Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 31 do 40 z 58

Temat: Rzeczywista jakos Shell V-Power Diesel komus znana??

  1. #31
    julo23's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zawiercie
    Auto
    Audi A4 B7 BRD, A3 8p BMN
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    22 razy

    Domyślny

    Z tym paliwem to u nas jaja są... każdy ma inne zdanie, stacje z tego samego szyldu a taka rozbierzność. I być tu człowieku mądry. Przepłacisz za taką Verve i jeszcze nie jesteś pewny co kupiłeś.
    w jakim normalnym kraju bawili by sie w takie kombinowanie. Klient chce zapłacić i mieć dobre paliwo z pewnego źródła, zaleje na dobrej markowej stacji, zapłaci a pieron wie co ma w baku. CBA niech sie za nich wezmie Puki żyją ludzie co na kombinowaniu w komunie domy pobudowali to tak będzie Muszą wyginąć jak dinozaury to może wtedy coś sie zmieni.
    Było: A3 8L 1.9 TDI 110KM,
    Było: A3 8P 2.0 TDI 140KM, BKD
    Było: A4 B6 Avant 1.9TDI 170KM i 380Nm AVF+
    jest: A3 8P 2.0 TDI 170KM BMN
    jest: A4 B7 2.0 TDI 170KM BRD

  2. #32
    Grzechu's Avatar
    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Marki koło Wawy
    Auto
    KIJEK
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Postanowiłem odgrzać temat

    Ostatnio postanowiłem przetestować v-power (ropke oczywiście ) musze powiedzieć ze na początku roznicy nie bylo ale po przejechaniu jakieś połowy baka nawet ne całej autko jakby nabrało troche mocy moze mi sie sdaje ale jak by lepiej ciągnoł
    chetniew bym przetstował dalej tzn pozalewał jescze kilka razy ale cena prawie 4,50 mnie rzeraza.

    Ale moge powiediec ze polecam to paliwko niewiem czy to opał z uszlachetniaczem czy co ale naprawde roznica jest odczuwalna
    Jest dobrze a będzie jeszcze lepiej

    TANIE CZĘŚCI

    TERAZ KIA "KIJEK"

  3. #33

    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Grójec
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    V-POVER - testowałem - wg mnie całkiem całkiem .....auto moze troche lepiej sie zbiera, mniej pali - ale nie tyle mniej zeby zniwelowac wyzsza cene.
    Nie Wszystko Złote Co Sie Świeci

  4. #34

    Data dołączenia
    Mar 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Chorzów
    Auto
    eSka
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Grzechu
    Postanowiłem odgrzać temat

    Ostatnio postanowiłem przetestować v-power (ropke oczywiście ) musze powiedzieć ze na początku roznicy nie bylo ale po przejechaniu jakieś połowy baka nawet ne całej autko jakby nabrało troche mocy moze mi sie sdaje ale jak by lepiej ciągnoł
    chetniew bym przetstował dalej tzn pozalewał jescze kilka razy ale cena prawie 4,50 mnie rzeraza.

    Ale moge powiediec ze polecam to paliwko niewiem czy to opał z uszlachetniaczem czy co ale naprawde roznica jest odczuwalna
    moze dlatego ze o pol baku lzejszy

    ja powiem ze po Vpower diesel mialem klopot z kopceniem tzn strasznie mi autko kopcilo a po bp ultimate duzo mniej...
    powered by CompSPORT

    maly ale wariat w-wyrcy r-rycy c-cescy
    "Wariat drogowy jest w kazdym z nas, nie pozwol by kierowal Tobą...."

    http://www.cuddruk.pl/

  5. #35
    Grzechu's Avatar
    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Marki koło Wawy
    Auto
    KIJEK
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kmiler
    bp ultimate
    dlatego zawsze leje bp ale ja odczułe mruznice przy v-power
    ale za drogi nie opłaca sie
    Jest dobrze a będzie jeszcze lepiej

    TANIE CZĘŚCI

    TERAZ KIA "KIJEK"

  6. #36

    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Braniewo
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Zatankowałem V-power raz w Audi A3 1,9 TDI. Z przykrością muszę stwierdzić, że przed zalaniem palił mi na trasie 4,2-4,6 a obecnie zawsze powyżej 5 l/100 km. Nie wiem co się stało. Takie ładne spalanie było. Zalałem to tylko raz - cały bak. Od tamtej pory tankuję zwykłą ropę, a spalanie najczęściej 1 l większe. Może ktoś mądrzejszy mi wyjaśni co się mogło stać i jak powrócić do poprzedniego spalania?

  7. #37
    Hero's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    światokoniec
    Auto
    4x O
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Ja ostatnio zatankowałem Vervę i porażka... Zero różnicy, zwykły diesel extra z shella daje więcej emocji. Ostatnio testuje paliwa zalewając taką samą ilość paliwa na różnych stacjach i patrze na przebieg i moc auta. Z moich badań wynika że:

    1) paliwa BP wszybciej się wypalają i mniejsze przebiegi się trzaska. Moc odczuwalna.
    2) Verva porażka. To samo co zwykły diesel. Takowałem w róznych miejscach.
    3) zwykły diesel Orlenu = to samo co Verwa.
    4) Shell V-power mały przebieg ale duże emocje, duża moc.
    5) Diesel Extra. Dobry przebieg, moc mniejsza niż vpower ale ok.
    6) Luk oil. Podobny do diesle extra shella.
    7) Neste. Mała moc, duży przebieg.
    Statoil. Gorszy od Shella lepszy od Neste. Mała moc średni przebieg.


    Mój ranking :

    1) Diesel Extra. Rozsądna cena, wysoka jakość.
    2) Luk oil, zwykły diesel. JW.
    3) Statoil.
    4) Neste.
    5) BP
    6) Orlen

    To są moje osobiste spostrzeżenia. Tankowałem na różnych stacjach w różnych lokalizacjach.
    Fiat 126p 650 Elegant (24HP) --> Fiat 126p 650 ST (24HP) --> A3 1.8 T Quattro AJQ (180 HP) --> A3 1.9 TDI ASZ (130 HP) --> A3 2.0 TDI S-line BKD (140 HP) -- > Fiat 126p 650cc ST Export (24 HP) --> Subaru Impreza WRX Prodrive 300 2.0T (300HP) --> Fiat 126p 650cc Town (24HP)--> A3 2.0 TDI S-line BMM (140 HP) -->?

  8. #38
    fuzzy's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    20 razy

    Domyślny

    12 na 100 Vpower 95 :/ - a wy narzekacie na spalanie rzędu 5 litrów ropy. Swoją drogą to ładnego kotleta kolega odgrzał

  9. #39
    King's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    zachodnio-pomorskie
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.8T CDAA
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    22 razy

    Domyślny

    a jakie ceny benzyny u Was na Shellu ? u mnie leje Vpower to 4.99. ale niestety, z wydechu leci woda....

  10. #40
    VeGaS84's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom-Zabrze
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Ja dorzucę swoje 3 gr. odnośnie paliwa Shell-owskiego. 90% paliw sprowadzane na stacje koncernu Shell pochodzi z Orlenu. Sprowadzane z zachodu paliwo to tylko i wyłącznie VP-Racing. Dlaczego tak jest?? Odpowiedź jest prosta. Orlen w Polsce ma monopol na paliwa i nie opłacalne jest sprowadzanie. Na każdej stacji macie możliwość sprawdzenia paliwa. Wraz z paliwem dostarczanym na stacje, kierowca dostarcza specyfikacje, które są dostępne dla klienta u kierownika stacji. Tam macie opisane jakie paliwo przychodzi itp.

    Kolejna sprawa, że V-Powera nie powinno się tankować do starych samochodów. Nie dotyczy to tylko V-Powera ale również paliw szlachetnych oraz produktów czyszczących wtryski. Usuwają one nagary w silniku czyli mogą sprawić, że kompresja będzie mniejsza itp. a co za tym idzie auto będzie miało mniejszą moc i większe spalanie.

    V-Power Diesel ma około 60 cetanów i jest mocniejszy od Diesla Extra o około 10. Również temp zamarzania filtra zimnego (czy jakoś tak) jest niższa od standardowego diesla. Co za tym idzie to paliwo warto tankować gdy są wysokie mrozy.

    Co do cen:
    LPG - 2,20
    PB95 - 4,64
    VP95 - 4,99
    VPR - 5,49

    VPON - 4,73 (bodajże)
    Ceny ze stacji przy trasie 7 Warszawa - Radom
    Ostatnio edytowany przez VeGaS84 - 09-09-10 o 20:56

Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •