Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 93

Temat: auto zgasło i nie odpala

  1. #21
    tomekAGU's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    pNERA
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    28 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    A moze klapa gasząca padla??? Slyszalem ze w BKD lubia padac silowniki klapy. Moze jest w pozycji gaszenia i dlatego nie odpala.Podlacz VAG'a
    Ostatnio edytowany przez tomekAGU - 16-08-11 o 17:20
    Prawdziwych przyjaciol na palcach reki zlicze, oni gdy odejde, zapala na grobie znicze
    _____________________________
    Don't drink and drive, just smoke and fly


  2. #22
    will0w's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bieruń
    Auto
    a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez tomekAGU Pokaż post
    A moze klapa gasząca padla??? Slyszalem ze w BKD lubia padac silowniki klapy. Moze jest w pozycji gaszenia i dlatego nie odpala.Podlacz VAG'a
    Wlasnie sie umowilem ze znajomym mechanikiem. Jak sie dowiem czegos konkretnego to napisze.

    Zyczcie powodzenia.
    Dodano:
    Jeszcze jedno musze dodac, wiem ze mozecie nie zaaprobowac tego co zrobilem, ale..

    Uzylem sprayu do rozruchu(samostart, czy cos) i auto przez chwile chodzilo, meczyl sie strasznie i zgasl.
    Ostatnio edytowany przez will0w - 16-08-11 o 17:54 Powód: Automatyczne łączenie postów

  3. #23
    tazi85's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostrów Wielkopolski
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    i ja tak miałem. auto nie zapalało, a rozrusznik kręcił. zapalało na plaka ale zaraz gasło. okazało się że padł przekaźnik pompy paliwa. szybka wymiana i po sprawie.

  4. #24
    will0w's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bieruń
    Auto
    a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Auto "już" mam do odebrania, strasznie długo zeszło z kilku błachych powodów.
    Ale do rzeczy;

    Wg. mechanika przyczyną pierwszą był sterownik silnika, rozmyślali nad tym dość chwilę zanim do tego doszli. Dlatego auto nie chciało odpalać.

    Po za tym pompowtryskiwacz na czwartym cylindrze do wymiany (używany BOSH'owski 420zl).

    W sumie koszt naprawy wyniósł mnie 950zl mechanik + 170zl za lawete. A tu jeszcze rozrząd trzeba wymienić. Wczasy sobie w tym roku będe musiał odpuścić, niestety.

  5. #25
    will0w's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bieruń
    Auto
    a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Problemów ciąg dalszy:

    Kiedy odebrałem autko od mechanika, niby juz w dobrym stanie przez jakiś czas było ok. Zauwazylem przy tym jedna, dosc znaczaca zmiane, a mianowicie podczas dodawania wiekszej ilosci gazu, przy probie gwaltownego przyspieszenia odczuwalne byly drgania silnika(mechanik powiedzial, ze moze to byc ktoras z poduszek pod silnikiem, ktora ulegla uszkodzeniu). Ale idac dalej, auto jezdzilo przez dokladnie 6 dni. Wybierajac sie do Krakowa(Tak, znow Krakow-chyba pechowe miasto jak dla mnie ) sytuacja sie powtorzyla, auto zgaslo, przestalo palic. Zawiozlem je znow do tego samego mechanika(jeden z lepszych specow od diesli w okolicy), kolejne usterki, pompka podawala paliwo, lecz cisnienie bylo zbyt male. Oprocz tego zapewnili mu wizyte u elektryka, czyszczenie wymiana jakiegos przekaznika i Bog wie co jeszcze. Po odebraniu samochodu niby wszystko dobrze, szarpania silnikia przy przyspieszaniu odczuwalem jedynie przy 2.5-3tys obrotow, lub przy "depnieciu" gazu prawie do dechy. Autko pojezdzilo, tym razem 3 dni. Sytuacja powtorzyla sie dzisiaj po raz kolejny. Naprawde nie mam juz pojecia o co moze chodzic, wydaje mis ie, ze pan mechanik podobnie. Aczkolwiek upiera sie zebym go przywiozl po raz kolejny do niego, zaoferowal sie nawet ze zaplaci za lawete. Do tej pory kosztowalo mnie to juz ok.1600zl.

    Bardzo bym prosil o jakakolwiek pomoc,
    Zdesperowany will0w.

  6. #26
    luap13's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    13 razy
    Podziękował
    27 razy

    Domyślny

    Nie jestem znawcą tematu mechaniki ale może warto sprawdzić pompe vacum?? Gdzieś kiedyś czytałem o podobnych objawach.
    I made this

    Było AUDI A3 8L-> jest AUDI A3 Sportback ->Bedzie AUDI ..

  7. #27
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    5 razy

    Domyślny

    Może pompa paliwa się kończyć, pisałeś ze nie robiła ciśnienia dobrego, może była pośrednia przyczyna poprzednich awarii i to pomnieli przy "naprawie". Trudno tak gdybać

  8. #28
    will0w's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bieruń
    Auto
    a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez A3 Turbo '99 Pokaż post
    Może pompa paliwa się kończyć, pisałeś ze nie robiła ciśnienia dobrego, może była pośrednia przyczyna poprzednich awarii i to pomnieli przy "naprawie". Trudno tak gdybać
    Rowniez zostala wymieniona pompa paliwa.

  9. #29
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    ale jaka pompa paliwowa ?
    mechanikiem nie jestem, ale to sa pompowtryski
    masz jedna pompe w baku ktora podaje paliwo, a druga ktora ciagnie i zapobiega zapowietrzaniu, czy tez "splywaniu" paliwa to pompa tandem czyli vacupompa, jak Pawel napisal


    dziwie sie ze mechanik od niej nie zaczal. chyba ze ja nazywasz pompa paliwowa ( jest z boku silnika, pod obudowa i rurami od filtra powietrza )

    nie znam sie, ale nie slyszalem zeby wtryskiwacz spowodowal zgaszenie calkowite i niemoznosc odpalenia auta
    prawda jest ze jak sie pojezdzi na rezerwie, albo nie "daj boshe" braknie paliwa w PD to robi sie big problem

    kolego, a plyn chlodniczy i jego stan sprawdzasz regularnie ? nie masz sporych ubytkow ?
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  10. Podziękowania dla Miro za pomoc w problemie

    will0w (06-10-11)

  11. #30
    will0w's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bieruń
    Auto
    a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Miro Pokaż post
    ale jaka pompa paliwowa ?
    mechanikiem nie jestem, ale to sa pompowtryski
    masz jedna pompe w baku ktora podaje paliwo, a druga ktora ciagnie i zapobiega zapowietrzaniu, czy tez "splywaniu" paliwa to pompa tandem czyli vacupompa, jak Pawel napisal


    dziwie sie ze mechanik od niej nie zaczal. chyba ze ja nazywasz pompa paliwowa ( jest z boku silnika, pod obudowa i rurami od filtra powietrza )

    nie znam sie, ale nie slyszalem zeby wtryskiwacz spowodowal zgaszenie calkowite i niemoznosc odpalenia auta
    prawda jest ze jak sie pojezdzi na rezerwie, albo nie "daj boshe" braknie paliwa w PD to robi sie big problem

    kolego, a plyn chlodniczy i jego stan sprawdzasz regularnie ? nie masz sporych ubytkow ?
    Dokladnie o tej pompce pod kanapa mowie, plyn chlodniczy.. Hmm no zauwazylem jakies tam ubytki, a co to moze byc w tym przypadku?

Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •