Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 19

Temat: [8P] Silnik klapy kolektora ssącego

  1. #1

    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk - Myszków
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny [8P] Silnik klapy kolektora ssącego

    Witam, parę dni temu w mojej "trójeczce" 2.0 TDi 103Kw 2003r. załączył się żółty wskażnik (silnik), podłączyłem samochód pod kompa i okazało się ,że mam uszkodzony silnik klapy kolektora ssącego (taka nazwa została wyświetlona ). Proszę o informację czy spotkaliście się już taką usterką, czy jest to coś poważnego i czym się objawia w pracy silnika. W chwili obecnej nie odczuwam aby coś zmieniło się w pracy silnika, wydaje mi się, że samochód dostaje nieznacznie mocniejszych wibracji silnika na postoju ale akurat z tym mam problem już od nowości i jakoś żadne serwisy nie uwinęły się z tym problemem. POZDRAWIAM

  2. #2
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny Re: Silnik klapy kolektora ssącego

    Cytuj Oryginalnie napisane przez amelia444
    wydaje mi się, że samochód dostaje nieznacznie mocniejszych wibracji silnika na postoju ale akurat z tym mam problem już od nowości i jakoś żadne serwisy nie uwinęły się z tym problemem.
    to akurat znany problem silnikow BKD, duzo juz bylo na forum o tym, raczej trzeba sie przyzwyczaic.

    a kontrolka "zolty silniczek" w TDI 8P to wedlug instrukcji sprawnosc/niesprawnosc systemu kontroli spalin.

    na VAG wyszedl blad - silnik klapy kolektora ssacego !? jaki byl numer bledu ??
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  3. #3

    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk - Myszków
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Oj, numeru błędu nie znam, elektryk usunął błąd ale stwierdził, że może znowu się pojawić a więć i tak trzeba to zrobić. Mogę się dowiedzieć jakie są objawy tej usterki oprócz zasygnalizowania tej kontrolki? Czy to bardzo skomplikowana wymiana?

  4. #4
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    amelia444, jesli blad usuniety i go nie ma to ja na twoim miejscu bym sie nie przejmowal i jezdzil. jesli znowu sie pojawi to wtedy robic
    prawdopodobnie klapka sie "przyciela" silniczek sterujacy nie mogl jej prawidlowo otworzyc/zamknac i pojawil sie blad.
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  5. #5

    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk - Myszków
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Chyba tak zrobię,elektryk (a wygląda na mądrego gościa) powiedział mi,że nie pierwszy raz pojawia się u niego trójeczka z tym problemem, powiedział,że ten silniczek lubi się przycierać, pytam o jego objawy bo nie wiem czy przez to praca silnika nie szwankuje a chciałbym żeby wszystko było ok!!!

    [ Dodano: Sro 24 Paź, 2007 09:10 ]
    No i VAG nie pomógł, wsiadłem dzisiaj do autka i kontrolka się pojawiła, muszę jednak się za to zabrać, tylko gdzie to najlepiej zamówić, z tego co słyszałem od tego elektryka zdarzają się osoby, które ten silniczek czyszczą ale podobno nie jest to zbytnio opłacalne, POZDRAWIAM

  6. #6

    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 BLR

    Domyślny

    mam ten sam problem..mechanik rowniez wymazal ten blad ale kontrolka po okolo 1h znowu sie pojawila...powiedzcie czy moge z tym jezdzic do nastepnego pregladu..mam przejachane 117,5k wiec najblizszy przeglad to 120k

  7. #7
    MiG25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    .:OOOO:.
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    83 razy

    Domyślny

    W TDI w kolektorze ssącym jest pełno sadzy za sprawą EGRa (recyrkulacji spalin). "System" ten otwiera drogę spalinom ,aby jeszcze raz dostały się do cylindra i zostały "całkowicie dopalone" . Samochód na postoju mniej wtedy śmierdzi ,oraz wpływa to korzystnie na ekologię (mniej trujących związków ) ,ale powoduje właśnie osadzanie sadzy na kolektorze ssącym i przytykanie tej klapy ,która się zacina...

    Myślę ,że czyszczenie jest bardziej opłacalne niż wymiana (chyba ,że ten silniczek już się spalił...)

  8. #8

    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    A3 Sportback
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Ja mialem ten problem jakis tydzien temu. Mam znajomego w salonie VW. Podjechalem i rzeczywiscie mi wyskoczyl ten sam problem. Do naprawy byla przepustnica oraz uszczelka przy kolektorze. Nie domykala mi sie przepustnica no i na 2 biegu gasl mi samochod jak puszczalem wszystkie pedala plus dziwnie gasl mi silnik. Tak jakby nim chcialo szarpnac. Wymienilem i wszystko pieknie chodzi. Nie czekaj az znowu pojawi Ci sie problem tylko szybko to zrob.
    P.S. KONIECZNIE (sory za caps ) trzeba to wymienic poniewaz naprawa tego to jakies 1500 zl. Ja zaplacilem 1200 ale wiem ze sama przepustnica nowa jakies 1300 zl no ale dostalem spory rabat plus uszczelka 200 zl. (jezeli bys byl w mazowieckim woj to moge porozmawiac z kolega tez by Ci mogli zrobic). Nie kupuj przypadkiem uzywanej bo ja chcialem kupic, mialabyc niby nowka z przebiegiem 10 tys ale cale szczescie pojechalem sam odebrac i byl to... parch. Kolega mi powiedzial ze jezeli dluzej bym z tym pojezdzil to mogloby mi pojsc kolo zamachowe i to juz koszt ok 2500. Wiec nie ma co oszczedzac i lepiej to zrobic.

    P.S. 2. O ile w ogole Twoj problem to przepustnica. Bo ogolny problem z kolektorem mi tez wyskoczyl a problem byl troszke glebiej
    Żyj z całych sił i uśmiechaj sie do ludzi bo nie jesteś sam...

  9. #9

    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zbaszynek
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Miro Pokaż post
    to akurat znany problem silnikow BKD, duzo juz bylo na forum o tym, raczej trzeba sie przyzwyczaic.

    a kontrolka "zolty silniczek" w TDI 8P to wedlug instrukcji sprawnosc/niesprawnosc systemu kontroli spalin.

    na VAG wyszedl blad - silnik klapy kolektora ssacego !? jaki byl numer bledu ??
    Witam mam ten sam problem z tym,ze VAG pokazal jakies dziwne nr. bledow

    18107. P1699

    P3103 V157

    Ktos moze potrafi to odczytac?
    Z gory wielkie dzieki za pomoc.

  10. #10
    Golem1's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    253 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Marcin.J Pokaż post
    Witam mam ten sam problem z tym,ze VAG pokazal jakies dziwne nr. bledow

    18107. P1699

    P3103 V157

    Ktos moze potrafi to odczytac?
    Z gory wielkie dzieki za pomoc.
    Jakie dziwne błędy, pokazał ci bład klapy gaszenia i błąd I związany z manetka tempomatu albo sterownikiem kierownicy z tym że bład może wynikac z tego że jak został zapisany błąd klapy gaszenia a był CCS uruchominy lub załaczona manetka to komp automatycznie go odciął i auto weszło w tryb awaryjny.
    Doposażanie - Elektryka - Diagnostyka Grupy VAG

  11. Podziękowania dla Golem1 za pomoc w problemie

    Marcin.J (20-09-14)

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •