler,przeplywke,N75, swiece,oleje, filtry i dalej mam problem. Dzieje sie to przy przyspieszaniu - szarpie. Nie wbija w fotel jak powinno a posiadam audi a3 8l 1.8t agu. Mam tylko jeden blad : 4753 szyna CAN urządzenia sterującego ABS (brak sygnału). Ktos pomoze
    ^Miałem to samo, skontroluj wszystkie rury idące do turbo/z turbo, przy filtrze powietrza i podociskaj opaski na łączeniach, najprawdopodobniej ucieka Ci powietrze, ew. jak turbo jest mocniejsze to wtryski/pompa za słabe.
    U mnie latała sobie luźno przepływka i po dociśnięciu rury z turbo do przepływki bo opaska była luźna to wciska w fotel i sporadycznie przerwie raz albo dwa czasem.

  5. #195

    Data dołączenia
    Oct 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdynia
    Auto
    audi a3 8l Turbo
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Witam, mam problem z moją audi a3 8l Turbo , silnik AGU rok 1997. Autko na zimnym silniku jak i na ciepłym ciężko załącza, ciężko odpalić trzeba kilka krotnie kręcić i pilnować obrotów , żeby nie zgasł . Na benzynie nie ma w ogóle mocy, ze wciśniętym gazem do dechy obroty maksymalne do 3 tysięcy , a przy pulsacyjnym wyższe. Ciężko się rozpedzić na benzynie nawet do 20km/h a przy tym bardzo szarpie . A na gazie płynnie i beż żadnych problemów . Byłem u mechanika i podłączył pod komputer i wymienił rzeczy które były w błędach.
    Wymienione zostały: Sonda Lambda , filtr odgazowania zbiornika , jakiś czujnik ( ale nie pamiętam już jaki ) i Przepływomierz .
    Brak błędów związanych z silnikiem i problem ten sam. Mechanik też mówił, że sprawdzał go elektryk , ale nie mam pewności.
    Wymienione zostały wszystkie możliwe filtry ..
    Proszę o pomoc, co mogę zrobić w tej sytuacji ?

  6. #196

    Data dołączenia
    Aug 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    WX
    Auto
    Inne
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    13 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Dolot szczelny? Pompa paliwa sprawna? Logi?

  7. #197

    Data dołączenia
    Nov 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T ARZ

    Domyślny

    Mam ten sam kłopot silnik 1.8 t ARZ raz jezdzi jak petarda a raz jak smata... na VAGU nic nie wychodzi posiadam auto 4 miesiace i bardzo bardzo polubiłem ten samochód dziś podlezdzałem pod góre na zakopiance i nie bogłęm 80km/h na 3 biegu przekroczyc a co bieg wyrzej to gorzej....

  8. #198
    mor4z's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin/Piaski
    Auto
    Audi A3 Quattro
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AJQ

    Domyślny

    Witam, mam problem w moim AJQ 180km. Zrobiłem przelot, wsadzilem wtryski od APY, pojechałem na program a tu klops nawet serii auto nie trzyma NM w porządku a koni o 20mniej, wrzucę wykres z hamowania auta, tak więc macie pomysł co jest? Pompuje dół dobrze a góra jest lipa straszna. Ktoś może pomóc? Turbo słychać że pompuje, tylko nie ma mocy.. przed softem 165km a po sofcie całe nic że tak powiem, tylko moment o 50 wzrósł :/ widać wszystko na wykresie


  9. #199
    sados22's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Koszęcin
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T APY
    Podziękował
    raz

    Domyślny Brak mocy, wł się epc!!

    Witam, problem dotyczy s3 8l.. Mianowicie auto jeździło normalnie do wczoraj kiedy zdecydowałem się na założenie zaślepki egr.. Odlaczone zostały takie rzeczy jak przepływomierz, n75 po założeniu wszystkiego z powrotem nie jedzie.. Przy 3 biegu chcąc gwałtownie przyspieszyć wł się epc, trzeba wył i wł silnik i jest ok, bardzo powoli wchodzi na obroty na wyższych biegach bardzo słabo ciągnie i bardzo głośno słychać dv, odczucie ogólnie jakby gdzieś blokowało doładowanie. Dodam, że dwa tygodnie miałem ten sam problem i okazało się że podciśnienie z gruszki zleciało po założeniu było git na kompie tylko taki błąd.. Pomocy bo tracę siły do tego auta...

    Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowany przez sados22 - 26-05-17 o 19:34

  10. #200
    Grabek's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wyszków
    Auto
    OOOO
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    283 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    a odłącz przepływkę i zobacz jak jedzie

    - - - Aktualizacja postu - - -

    17743/P1335 - Engine Torque Monitor 2: Control Limit Exceeded
    Possible Symptoms

    Malfunction Indicator Light (MIL) ON
    Reduced Power

    Possible Causes

    Intake hose(s) or intake system leaks (Unmetered Air) after MAF
    Intake Air Temperature sensor faulty
    Mass Air Flow Sensor (G70) faulty
    Engine Coolant Temperature sensor faulty
    Restricted Air or Fuel Filters

    Possible Solutions

    Check intake hose(s) or intake system for leaks (Unmetered Air) after MAF
    Check Intake Air Temperature sensor
    Check Mass Air Flow Sensor (G70)
    Check Engine Coolant Temperature sensor
    Check Air and Fuel Filters
    Części na sprzedaż do: Audi TT 8N BAM A3 8P Sportback R32 S-line Audi A3 8L 1,8T 3d Audi A3 8L 1,8T 5d Audi S3 8L 1,8T

  11. Podziękowania dla Grabek za pomoc w problemie

    sados22 (26-05-17)

Strona 20 z 24 PierwszyPierwszy ... 101819202122 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •