Strona 2 z 15 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 144

Temat: Haldex dziwny objaw raz działa raz nie

  1. #11

    Data dołączenia
    Dec 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    k/warszawy
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    3.2 BDB
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    tylko jeśli haldex byłby zajechany to nie wydaje mi się żeby spinał i trzymał przez ok 10 min kręcenia "bączków" a tył jak łapał przyczepność to i gumy z tyłu piszczały więc wydaje mi się że sprzęgło dobrze trzyma. ??

  2. #12

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    gregor10.pl
    Auto
    dope
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    151 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    1.Z haldexem to jest tak że wszystko jest możliwe. To że spina to sugeruje że sprzegło jest ok, ale nie mozna wykluczyć czy np nie zacina sie zawór regulujący cisnienie w haldexie a tego już nie naprawisz i haldex bedzie sie zachowywać tak jak piszesz, raz jest ok raz nie spina.
    2. Haldex działa inaczej, wał w haldexie kreci sie caly czas pod autem , nie ma takiego czegos ze jak zepnie pompa sprzeglo to juz potem cisnienie robi sie od krecącego wału - cisnienie od krecącego się wału , a raczej od różnicy prędkości obrotowych między osiami pozwalało na wytworzenie cisnienia w mechanicznej pompie ale to już nie w haldexie tylko napędzie typu SYNCRO. Nie ma takiej możliwości blokada dyferencjału może sobie działać kiedy chce a jesli zaciągniesz ręczny haldex jest rozpiety i gdzie być nie założył blokady dyferencjalu to tylne koła mają stać w miejscu. Inaczej naped jest niesprawny.
    3. Sprawdz na vagu czy działa Ci wyłącznik hamulca ręcznego.
    4.Pompe sprawdz na teście wyjść na vagu.

  3. #13

    Data dołączenia
    Dec 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    k/warszawy
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    3.2 BDB
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez gregor10 Pokaż post
    1.Z haldexem to jest tak że wszystko jest możliwe. To że spina to sugeruje że sprzegło jest ok, ale nie mozna wykluczyć czy np nie zacina sie zawór regulujący cisnienie w haldexie a tego już nie naprawisz i haldex bedzie sie zachowywać tak jak piszesz, raz jest ok raz nie spina.
    2. Haldex działa inaczej, wał w haldexie kreci sie caly czas pod autem , nie ma takiego czegos ze jak zepnie pompa sprzeglo to juz potem cisnienie robi sie od krecącego wału - cisnienie od krecącego się wału , a raczej od różnicy prędkości obrotowych między osiami pozwalało na wytworzenie cisnienia w mechanicznej pompie ale to już nie w haldexie tylko napędzie typu SYNCRO. Nie ma takiej możliwości blokada dyferencjału może sobie działać kiedy chce a jesli zaciągniesz ręczny haldex jest rozpiety i gdzie być nie założył blokady dyferencjalu to tylne koła mają stać w miejscu. Inaczej naped jest niesprawny.
    3. Sprawdz na vagu czy działa Ci wyłącznik hamulca ręcznego.
    4.Pompe sprawdz na teście wyjść na vagu.
    No tak ale zawór jest mechaniczny to czemu pomaga wyłączenie zapłonu i odczekanie, a samo zatrzymanie nie pomaga


    2 Włącznik ręcznego sprawdzony i działa

    3 Pompka jeszcze nie sprawdzona, a tak odnośnie jej to czy będzie ją słychać jak działa??

  4. #14

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    gregor10.pl
    Auto
    dope
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    151 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    1.Zawór jest sterowany silnikiem krokowym, kombinacja mechaniki z elektroniką.
    2. Rozumiem na vagu sprawdzony wyłącznik recznego hamulca? Sprawdzony w 2 przypadkach ? Kiedy naped działa i przestaje działać ? Tak samo wylacznik pedalu hamulcowego też sprawdzony ? Tak samo na dwa przypadki trzeba sprawdzić - jak naped dziala i jak przestaje działać.
    3. Pompe bedzie słychać bez problemu jak będzie pracować.

  5. #15

    Data dołączenia
    Dec 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    k/warszawy
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    3.2 BDB
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Tak włączniki wszystkie sprawdzone w parametrach oraz mechanicznie miernikiem wszystko jest ok. Właśnie przed chwilą wyjąłem pompkę elektryczną w haldexie i są takie objawy :
    podaje 12V na styki pompka rusza
    pompka pracuje jak należny po rozłączeniu napięcia pompka drugi raz się załącza ale już wydaje dziwny dźwięk i tak jeszcze 2 razy i nic się nie dzieje po podaniu napięcia tylko iskrzy się na stykach delikatnie, po odczekaniu chwili pompka znowu rusza

    podejrzewam ze uszkodzona jest pompka zaraz biorę ją na stół i rozbieram zobaczymy co w trawie piszczy

    bo chyba to będzie jej wina

  6. #16
    SkOOrA's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce
    Auto
    Audi Quattro
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AQA

    Domyślny

    Sprawdzałem dziś i u mnie jest tak, że jak zaciągnę ręczny to mogę sobie swobodnie przednimi kołami zamielić a tylne nadal stoją w miejscu. Jak zwolnie ręczny i dam z kopyta to obie osie się kręcą na śniegu..

  7. #17

    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T ARY
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez gregor10 Pokaż post
    2. Rozumiem na vagu sprawdzony wyłącznik recznego hamulca? Sprawdzony w 2 przypadkach ? Kiedy naped działa i przestaje działać ? Tak samo wylacznik pedalu hamulcowego też sprawdzony ? Tak samo na dwa przypadki trzeba sprawdzić - jak naped dziala i jak przestaje działać.
    3. Pompe bedzie słychać bez problemu jak będzie pracować.
    W jakich grupach sprawdzać powyższe rzeczy? Patrzyłem na m.in. na grupę 001 i tam każde naciśnięcie hamulca roboczego i zaciągnięcie ręcznego (choćby o jednen ząbek) było rejestrowane czyli chyba prawidłowo. Ale w której grupie patrzeć czy tył się załącza?

  8. #18

    Data dołączenia
    Dec 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    k/warszawy
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    3.2 BDB
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Jednak pompkę szlag trafił szczotki skończone i komutator również do wymiany, orientuje się ktoś może czy gdzieś ktoś regeneruje takie silniczki?? ewentualnie od czego to może pasować???

    a i jeszcze pytanie czy jeśli odepnę wtyczkę od haldexu to mogę bezinwazyjnie jeździć ze spuszczonym olejem i wyjętą pompką ??? oczywiście otwór po pompce szczelnie zamknięty


    http://imageshack.us/photo/my-images/855/imag0164d.jpg/
    http://imageshack.us/photo/my-images/543/imag0165q.jpg/
    http://imageshack.us/photo/my-images/828/imag0168m.jpg/
    Ostatnio edytowany przez tukan - 23-01-12 o 20:10

  9. #19
    nosus's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    rozogi-szczytno-olsztyn
    Auto
    audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T AMK
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    ja mam takie pytanie czyli np tak jade sobie polatac po sniegu bokiem to jak zaciagne reczny w czasie jazdy to tyl powinien sie rozlaczyc i sam przod ciagnac? z czego co wiem to mam tak ze jak zaciagne reczny to zaraz go zdusi. ogolnie n aped dziala jak ta lala tylko juz niewiem jak to powinno byc z tym recznym, do tej pory robilem tak ze lece wciskam sprzeglo zaciagam reczny zarzuca i wtedy strzal ze sprzegla i sie krece

  10. #20

    Data dołączenia
    Dec 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    k/warszawy
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    3.2 BDB
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Tak dokładnie jeśli zaciągasz ręczny to napęd powinien się rozłączyć i odwrotnie po odpuszczeniu ręcznego napęd od razu powinien się spinać

Strona 2 z 15 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •