Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456
Pokazane rezultaty 51 do 58 z 58

Temat: Rzeczywista jakos Shell V-Power Diesel komus znana??

  1. #51
    Maciek_Sdz's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sieradz / Wawa
    Auto
    A4 2.0TFSI Quattro S-line
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CDLC

    Wink

    Cytuj Oryginalnie napisane przez (A)rturo Pokaż post
    monik: mozesz lac 95 ale nie mozesz isc wtedy mocnym butem bo bedzie stuku puku.
    95 lejesz w momencie jakies awaryjnej sytuacji gdy braklo paliwa i musisz cos zatankowac, a akurat nie ma 98.

    Ja leje racinga ale niekiedy rowniez 98 i niektore paliwa mnie zadziwiaja. Najlepsze paliwo maja na bliskiej - najlepsza oktanowosc, najgorsze na BP

    Tylko ,że paliwa 98 oktanowe są dużo rzadziej nabywane przez klientów, dlatego leżą dłużej, a ma to niekorzystny wpływ na wartość oktanową, tak samo jak przepompowywanie paliwa np. z beczki do zbiorników itp. Ogólnie rzecz biorąc paliwa im więcej mają oktanów, tym szybciej je wytracają, dlatego 98 wytraca szybciej niż np. 95. Nie chcę uogólniać, ale na większości stacji różnica w oktanowości wynosi ok 1,5-2 oktanów.
    Ja sobie przyjąłem, że tankuję paliwo 98 lub premium gdy różnica jest mniejsza niż 20gr od paliwa bazowego, czyli 95, a w przypadku diesla - ekodiesel ( nazwa zależna od stacji ).
    EKO-OIL Dystrybucja paliw - olej napędowy, olej opałowy, benzyna 95/98 , autogaz.
    www. eko-oil .eu

  2. #52
    netes's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    -
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    85 razy
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Maciek_Sdz Pokaż post
    Ogólnie rzecz biorąc paliwa im więcej mają oktanów, tym szybciej je wytracają, dlatego 98 wytraca szybciej niż np. 95.
    Jakieś źródło? Konkrety? Bo pierwszy raz słyszę żeby paliwo od leżenia traciło oktany.

  3. #53
    szyna49's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bełchatów / Sulejów
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 BFQ
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    24 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez (A)rturo Pokaż post
    monik: mozesz lac 95 ale nie mozesz isc wtedy mocnym butem bo bedzie stuku puku.
    95 lejesz w momencie jakies awaryjnej sytuacji gdy braklo paliwa i musisz cos zatankowac, a akurat nie ma 98.

    Ja leje racinga ale niekiedy rowniez 98 i niektore paliwa mnie zadziwiaja. Najlepsze paliwo maja na bliskiej - najlepsza oktanowosc, najgorsze na BP
    Zgodze sie, ze u nas na bp jest najgorsze paliwko(nawet w rankingu w naszym rejonie), gorsze od paliwa w e'clerk. Najlepsze na shel oraz statoil..oraz 98na lukoil

  4. #54
    Quash's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdynia
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    47 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Chyba co niektorzy nie do konca rozumieja o czym pisza. Liczba oktanowa mowi nam w jaki sposob spala sie paliwo ( wiecej oktanow paliwo spala sie spokojniej, rowniej ). Samo paliwo 98 oktanowe nie jest "mocniejsze" od 95 a wprost przeciwnie bo paliwo 95 oktanowe dzieki temu ze spala sie bardziej hymm "dziko" jest mocniejsze. To ze mocniejsze silniki wymagaja paliwa 98 oktanowego wynika z faktu ze jest w nich wyzszy stopien sprezania ( wzrost stopnia sprężania zwiększa sprawność i maksymalną moc silnika ) jednak tez jesli mamy wieksze cisnienia to ryzyko spalania stukowego rosnie i stad potrzebne jest paliwo 98 oktanowe ktory dzieki temu ze spala sie rowniej i lagodniej pozwala temu zapobiec. Uzycie paliwa 98 oktanowego w samochodzie zaprojektowanym do 95 oktanow nie spowoduje ze moc wzrosnie ( a co udowodnilo juz kilka testow moc nieznacznei spada ), Silnik bedzie chodzil ciszej, spokojniej i ewentualnie moze mu byc "lzej" ( ale i to po przejechaniu naprawde sporej ilosci kilometrow ) z uwagi na to ze wiekszosc 98 jest paliwami premium ze dodatkowymi srodkami czyszczacymi/smarnymi.
    2 Fast not 2 Furious
    Q3 2.0 TFSI 211KM - no stage
    S3 8P 360KM/450NM - CompSport Stage 3
    A6 C7 3.0TFSI 460KM/550NM - CompSport Stage 2

  5. #55
    yooz3r's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Płock
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T BWA
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Narzekacie, narzekacie... a co ja mam powiedzieć - mieszkam w Płocku tam gdzie jest Orlen i mam najdroższe paliwo w Polsce! 4,89 diesel zwykły - PB 95 4,99 - PB 98 5,35-5,40
    To jest śmieszne bo na shellu 25km od Płocka diesel extra kosztuje już 4,69

    Ja osobiście do diesla leje normalny ON na statoil lub diesel extra na shellu, w końcu to jest tylko klekot i te uszlachetniacze nie sądzę żeby dużo dawały, gość z serwisu audi też nie polecał mi do diesla lać tych lepszych paliw bo wtryski padają podobno

    Do benzyniaka... jeszcze nie wiem bo jestem w fazie testowania, tankowałem supreme 98, zwykły 95 na statoilu i teraz zalałem V-power racing... ale cena 5,69? ;d więc zostanę raczej przy 98 z statoila... Tak w ogóle to nie tankuję na Orlenie bo to ch*** jak można dopuścić, żeby w mieście gdzie jest koncern paliwo było najdroższe

  6. #56
    filmer's Avatar
    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Płońsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T APP
    Pomógł
    15 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    kolego, takie same ceny paliw są również w okolicach Płocka, np. u mnie, więc nie masz najdroższego paliwa w Polsce, a jedynie normalne ceny. To, że macie tam ogromne zapasy paliwa nie ma wpływu na jego cenę. EOT
    pierwszy automat jaki prowadziłem ? - Ferrari F430

  7. #57
    yooz3r's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Płock
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T BWA
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    ba powinniśmy mieć najtańsze z racji tego, że transport nie jest na dużą odległość i nie powiesz mi, że nie... w Płońsku paliwo jest tańsze i tak
    Ostatnio edytowany przez yooz3r - 15-01-11 o 00:53

  8. #58
    komono's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wadowice
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8V
    Silnik
    1.4 TFSI - CXSB (125 KM)
    Pomógł
    97 razy
    Podziękował
    200 razy

    Domyślny

    Z tego wynika, że wszyscy płacą po równo za transport . Ja dzisiaj jadę zalać audiczke to zdam relację co do cen paliw na BP.
    Tankowałem jakiś czas temu na Orlenie, ale auto miało straszną zmułę - aż przykro było jeździć. Potem zalałem 2xbak na Statoilu (NO Gold - czy jakoś tak) i autko pochodziło i odzyskało "moc". Z racji tego, że prowadzimy zakład samochodowy i zdarzyło się że przyjechało parę ropniaków ze Statoila z podejrzeniem wlania benzyny zamiast NO! Niestety nasze podejrzenia się sprawdziły i jakiś imbecyl pomylił zbiorniki i do NO nalał benzynę, od tego momentu na Statoilu tylko myję auto. Na co dzień tankuję BP Ultimate w Wadowicach i sobie chwalę.

    No więc:
    95-4.99
    BP Ultimate-4.99
    98-5.27
    NO-4.78
    Troche się zdołowałem... Na pocieszenie opowiem kawał "Mnie ceny paliw nie ruszają... i tak tankuję za 50zł"
    Ostatnio edytowany przez komono - 16-01-11 o 10:23

Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •