Strona 6 z 10 PierwszyPierwszy ... 45678 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 51 do 60 z 93

Temat: auto zgasło i nie odpala

  1. #51

    Data dołączenia
    Oct 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Oświęcim
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC

    Domyślny Nie odpala. Swieci sprężynka i ESP.

    Edit. Założyłem osobny temat.

    Wielkie dzięki KLAMAMOTO, za wyrozumiałość i miłe potraktowanie nowego na forum. WIELKIE DZIĘKI!

    Miałem już wiele samochodów w życiu, ale nigdzie mnie tak nikt nie potraktował.
    Wyjaśnienie kodu w linku który mi podałeś jest dla laika po prostu niezrozumiałe.
    A ja tylko chciałem, żeby ktoś zwyczajnie po ludzku cokolwiek poradził, zasugerował.
    Ostatnio edytowany przez roverek - 29-09-15 o 16:17

  2. #52
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    może zamiast edytować post(a nóż ktoś jeszcze by się wypowiedział) wystarczy przelać do niego te wielkie żale i ew.wątpliwości!po edycji pierwszego postu (czego wcześniej nie było)napisałeś cyt.:

    "Przywiozłem mechanika, który próbował zczytać kody błędow...
    Pokazuje kod, którego nie można skasować:
    01314 - komputer sterujący silnika Utrzymywanie prędkości uszkodzony .
    Wie ktoś jak to interpretować?"

    Cytuj Oryginalnie napisane przez roverek Pokaż post
    ...Wyjaśnienie kodu w linku który mi podałeś jest dla laika po prostu niezrozumiałe...
    rozumiem że Ty jak to określiłeś jesteś laikiem ale mechanik powinien wiedzieć jak odczytać/zinterpretować błąd już nawet z linku jaki podałem z jego tłumaczeniem

    Cytuj Oryginalnie napisane przez roverek Pokaż post
    ...A ja tylko chciałem, żeby ktoś zwyczajnie po ludzku cokolwiek poradził, zasugerował...
    dodatkowo możesz poczytać o samym błędzie w sposób łatwy i zrozumiały dla każdego laika co powinno dać Ci jakiś zarys sytuacji lub Twojemu mechanikowi w 100%-ach
    http://www.a3-club.net/forum/showthr...30#post1163030

    zastanawiające jest stwierdzenie o potraktowaniu Cię!wskazanie linków w celu kontynuacji?wyjaśnienie kodu usterki?jeśli tak to niema najmniejszego problemu!chyba trzeba zlikwidować forum bo jeśli każdy pytający otrzyma odpowiedź(oby w 50%-ach tak dokładną) to będzie to jednoznaczne ze złym potraktowaniem go przez odpowiadającego a nie na tym to ma polegać

    ale to tak tylko w ramach sprostowania a nie żali/nie mam takich
    dodatkowo w ramach ciekawostki napiszę że jeśli padł akumulator to trzeba będzie troszkę rzeczy "przywrócić w ustawieniach auta"/ale o to jeszcze zapytasz(temat o tym istnieje więc pomożemy)
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 01-10-15 o 08:58

  3. #53

    Data dołączenia
    Oct 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Oświęcim
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC

    Domyślny

    Kolego, co prawda nie umiem zasuwać cytatami jak Ty, ale odpowiem. Po kolei...
    Żadne wielkie żale. Byłem już na Fiesta Klub Polska, Seat Cordoba Klub, Roverki pl. Obecnie i do końca życia mojego "Mondziołka"- MondeoKlubPolska, którym - m.in dzięki chłopakom stamtąd - cieszę się już od 6 lat i odwiedzam mechaników jedynie na przeglądach okresowych.

    Generalnie - jestem wyznawcą zasady, że nie da Ci żaden mechanik takiej wiedzy jaką możesz zdobyć na forach. Wystarczy tylko umieć przesiać tzw. "ziarno od plewy" . Z taką nadzieją uderzyłem w ten link, kiedy zdarzyła mi się sytuacja nadzwyczajna. Prosiłem o wyrozumiałość, przy czym staram się zawsze zachować etykietę. Mimo, że do tej pory sądziłem, iż Cztery Ringi to symbol bezawaryjności - przytrafiła mi się bodaj najgorsza z usterek - teraz już to wiem niemal na pewno -(poradziłem sobie i bez Twej pomocy)- po linii elektrycznej. Tym gorsza, że kupowałem już auta i za kilkadziesiąt tysięcy, a przy zakupie za marne kilkanaście, ale dla własnego dziecka, okazało się że się po prostu pomyliłem. Nie chodziło mi o jakiś głupi przepalony bezpiecznik czy nie otwierającą się klapę. Takich objawów (świecąca ciągle sprężynka) - nie wygooglowałem nigdzie jak do tamtej pory.

    Kiedy pisałem pierwszego posta - nie miałem pojęcia o żadnych błędach.
    Potem zorientowałem się, że wciąłem się komuś w temat, więc wyedytowałem posta i założyłem nowy temat - co wyjaśniłem.
    Naprawdę sądzisz, że mechanika na wiosce, który z łaską zgodził się przyjechać do garażu interesuje co ktoś gdzieś na jakimś forum pisze na temat tej usterki ?? A tym bardziej śledzić linki ?
    Poza tym - mechanik to nie elektronik.
    Poprzez 'potraktowanie" - miałem na mysli wywalenie mojego tematu ( który był prawdopodobnie pierwszym - święcąca a nie migająca sprężynka - na tym forum) do kosza. Szczególnie po uprzedniej prośbie o wyrozumiałość.
    Te linki naprawdę mi NIC nie powiedziały, tym bardziej, że (później sam wyszukałem) ten błąd może odnosić się zarówno do przerwanych kabli (bo wymieniałem przecież zderzak i o to nietrudno), padniętego sterownika, pięćdziesięciu jeszcze innych przyczyn. Ale co najważniejsze - dzień wcześniej wyzerowanego licznika przebiegu całkowitego. I tutaj był klucz. Wiesz doskonale co to może oznaczać. Ja nie oczekiwałem naprawy online. Ja prosiłem o sugestie, naprowadzenie. Bo przecież po to są takie fora.I tak przecież musiało się to zakończyć w warsztacie...

    Z pewnością skorzystam z wielu informacji tutaj zawartych bo przyrzekłem mojej córce, że jeszcze nacieszy się swoją wymarzoną Trójeczką. Tym bardziej, że wcześniej również upalała - bezawaryjnie przez półtora roku - Mondeo TDCI. A teraz po tygodniu od zakupu auto zdechło. Wytłumacz to 20- latce (!).

    Nadal uważam, że jedynie TA marka aut godnie może zastąpić mojego niezawodnego Mondziaka - i z pewnością to będzie mój kolejny zakup. Jednak nie wiem czy zdecyduję się cokolwiek zapytać na tym forum ( i wiem, że 99,9 procent User`ów ma to w "głębokim poważaniu"), by znów nie byc uwalonym niejako 'z urzędu" i oskarżonym o lamerstwo.

    Pozdrawiam.
    Stachu
    Ostatnio edytowany przez roverek - 01-10-15 o 22:16

  4. #54
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    wypada jedynie pogratulować tego wszystkiego a na pewno zdiagnozowania/wyeliminowania usterki(niejako samemu) i również pozdrowić(co czynie)
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 02-10-15 o 02:14

  5. #55
    maciasdj's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wałbrzych
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC

    Angry zgasła podczas jazdy, nie chce odpalić 1.9 BKC

    Witam koledzy

    Mam problem ze swoją Audi A3 8P 1.9 TDI BKC. Na samym początku dodam, że wyjechaliśmy na ferie i znajduje się 800km od domu, dodam też, że holowanie do domu czy naprawa w Niemczech jest bardzo kosztowna więc proszę o jakieś szczegóły gdzie zajrzeć co zrobić.

    Mianowicie, podczas jazdy na autostradzie ok. 160-170mk/h samochód po prostu zaczął tracić moc - redukcje biegów zwiększały tylko obroty, ale samochód nie reagował na gaz, zjechałem na pas awaryjny gdzie auto zgasło i już nie chciało odpalić. Wycieków nie posiada żadnych, nic nie śmierdziało, nie kopciło, nie pokazywało żadnych komunikatów, kontrolek czy błędów. Próbowałem odpalić na plaka jeszcze na autostradzie ale bez skutku - jedynie silnik wchodził na wyższe obroty ale za chwilę znów gasł. Odholowaliśmy samochód pod dom, podczas holowania próbowałem odpalić na biegu, silnik wchodził na obroty i chodził ale nie reagował na gaz, gdy wcisnąłem sprzęgło samochód gasł. Przez noc naładowałem akumulator na nowo, udało mi się ustalić że pompa paliwa działa prawidłowo, wyciągnąłem filtr paliwa i wygląda tak jak na zdjęciach poniżej. Aktualnie czekam na nowy filtr zaleje świeżym Niemieckim paliwem i zobaczymy co się będzie działo. Na koniec dodam, że przed wyjazdem zatankowałem pełny bak na stacji Orlen.

    Proszę o pomoc, jakiekolwiek porady, mam tutaj dostęp do narzędzi, niestety nie mam ze sobą kabla ( został w domu )
    Z góry dziękuję i mam nadzieję, że trafiłem w dobry dział.

    Poniżej zdjęcia odnośnie filtra paliwa:










  6. #56
    maciasdj's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wałbrzych
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC

    Domyślny

    Pomoże ktoś ? Zmieniłem filtr naśladowałem akumulator odpala na plaka ale gaśnie. Bezpieczniki ok

  7. #57

    Data dołączenia
    Nov 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin/Wwa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    3.2 BDB
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    U mnie w rodzinie było podobnie tylko, że z Dacią Logan 1.5dci

    Za cholerę nie odpalała, na plaka łapała na chwilę i gasła.

    Okazało się, że uszkodzona była wiązka elektryczna - do pompy paliwa i do sterownika świec nie dochodziło zasilanie - może coś Ci się uda wykombinować, trzymam kciuki

  8. #58
    Lonek1's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sochaczew
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRBC (150 KM)
    Pomógł
    19 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Może pompki padły ?

  9. #59

    Data dołączenia
    Jul 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Wróżenie z fusów tak na prawdę. Wiem, że jesteś w patowej sytuacji ale chyba najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie wizyta w najbliższym niemieckim serwisie i podpięcie pod kompa. Wiem, że to żadna złota rada ale chyba najrozsądniejsza.
    To, że auto odpala na plaka to nic innego jak dostarczenie mieszanki paliwowo - powietrzne, po wypaleniu auto gaśnie.
    Mechanik powinien sprawdzić raz, że elektryke, dwa pompe paliwa, trzy pompki, przede wszystkim wtrysk sterujący.

    Dodatkowo: rozrząd sprawdzałeś ? Ustawienie, rolki, pasek ?

  10. #60
    czaro10's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mazowsze
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8V
    Silnik
    inny
    Pomógł
    558 razy
    Podziękował
    68 razy

    Domyślny

    zacznij od podpiecia kompa zanim wydasz majatek na szukanie igly w sianie.

Strona 6 z 10 PierwszyPierwszy ... 45678 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •