Strona 23 z 24 PierwszyPierwszy ... 1321222324 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 221 do 230 z 232

Temat: Brak mocy 1.8T

  1. #221

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi
    Model
    A4 B6
    Silnik
    inny
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Statyczne 2+33 i dynamiczne 2+33, 3+20 i 115+118 (3-ci bieg od 1,5 do odcinki). Wszystko na benzynie i przed logami kasuj błędy nawet jak ich nie ma. Później wrzuć to na vaglogi.pl i wklej linki. Załóż z tym temat w dziale diagnostyka.

  2. #222

    Data dołączenia
    May 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AJQ

    Domyślny

    Witam, nie wiem już co mam sprawdzić w swojej a3 8L.
    Ostatnio miałem dziwną sytuacje, jadąc na trójce przetrzymałem ją trochę dłużej tak do 5tys RPM i wtedy obroty nagle spadły do 3tyś, a samochód nie zgasł. Byłem nieco w szoku, bo pierwszy raz coś takiego widziałem. Następnie normalnie dojechałem do celu, nie było żadnych innych efektów, w późniejszych testach nic takiego się nie działo. Nie wiem czy to ma coś wspólnego o czym zaraz napisze, ale biorę to pod uwagę gdyż miało to miejsce kilka tyg temu.
    A ostatnio zauważyłem że samochód ma strasznie ciężko na piątym biegu, jadąc ekspresówką czułem że ma problem aby dynamicznie przyspieszyć od 2,5tys rpm.
    Następnie postanowiłem że sprawdzę jak z prędkością i ku mojemu zdziwnieniu w miejscu gdzie robiłem testy i łapałem bez problemu 200kmh i samochod chcial wiecej, to teraz ledwo się rozpędziłem do 180 i nie było szans bym się rozpędził bardziej...
    Pomyślałem że może to być nieszczelność, więc podpiąłem kompresor w dolot. Rezultaty? Szczelny
    Więc zrobiłem logi: turbo dmucha 0,8bara no moze 0,77 tak dokładnie, ale raczej w normie. Przepływka też w porządku daje ok. 138 g/s przy 5,5k rpm
    Zapłon niedawno robiony, świece ngk platinium i cewki ngk.
    Błędy:
    17521 - Sonda, mam ten błąd od kupna i nie jest powodem tych objawów na 100%
    18084 -EPC, kontrolka się nie pali na liczniku, swiatla stopu działają, błąd ten mam od niedawna, kasowany dalej sie pojawia.

    Co może być przyczyną? I co jeszcze sprawdzić? Kompresja? Zatkany kat? Dodam ze wzrosło spalanie o 1,5l około, na wyzszych biegach jakby glosniej pracuje na wyzszych biegach 4, 5 (buczy) no i samochod jako tako jedzie, przyspiesza, wyprzedza itd, ale wiem ze nie ma tej mocy co wczesniej.

  3. #223

    Data dołączenia
    Nov 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Słupsk
    Auto
    Ausi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    Panowie, robilem dziś logi dynamiczne przeplywomierza na kanale vag 002 w moim 1.8t agu. Wyniki wyszły mi dziwne, do jadąc w jedna stronę pokazywalo mi 136 g/s przy 5,5k i maksymalnie 147 przy6, natomiast jadąc ta sama droga w przeciwna stronę (troche pod gore) miałem już 90g/s przy tych 5,5 i maks 100przy ponad 6k obr.
    Ogólnie pod gore auto jest jakby za słabe, muszego mocno kręcić aby przyspieszal pod każde wieksze wzniesienie, co może być grane?

    I do tego szarpanie na 1 i 2 nieda sie praktycznie plynnie delikatnie przyspieszac na tych biegach a po odpuszzeniu gazu jest pojedyncze przyhamowanie tak ze siada na przednich amorachh i dalej płynnie wytraca prdkosc...cos ze skrzynia?

  4. #224

    Data dołączenia
    Oct 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    LBN
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T ARY

    Domyślny [8L] Problem z mocą 1.8t ARY quattro

    Witam wszystkich forumowiczów,

    opiszę problem z którym borykam od momentu zakupu auta, a3 nie ma pełnej mocy, czasem czuć doładowanie (niskie raczej na stałym poziomie) albo nie czuć go praktycznie w ogóle jak by to było wolnossące 1.8 przy czym nie słychać pracy turbosprężarki, a dźwięk męczącego się silnika. Auto ospale reaguje na gaz niezależnie jak gwałtownie wciśnie się pedał przyspieszenia, spada wolno z obrotów i faluje na biegu jałowym. Jakiś czas temu podczas jazdy był moment jakby coś się odblokowało, szarpnęło i auto gwałtownie przyspieszyło z pełną mocą(naprawdę mocno wcisnęło w fotel) po czym szarpnęło ponownie i jeździło jak przedtem. Zrobione zostało od zakupu:
    Dolot: -Czyszczenie całego dolotu (rury, ic i kolektor),
    -oringi w dolocie,
    -kolanko/rura przed ic,
    -oringi wtrysków,
    -uszczelka kolektora ssącego,
    -większość elementów odmy + zaworek, oring na separatorze,
    -podciśnienie od regulatora ciśnienia paliwa,
    -druga przepustnica(na starej wypadały zapłony na każdym cylindrze)
    -czyszczony ezektor
    -zaworki zwrotne sprawne
    -zawory n112 i n249 sprawne
    -brak nieszczelności
    -DV oryginalny sprawny
    -przepłwyomierz oryginalny sprawny (był podmieniany na ori z auta w którym nie ma spadków mocy- te same wskazania)
    -n75 oryginalny sprawny
    -ścieżki na potencjometrach przepustnicy i pedału gazu przytarte troche, ale przy sprawdzaniu miernikiem wartości zmieniają się płynnie
    Napęd rozrządu:
    -kompletny napęd rorządu po stronie paska + uszczelniacze
    -weryfikacja napinacza łańcucha rozrządu + wymiana ślizgu
    -wszystkie szklanki rozebrane, wyczyszczone
    Układ zapłonowy:
    -świece platynowe dedykowane PFR6Q teraz zwykłe BERU
    Układ smarowania:
    -mycie miski, smoka i pokrywy zaworów
    -przejście z 10w40 na 5w40
    -pompa oleju podaje prawie jak nowa
    -spływ turbo drożny
    Układ wydechowy:
    -nowa plecionka + uszczelka
    -kolektor bez pęknięć
    -sondy oryginalne
    -katalizatory na miejscu, nowe uszczelki przed katami, sprawdzone w środku endoskopem jak i po wyjęciu prześwit jest w obydwu
    -wirnik od turbosprężarki bez nadmiernego luzu, brak oleju w układzie wydechowym
    -brak pęknięć na muszli po stronie gorącej
    Układ paliwowy:
    -filtr paliwa - stary ledwo ściągnąłem a paliwo wylane z niego było siwe (wydajność pompy nie była sprawdzana, ciśnienie również)
    -pompa paliwa- dość długo pompuje ciśnienie po przekręceniu stacyjki na zapłon (w porównaniu z inną a3)

    Auto ładnie kręci, zawsze odpala, nie zawodzi w wilgotne dni, akumulator ok, ładowanie ok

    Błędy z komputera:
    -17705-P1297
    -17544-P1136

    Ciśnienie na cylindrach 1- 12 2- 11,7 3- 11,5 4- 12

    Z obserwacji na biegu jałowym(nie mam doświadczenia z vagiem) wartości z przepływomierza spadają wraz ze wzrostem temperatury silnika od wartości ok 4g/s do 2.2-2.4g/s i czas wtrysku od 3.4m/s do 2m/s przy czym lambda controller z grupy 001 skacze do nawet -11%

    Czujnik temperatury oryginalny nowy, brak przedmuchów do układu chłodzenia, brak przedmuchów ze skrzyni korbowej.
    Co do wskazań z czujników spalania stukowego na wolnych obrotach wartość z 2 cylindra jest wyższa niż na pozostałych i dość ostro rośnie względem reszty.

    Auto od 2 lat ma instalację LPG przy czym problem istniał przed jego instalacją. Zarówno na benzynie jak i gazie Audi pracuje tak samo.

    Z góry dziękuję za zainteresowanie i pomoc

  5. #225
    bobokimax's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sucha Beskidzka
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T ARY
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Logi do zrobienia na benzynie:
    Dynamiczne:
    115+118
    002+032+033
    Statyczne:
    002+033
    003+032

  6. #226

    Data dołączenia
    Apr 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódzkie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny Spadek mocy po szybszej jeździe.

    Cześć, ostatnimi czasy po zrobieniu programu, zauwazylem ze po paru szybszych przejazdach auto nie ma mocy, jedzie doslownie jak wolnossak albo i gorzej. Czy mozliwym jest zeby juz przy stage1 przy temp otoczenia ~5 stopni intercooler nie wyrabial? Auto przestoi noc i nastepnego dnia jest wszystko okej. AUM, doladowanie 1b zamiast 0.6b.

    Jesli to wina intercoolera to czy boczny z S3 podejdzie bez przeróbek? Nie jestem zbytnio techniczny ani nie zamierzam podnosić dalej mocy więc jesli zadanie spelni i bedzie niemalze P&P to 'ide w to'/


    Ps. Dodam ze przy tym spadku mocy, przeplywka mierzy ~90-95mg/s w szczytowym momencie 107 ale to juz z trudami auto dociaga do 5-5,5tys obr.

  7. #227

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi
    Model
    A4 B6
    Silnik
    inny
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Logi to raz, a dwa - są jakieś błędy?
    Seryjny cooler nie starcza do 150koni w ciepłe dni tak poza tym

  8. #228

    Data dołączenia
    Apr 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódzkie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez przemo88 Pokaż post
    Logi to raz, a dwa - są jakieś błędy?
    Seryjny cooler nie starcza do 150koni w ciepłe dni tak poza tym
    Zaraz przejadę zrobić logi. Temp zasysanego powietrza na rozgrzanym silniku i 12 stopniach na zewnatrz wacha sie miedzy 21-26 st.

  9. #229

    Data dołączenia
    Jun 2021
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Piła
    Auto
    Audi 1997
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny 1.8T brak doładowanie

    Witam, zmagam się z brakiem doładowania w mojej a3, przy 1 i 2 w ogóle nie pompuje, 3 4 i 5 bieg ledwo 0.2 częściej 0.1 gdzie i tak te doładowanie zaczyna się w granicach 3k obrotów.
    N75 sprawdzone sprawny, dv sprawne, węże całe, dziury w dolocie brak, coś gwizdze przy dodaniu gazu przy przepustnicy nie wiem czy nie alternator.

  10. #230
    heko's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    SJZ
    Auto
    Audi 2.0T
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    inny
    Pomógł
    547 razy
    Podziękował
    670 razy

    Domyślny

    Miałem taki totalny brak ciągu jak sylikon zsunął się z rury przy intercoolerze.
    Nie mam fejsa ani androida!

Strona 23 z 24 PierwszyPierwszy ... 1321222324 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •