Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 11

Temat: Prośba o analizę logów 1.9 ASZ

  1. #1

    Data dołączenia
    Dec 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mysłowice
    Auto
    Audi s-line quattro
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny Prośba o analizę logów 1.9 ASZ

    Proszę o sprawdzenie logów - pierwszy raz to robię więc proszę o wyrozumiałość i wskazówki. Mam problem ze spalaniem - wg FIS 9.4/100 średnie - wg mnie 7.8/100 przy wlaniu pod korek po 700km na baku. Dodatkowo myślę, że dość powoli się zagrzewa. Żadnych błędów przy odczycie.

    Dynamiczne
    000
    004 008 010
    000 001 003
    011 001

    Statyczne
    000
    003
    011

    Z góry dziękuję za wyrozumiałość

  2. #2
    batman500's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    16 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Wiesz to moze warto rozwazyc czujiki temp badz termostat
    aby sprawdzić czy winny jest termostat czy któryś z czujników to musisz wejść (najpierw na zimnym silniku a potem na rozgrzanym) najpierw w 01 Engine, 08 Meas Blocks, wybrać grupę 007 i odczytać wartość w 4 polu z czujnika G62 a potem od razu wyjść z tego sterownika i wejść w 17 Instruments, 08 Meas Blocks, wybrać grupę 003 i odczytać wartość w 1 polu z czujnika G2. Jeśli wartości są takie same lub zakres tolerancji ich wskazań różni się o 5*C to czujniki są sprawne a termostat przepuszcza jeśli temperatura po przejechaniu 10-12 km w obecnych ujemnych temperaturach począwszy od startu na zimnym silniku nie osiąga wartości zbliżonej do 90*C. Jeśli wskazania z jednego z czujników pokazują po tym dystansie, że temperatura oscyluje w okolicach 90*C a wskazanie z drugiego jest znacznie zaniżone (powyżej 5*C tolerancji) to uwalony jest czujnik, który aktualnie będzie wskazywał zaniżoną temperaturę. Wymienić jednak trzeba całość bo zarówno G62 jak i G2 znajdują się w jednej obudowie z wyjściem na 4 piny.

  3. #3
    inhoss's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    48 razy
    Podziękował
    40 razy

    Domyślny

    z tego co widzę nie masz seryjnego programu, ciśnienie seryjnie zadane w asz z tego co pamiętam powinno wynosić 2346 a u ciebie wynosi 2458.2, za dużo kanałów logujesz na raz w dynamicznych, ciężko stwierdzić czy coś nie tak jest, może to wina źle napisanej mapy lub lejących pompek, jak robisz logi dynamiczne to zapnij 3 bieg i loguj jeden kanał np. 11, potem na nowo 08, i potem na nowo 03 więc trzy razy musisz cisnąc i logować auto żeby trzy kanały w miarę zlogować

    zrób pełen komplet logów, tu ci wklejam instrukcję:

    procedura - III bieg (choć podobno lepiej IV - więcej danych choć wymaga długiej prostej) przy 1500 rpm gaz
    w podłogę (maks) i trzymasz do końca budzika To żart - ale do powiedzmy 3800-4000.

    statyczne:

    MB - 000, 001, 003, 004, 007, 013, 014, 018, 023
    BS - 000, 003, 004, 011
    dynamiczne - grupy 000, 001, 003, 004, 008, 010, 011

    I wtedy masz komplet do pełnej diagnozy.
    grupa 000 > basic settings: logować całość przez ok. 20s;
    - grupa 003 > basic settings: logować całość przez ok. 50s [zawór recyrkulacji spalin [EGR] będzie się
    cyklicznie otwierać i zamykać];
    - grupa 004 > basic settings: logować całość przez ok. 50s [pompa będzie się cyklicznie przestawiać].
    W przypadku tej grupy ważne jest, by wcisnąć przycisk LOG w chwili, gdy nastawnik ustawi się na Late
    [będzie to widać w polu drugim], a następnie, natychmiast rozpocząć logowanie przyciskiem START



    UWAGA !!!

    W silnikach wyposażonych w pompowtryskiwacze (PD - np. AWX, AVF) nie logujemy grupy 004 w trybie BS !!!;

    - grupa 011 > basic settings: logować całość przez ok. 50s [kierownice w turbinie [VTG] będą się cyklicznie przestawiać
    po zakończeniu logowania można dokonać obserwacji pracy sztangi w turbinie

  4. #4

    Data dołączenia
    Dec 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mysłowice
    Auto
    Audi s-line quattro
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Dzięki za informację, postaram się wkleić jak najszybciej poprawione logi, jeżeli chodzi o termostat został wymieniony i nic nie zmieniło, na budziku jak już dojdzie do 90 st to trzyma, ten czujnik również sprawdzałem i wygląda na ok.

  5. #5

    Data dołączenia
    Dec 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mysłowice
    Auto
    Audi s-line quattro
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

  6. #6
    inhoss's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    48 razy
    Podziękował
    40 razy

    Domyślny

    nie jestem dobry w analizie logów ale z tego co widzę to program nie seryjny ale bezpieczny, pompki masz zdrowe, bipy bardzo dobre i dawki na cylindrach też ok, jedynie co zauważyłem to w stycznym 04 synchronizacja wałka rozrządu troszkę przestawiona ale mieści się w granicy tolerancji, powinno być 0 w kanale Synchro. angle a u Ciebie jest -1.6, granica tolerancji jest od -3 do 3, turbina średnio ładuje około 1.5 bara gdzie seryjnie powinna 1.35 bara, myślę że bezpieczna granica jak dla asz, kto robił program?

  7. #7

    Data dołączenia
    Oct 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    Na moje oko to łapie gdzieś lewe powietrze, ponieważ porównując logi 003 i 011 dynamiczne doładowanie wyraźnie faluje i trochę przeładowuje, spójrz na dane z 2000-2300 obrotów (no chyba, że coś majstrowałeś z pedałem gazu hehe).
    Sprawdź wszystkie łączenia w poszukiwaniu zaolejonych miejsc, popraw i powinno być okej.
    Termostat dobry, trzyma 88.2 stopnia.

    Synchronizacja -1,6, fajnie by było jakby było idealnie na 0, ale tak też może być.
    Dawka paliwa na biegu jałowym jest ponad 7mg, u mnie w BKD jest 4 mg, jednak to takiej różnicy w spalaniu jak ty masz nie zrobiłoby.
    Ostatnio edytowany przez wrobelbiz - 12-01-12 o 21:17

  8. #8

    Data dołączenia
    Dec 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mysłowice
    Auto
    Audi s-line quattro
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Tak ustawiona synchronizacja może powodować jakieś skutki uboczne?
    Nie dostałem informacji od poprzedniego właściciela, że jest po chipie - to jest pewne? Jeżeli tak to pozostaje mi jechać na hamownie.
    Gazem nie bawiłem się podczas testów - czy mogą mieć na to wpływ nierówny teren (wzniesienia) podczas testowania? Zaolejonych miejsc nie widziałem - ogólnie silnik się nie poci jest suchutki (aż dziwne na diesla).
    Może faktycznie jest chip i to powoduje przekłamanie na fisie i trochę wyższe spalanie (7,8/100km przy dość krótkich trasach i nie za lekkiej nodze wydaje się być ok wynikiem, może jak by się szybciej zagrzewał wynik to by spadło o jakiś litr). Dodam, że jest uszkodzona dwumasa, która wkrótce zostanie wymieniona - jeżeli to wpływa jakoś na wyniki.

  9. #9
    inhoss's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    48 razy
    Podziękował
    40 razy

    Domyślny

    synchronizacja mieści się w granicach, ale jeśli chcesz mieć idealnie to ustawienie tego jest bardzo łatwe jak masz vaga. Wystarczy ze zdejmiesz górna osłonę rozrzadu i na wałku na kole zębatym masz 3 śruby luzujesz je i delikatnie wałek przestwasz o milimetr dokręcasz śruby odpalasz i patrzysz vagiem jak wartość synchro się zmieniła na kanałach i potem adekwatnie przestwiasz wałek tak aby synchro wynosila 0

  10. #10

    Data dołączenia
    Oct 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    Po jakim czasie lub po przejechaniu ilu kilometrów masz na liczniku 90 stopni?
    Na moim przykładzie powiem, że po ok. 7km mam 90stopni (przy aktualnej pogodzie).

    Co do mojej wcześniejszej wypowiedzi odnośnie nieszczelności, jeśli jej nie ma to proponuje to zostawić tak jak jest i czekać.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •