Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 35

Temat: Malowanie Felg

  1. #1
    martin19's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Grodzisk Maz.
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny Malowanie Felg

    Witam w mojej a3 na zimę zakładam ori alusy z zimówkami i chciałbym je pomalować we własnym zakresie w czarny mat i mam pytanie czytałem o spray'u motip czy jakoś tak nadaje się to do malowania felg czy odpuścić sobie ?(bardzo zależy mi na tym macie) Mam też dostęp do sprężarki ale niestety nie bardzo potrafię malować tym sprzętem...:/
    Sprzedam radio Audi gamma.

  2. #2
    fredi.master's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jaworzno
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    26 razy
    Podziękował
    63 razy

    Domyślny

    ja bym użył sprężarki zamiast spray'u ...
    też wcześniej nie malowałem takim sprzętem ale to nie jest takie trudne - poćwicz sobie na kartonie: pryskaj element na wysokości mniej więcej łokieć-dłoń z góry na dół jednostajnym tempem - potem stop i obok z dołu do góry i tak do końca... i nie spiesz się! Jak zostanie Ci gdzieś malutka luka w przejściach - nie tykaj tego póki pierwsza warstwa nie wyschnie bo może zrobić się ściek...

  3. #3
    piwo6's Avatar
    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowy Sącz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ATD
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Czyścimy, matowimy, podkład, matowimy i na to farba. Może być w spray'u, może być z kompresora. Jak dobrze przygotujesz podłoże, to bez różnicy...
    To nie prędkość zabija, tylko gwałtowna jej utrata !

  4. #4
    netes's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    -
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    85 razy
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    Lepiej sprężarką z odolejaczem i odwadniaczem. Farba w sprayu daje bardzo nierówne ciśnienie i efekt może być daleki od oczekiwanego. Poza tym łatwo o plamy w postaci większych kropel farby ze względu na marną jakość dysz w sprayach.
    Tylko, że jeśli chodzi o malowanie matem to o wiele lepiej sprawdzi się malowanie proszkowe, bo mat ciężko zabezpieczyć tradycyjną metodą. Sprayem czy z pistoletu będzie mało trwała, pierwszy lepszy kamyczek i może zedrzeć farbę.

  5. #5
    martin19's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Grodzisk Maz.
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez fredi.master Pokaż post
    ja bym użył sprężarki zamiast spray'u ...
    też wcześniej nie malowałem takim sprzętem ale to nie jest takie trudne - poćwicz sobie na kartonie: pryskaj element na wysokości mniej więcej łokieć-dłoń z góry na dół jednostajnym tempem - potem stop i obok z dołu do góry i tak do końca... i nie spiesz się! Jak zostanie Ci gdzieś malutka luka w przejściach - nie tykaj tego póki pierwsza warstwa nie wyschnie bo może zrobić się ściek...
    A czy do malowania może być taka zwykła sprężarka ? Jeżeli ktoś może opisać jak dokładnie to przygotować zmatować itd. to byłbym wdzięczny
    Może najpierw spróbuję sprayem na zapasie a jak będzie efekt niezadowalający to będę kombinował ze sprężarką
    Sprzedam radio Audi gamma.

  6. #6
    irsoon's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    W ostatni jakże ciepły, ładny i co najważniejsze bezwietrzny weekend odnawiałem felgi. Felgi były już bardzo zmęczone, dużo rys, odprysków itp, ogólnie wstyd już było jeździć. Niestety nie zrobiłem zdjęć przed czyszczeniem. Efekt jaki uzyskałem naprawdę niebo a ziemia. A malowałem pistoletem pierwszy raz nie jest to takie trudne jak się wydaje.

    Potrzebny sprzęt i akcesoria: Cała gama papierów ściernych, wiertarka ze szczotkami drucianymi, rozpuszczalniki do wyczyszczenia, podkład z utwardzaczem ok. 0.6L na dwie warstwy, baza z utwardzaczem ok. 0.5L dwie warstwy w środku i 3 na froncie, lakier bezbarwny ok. 0.3L na 3 warstwy front i 2 warstwy środek.





    Na początek papier ścierny w ręce i trzemy, czyścimy i tak w kółko, potem wiertarka i szczotki druciane i czyścimy wnętrze felg. To najbardziej czasochłonny etap, we dwóch zajęło nam to ok 5-6h z przerwami wiadomo. Potem rozpuszczalnikiem czyścimy, i przed nałożeniem podkładu, dokładnie odtłuszczamy powierzchnie benzyną ekstrakcyjną.
    Uzyskujemy coś takiego:




    Rozrabiamy podkład w stosunku 4:1 i nakładamy na felgi, po dwóch warstwach wszystkie rysy znikają, czekamy aż podkład wyschnie. Bierzemy papier wodny i matujemy podkład, odtłuszczamy benzyna ekstrakcyjną i lecimy z bazą.
    Efekt po podkładzie:






    Teraz rozrabiamy bazę i stosunku 2:1 i nakładamy na felgi. Środek felg dwie warstwy, front 3 warstwy. Czekamy aż wyschnie.
    Efekt:






    Ostatnim etapem jest rozrobienie klaru w stosunku 2:1 i nałożenie na felgi. 2 warstwy środek, 3 warstwy front. I czekamy aż wszystko ładnie wyschnie.
    Efekt:





    Zdjęcia nie oddają efektu jaki wyszedł, felgi błyszczą się jak nówki. Jak wylądują na aucie wrzucę fotki. Koszt takiej całej zabawy powinien zamknąć się w 200zł, satysfakcja ze zrobienia tego samemu bezcenna Następny etap to piano black w mojej a3

  7. #7
    mariusz11111's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sram na Rosję !
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARY
    Pomógł
    303 razy
    Podziękował
    202 razy

    Domyślny

    irsoon bardzo dobrze, mierny z +

    UWAGA! Skargi i żale do firmy BARTPOL Ostrowiec Św ( oddział Kingsoftu )
    http://www.a3-club.net/forum/showthr...-Kingsoftu-%29

    aby aby aby aby aby aby

  8. Podziękowania dla mariusz11111 za pomoc w problemie

    dmdash (20-03-12)

  9. #8
    irsoon's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    dzięki, a tu fotka na aucie, tylko honda trochę brudna

  10. #9
    lukaszSP's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Będzin
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Witam.
    polerowałem swoje alusy. efekt lusterko. teraz pytanie . jakim lakierem bezbarwnym prysnąc felgi?? podobno zwykły bezbarwny tzn do lakierów jest zły. popęka i odleci. są ponoć specjalne lakiery do polerowanego aluminium jak i chromu. wiecie może jak się nazywa??


  11. #10
    david692's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    22 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    ja mam pomalowane ranty w felgach zwyklym z firmy Dupli color zwyklym samochodwym i nie zżółkł i sie trzyma
    2.0 TDI by SiWy

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •