Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy ... 678
Pokazane rezultaty 71 do 72 z 72

Temat: problem z układem chłodzenia

  1. #71

    Data dołączenia
    Jan 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Krakow
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T AXX

    Domyślny

    Witam ostatnimi czasy tez mam problemy z wentylatorem
    Na postoju, nawet na zimnym silniku co chwila włącza się wentylator chłodnicy pomimo iż silnik jest zimny. Dodatkowo podczas powrotów z pracy (auto na zewnątrz przez 8 godzin) temperatura na zegarze w ogole się nie podnosi ( wskazuje 50 C). Podpiąłem interfejs diagnostyczny i sprawdzałem temperature płynu chłodniczego. Poniżej moje spostrzeżenia

    Wyjazd do pracy (8 C w garażu), 90 C na zegarach, ECU twierdzi ze 78-82 C
    Wyjazd z pracy (-2 - 2 C), 50 na zegarach, odczyt z ECU skacze w przedziale 60 - 69

    Gdyby nie wentylator chłodnicy, który załącza się co chwila nie ważne od temperatury strzelałbym na czujnik temperatury. Podczas jazdy wentylator cały czas działa i próbuje obniżyć temperature ale jak zaparkuje i wyłączę silnik wentylator tez się uspokaja.
    Ktos mial cos podobnego, albo chociaz wie co sprawdzic?

  2. #72

    Data dołączenia
    Sep 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lennestadt
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI CFFB

    Domyślny Za niska temperatura silnika CFFB

    Witam, przesukalem forum ale nie znalazlem dokladnej odpowiedzi na moj problem.

    Auto po zakupie osiagalo max 75 stopni wedlug wskazan licznika, wymienilem termostat (FEBI) i teraz lapie prawie 90 na liczniku ale wskazowka waha sie podczas jazdy.
    Po dluzszej jezdzie z gorki potrafi spasc do 75 stopni. Auto po przejechaniu moze z 8 km do pracy przy prawie -10 na zewnetrznej lapie juz kolo 60 stopni na liczniku i zaczyna ladnie grzac w srodku.

    Wskazania z VCDS pokazuja jednka ze auto osiaga moze 75 stopni, do tego wskazowka sobie plywa.
    Sprawdzalem co pokauje czujnik na ECU i na tablice i jest dokladnie to samo na rozgraznym silniku.
    IDE00025 - temperatura srodka chlodzacego 74 stopnie
    IDE00192 - Temperatura na wyjsciu chlodnicy 40,4 stopnie
    IDE00196 - Temperatura oleju 86,7 stopnia

    Jezeli auto stoi i temperatura plynu ma 74 stopnie to jak to mozliwe ze na wyjscu z chlodnicy ma tylko 40 stopni?

    Nie wiem za bardzo jak to ugryzc.

    Z nawiewow wieje normalnie gorace powietrze.
    Ostatnio edytowany przez M_a_Y - 01-03-23 o 11:31

Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy ... 678

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •