Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 72

Temat: problem z układem chłodzenia

  1. #11
    kuebk's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Berlin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    143 razy
    Podziękował
    32 razy

    Domyślny

    A czy czasem nie bedzie to problem z termostatem? Albo przynajmniej poczatek problemow z nim?

  2. #12
    czaro10's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mazowsze
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8V
    Silnik
    inny
    Pomógł
    558 razy
    Podziękował
    68 razy

    Domyślny

    To bardzo mozliwe.

  3. #13
    adus1234's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Konin
    Auto
    SEAT Exeo st sport
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Witam ja mam 1.9 BKC po wymiane termostatu bo myslałe ze to on jest otwarty i przez to mo słabo sie nagrzewa, lecz po wymianie jest to samo jadac ok 100km/h jest ok ale juz po chwilowym postoju ew tempie spacerowym 60-80km/h temperatura nie osiąga 90'c na wskazniku macie jakies pomysły?
    a moze one mają lepsza wydajność cieplna i dlatego montuje sie dogrzewacze typu webasto??

  4. #14
    kuebk's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Berlin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    143 razy
    Podziękował
    32 razy

    Domyślny

    Moze tutaj znajdziesz bardziej konkretna odpowiedz: http://www.a3-club.net/forum/showthread.php?p=892629.

  5. #15

    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostrów Wlkp
    Auto
    Audi A3 S-Line ABT
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    90 łapie po przejechaniu jakiś 10 km przy -3 i Auto na 20 ale jak stanę to widzę jak spada mi temperatura do około 80 . Jak by to był problem z termostatem to by juz nie złapał 90
    a po ruszeniu bardzo szybko ja z powrotem ( 90 ) wiec duzy obieg jest zamkniety

  6. #16
    morgan's Avatar
    Data dołączenia
    May 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PL
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez mil3k6 Pokaż post
    90 łapie po przejechaniu jakiś 10 km przy -3 i Auto na 20 ale jak stanę to widzę jak spada mi temperatura do około 80 . Jak by to był problem z termostatem to by juz nie złapał 90
    a po ruszeniu bardzo szybko ja z powrotem ( 90 ) wiec duzy obieg jest zamkniety
    W swoim poprzednim 1.9 TDI ASZ też mi się tak zdarzało. Ale mróz był znacznie większy. Dziwne, że już przy takich temp. masz takie wahania.

    Nie widziałem wcześniej tego tematu i swój problem wrzuciłem do tematu o temp. cieczy w dziale 8L. Myślę, że tutaj będzie lepiej jak go wkleję
    Pacjent to A3SB 8P 2.0TFSI Q. Odkąd je kupiłem nie daje mi spokoju myśl o termostacie. Auto się grzeje wolno ale ten typ tak ma (i tak szybciej od mojego poprzedniego ASZ). Problem jest tego rodzaju, że bardzo ciężko aby w trasie wskazówka stała idealnie na 90st. Dochodzi do ok.85 i tyle. Zatrzymam się w mieście na światłach to wzrośnie do 90 i stoi. W czasie jazdy z większą prędkością natomiast znów delikatnie opada. Nigdy natomiast nie wychyla się w drugą stronę - powyżej 90st. Jak chodzi o temp. na VAGu to gdy wskaźnik pokazuje 90st - VAG 82-91st. Więc wszystko gra. Ale w czasie jazdy gdy wskazówka lekko opada (85st) to na VAGu jest 76-82st.
    Nie chcę szukać dziury w całym ale w większości aut, którymi jeździłem/jeżdżę jak się silnik rozgrzeje to wskaźnik ma 90st i ani drgnie gdy wszystko sprawne. A mój mnie drażni tymi wahaniami. Czyżby ten był wyjątkowo dokładny? Jak tam w Waszych TFSI to wygląda?

  7. #17
    zbigzbig20's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wielkopolska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CNTC (220 KM)
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    28 razy

    Domyślny

    U mnie po nagrzaniu wskaźnik jest prawie na 90C . Nie jest idealnie prosto ale jakoś mi to nie przeszkadza. Auto dosc szybko się nagrzewa i nie ma problemu ze skokami. Jak już jest na tym poziomie to zostaje jak jest włączone

  8. #18
    Zyzio's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa / Ryki
    Auto
    Stage4+ CS
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T CDLA
    Pomógł
    80 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Jeśli temperatura jest taka jak dzisiaj -10 ok 5 rano to auto nagrzało mi się dopiero po zrobieniu jakichś 10km, przy srednich obrotach 2,5tys. Jeśli jest w okolicy -3 to przy tej samej prędkości obr nagrzewa się w odcinku do 4km. 90C osiąga równiutkie jak się leci po 120km/h, a tak to utrzymuje się na poziomie 82-90C także wskazówka nie jest idealnie prosto i jest to zupełnie normalne w przypadku TFSI więc nie ma czym się martwić. Takie jest moje zdanie.

  9. #19
    morgan's Avatar
    Data dołączenia
    May 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PL
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Zyzio Pokaż post
    Jeśli temperatura jest taka jak dzisiaj -10 ok 5 rano to auto nagrzało mi się dopiero po zrobieniu jakichś 10km, przy srednich obrotach 2,5tys. Jeśli jest w okolicy -3 to przy tej samej prędkości obr nagrzewa się w odcinku do 4km. 90C osiąga równiutkie jak się leci po 120km/h, a tak to utrzymuje się na poziomie 82-90C także wskazówka nie jest idealnie prosto i jest to zupełnie normalne w przypadku TFSI więc nie ma czym się martwić. Takie jest moje zdanie.
    Się nie martwię bo sprawdziłem na VAGu, że temp. są ok. Chodziło mi o samą denerwującą mnie wskazówkę Skoro u innych tak samo tzn., że ten typ tak ma i już - dzięki za info
    A co do wolnego grzania to ponoć AXX pod tym względem najgorzej wypada ze wszystkich 2.0tfsi. Ja rano przy temp. w okolicach 0st.C wypadam od razu poza teren zabudowany i jadę sobie spokojnie z w miarę stałą prędkością 80-90km/h to 90st łapie mi po jakiś 15km (10km to minimum). Po mieście jak częściej się wachluje biegami (oczywiście delikatnie operując pedałem gazu na zimnym) to znacznie szybciej się grzeje. Ale w porównaniu do mojego poprzedniego 1.9TDI ASZ to i tak jest mega szybko Sadzomiot zimą to czasem i przez prawie 30km jak do pracy jechałem się nie rozgrzewał porządnie

  10. #20

    Data dołączenia
    Jan 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Knurów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Witam,

    Zaobserwowałem coś bardzo podobnego tak, zależnie od tego czy używasz klimatyzacjii także czy nie, gdyż klima podejżewam używa kompresora do nagrzewania auta, jeszcze jedno pytanie masz osłony silnika z dołu samochodu, gdyż ja na razie jeżdżę chwilowo bez i własnie byłem ciekaw dlaczego temperatura tak szybko spada. Tak samo po wyłączeniu silnika przychodzę po 10 minutach i temp jest bardzo niska w okolicach 50.

Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •