Strona 11 z 16 PierwszyPierwszy ... 910111213 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 101 do 110 z 153

Temat: Jak działa klimatronic?

  1. #101
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląskie Jankowice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    klapa zamykająca dopływ powietrza do środka znajduje sie pod filtrem pyłkowym, masz gumowe dywaniki na zime, czy jeździsz z welurowymi, bo te potrafią w zimie trzymać sporo wody.Dodatkowo filtr węglowy wyłapuje wilgoć, choć ja mam zwykły a wilgoci nie ma w aucie.

  2. #102

    Data dołączenia
    Dec 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łomianki
    Auto
    A3 1,9 TDi 90KM MY 1999, SAAB 9-3 2,0 TURBO 230KM 322Nm 2002r, Dodge Caravan 3,0 V6 1990r "boazeria"
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    KiTo wiem że wykazuje się impertynencją, ale jak się włącza tryb econ ?

    jeszcze drugie pytanie - czy klapka znajdująca się pod filtrem w podszybiu służy do zamykania obiegu ?

  3. #103
    fooojciech's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mielec
    Auto
    Octavia
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI BXE
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Oktagon Pokaż post
    jeszcze drugie pytanie - czy klapka znajdująca się pod filtrem w podszybiu służy do zamykania obiegu ?
    tak to ta.

    Ja np jeźdze na manualnym ustawieniu ,bez auto ,jak wchodze do samochodu wole dac nawiew na szybe i wlaczyc powietrze na low ,wtedy ok ,ale juz przy dwóch osobach zaczyna na bokach zaparowywać.

  4. #104

    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mazowieckie
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Witam
    Mam problem z klimatronikiem kupiłem używany bo w moim padł wyświetlacz wszystko było ok od jakiegoś czasu trochę głupieje temperatura ustawiona na 24 stopnie (nawiew na przednią szybe) grzeje prawidłowo a nagle podaje zimne powietrze przez parę sekund i wszystko powraca do normy dodam jeszcze jak podkręcam temperaturę to i siła nawiewu wzrasta w poprzednim tego nie było działało wszystko ok .

  5. #105
    fooojciech's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mielec
    Auto
    Octavia
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI BXE
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Witam.
    U mnie ponownie powrócił problem z zamarzającą szybą ,tym razem jako dowód załanczam foto jak to wyglada tragicznie.Dodam ze dzieje sie to tylko wtedy kiedy są takie bardziej konkretne mrozy okolo -8stopni i wzwyz ,ponizej jeszcze tak nie zamarza..
    Wilgoci mam w samochodzie tyle ile wniesie sie za butami ,na dywaniki gumowe ,wiecej nie mam.
    Filtr kabinowy wymieniony na nowy.


    http://img13.imageshack.us/img13/849/34333310.jpg



    Pytanie1 : Czy po wyłączeniu całkowicie klimatronika klapka za filtrem kabinowym również powinna się cała zamknąć?
    Pytanie 2 : czy mozna sprawdzić jakoś vagiem błędy z działania klimatronika? w sęsie sprawnosci silniczków ,czy to wszystko trzeba recznie bebeszyc i patrzec czy działają?
    Pytanie 3 : Czy możliwe jest uszkodzenie klimatronika ze on nie zamyka mi klapy ,a niz np zepsuty silniczek?
    Bo z tego co zaobserwowalem u siebie podczas wymiany filtra to ,to ze kiedy wyłanczam klimatronika nie reaguje klapka w ogole za filtrem ,nie zamyka się ,chyba ze tak ma być?.w co wątpie.

    Dodam że najdziwniejsze jest to że szyby na zewnątrz mi w ogole w takiej sytuacji nie zamarzają ,ale od srodka to prawie kazda.Dzieje sie to tylko kiedy zostawie samochod na polu ,i kiedy jest okolo -8 i wiecej ,w wyzszych nie zauważylem raczej takiego czegoś.

  6. #106
    Xprot's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    jelenia góra
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AXR
    Pomógł
    22 razy

    Domyślny

    masz wilgoc w aucie. sprobuj zostawic minimalnie uchylone szyby (1-2 mm) i powiedz, czy jest tak samo ?

  7. #107

    Data dołączenia
    Aug 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Podlaskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    33 razy

    Domyślny

    Witam ~Panowie chciałbym was zapytac o jedna rzecz poniewaz od około miesiaca nie moge włączyć klimatyzacji ...chodzi o to ,ze naciskam ECON i sprezarka sie nie załącza ...wczesniej było wszystko ok .Czy powodem tego ,ze sprezarka sie nie włącza jest temperatura poniżej 0 C.... ?

  8. #108
    Golem1's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    253 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Niestety temp. nie ma tu znaczenia, kontrolka econ powinna się wyłączać w każdej temp., prawdopodobnie masz mało czynnika w klimie podjedź gdzieś aby ci sprawdzili jakie masz ciśnienie w układzie, jak masz vaga to sprawdź czy masz jakieś błędy jak również sprawdź czy na klimatroniku też coś pokazuje.
    Doposażanie - Elektryka - Diagnostyka Grupy VAG

  9. #109
    morgan's Avatar
    Data dołączenia
    May 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PL
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    Niestety temp. nie ma tu znaczenia, kontrolka econ powinna się wyłączać w każdej temp.,
    Ale koledze nie włącza się sprężarka. O kontrolce nic przecież nie napisał.

    Poniżej -5st sprężarka się nie włączy. Sprawdź jak będzie cieplej, albo będziesz w jakimś garażu czy się włączy. Podłącz też sobie kompa jak chcesz mieć pewność, że jest ok.

  10. #110

    Data dołączenia
    Aug 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Podlaskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    33 razy

    Domyślny

    Witam !Błędów w Vagu brak nie ma żadnych ,wracajac do przycisku to ECON normalnie działa tyko po włączeniu tj.Klimatyzacji , sprężarka nie pracuję poprostu nie reaguje na przycisk właczenia klimatyzacji .

Strona 11 z 16 PierwszyPierwszy ... 910111213 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •