Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 57

Temat: 1.9 TDI ALH modyfikowany 155KM/344Nm

  1. #11
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Feb 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    w świetokrzyskim
    Auto
    vw golf
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Evolution Pokaż post
    gdyz jej dokladnosc zalezy tak jak w przypadku kazdej innej hamowni od obslugujacego
    Tylko w przypadku tego wynalazku wystarczy celowo zaniżyć tylko wagę pojazdu i mamy wynik,niczym w arl-u muszki.Nigdy nie było to z wiadomych względów sprawdzone na innych rolkach.
    Nie wierzę w to,że gonisz z każdym jednym autem na wagę samochodową.
    Skoro muszce kazałeś jechać na wagę,po pomiarze,to ewidentnie wpisujesz wartości na pałę.
    Bez urazy,ale takie hamownie były dobre 10 lat temu,tyle ode mnie w temacie hamowni,żeby nie zaśmiecać.


    Jak by nie było,co by nie było,wynik jest taki sobie,bezpieczny,delikatny,nic strasznego,ale też nic nadzwyczajnego.
    Ale skoro miało być tyle i jest tyle,a klient tyle sobie zażyczył,to masz waść rację i tak to zastawmy.

    Zastanawia mnie ta turbina.
    Domyślam się,że wałek z va,a koło kompresji z vb.
    Aaa,evo gramatyka jest Ci obca,czy ją zwyczajowo olewasz?

    Jeżeli chodzi o słowa:

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Evolution Pokaż post
    Tak wiec reasumujac jeszcze sie taki nie narodzil co by sagonowi dogodzil..
    To tutaj muszę Cię rozczarować,ale się taki narodził,w roku Pańskim 1977,to on jest autorem moich fantazji.
    Całkiem nieźle utalentowany amator.

    Pozdrawiam.

  2. #12
    ElSor's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    opolskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez sagon Pokaż post
    Zapytam,jeżeli można,gdzie kupiłeś tę hybrydową pompę?
    Wiesz z jakiej 11tki pochodził dawca organów?
    Zastanawiam się też,jaką masz tę turbinę,skoro 1.45 to max,a piszesz,że strona zimna jest od arl-a.
    Chodzi Ci o muszlę,czy koło kompresji,bo nie mogę tego wyczaić.
    Choć gdyby była muszla,to i koło,bo inaczej się nie da.

    Po zmianie na fmica śmiało można by te 20 koni dorzucić.Ale to już będzie zależało od możliwości turbiny.
    Hybryda kupiona u usera tergo rorum - olek_wroc. Nie wiem jaki byl dawca i co dokladnie w niej siedzi - wazne ze daje rade
    Turbo jest od TurboBogdana, ktory twierdzi ze mozna wyciskac z niego 190KM, bo jest na grubym walku (duzo opini w necie jakie spotkalem to potwierdza, bo laduja do 1,6bara i twierdza ze T.B. jako jedyny daje grube walki). Zimna strona jest z napisem 1749V (bez A czy tez B) a sam wirnik ma srednice jak te ARLowskie, ciepla strona jest jak w seryjnej turbinie ALH (chyba, bo nie mierzylem nawet ale taka turbawka miala byc przerabiana wlasnie).
    Tak jak napisal Jacek - mozna bylo puscic wiecej mieszanki (Bogdan nawet dal gw na ukrecenie walka) ale kupujac czesci i ugadujac sie na korekte softu mialem cel 340-350Nm bo tyle jest bezpieczne dla sprzegla G60 i moc ok 160KM bo nie scigam sie a wykorzystywany zakres obrotow podczas pokonywanych tras to 1800-3500max.
    Jak bedzie FMIC to ew bedzie korekta laga i moze ew "polepszenie wykresu" przy 2800-3500 obr ale na mocy mi nie zalezy - zostanie jaka jest/jaka wyjdzie.

    ---------- Post dodany 29-01-12 o 20:26 ----------

    Cytuj Oryginalnie napisane przez sagon Pokaż post
    Nie wierzę w to,że gonisz z każdym jednym autem na wagę samochodową.
    Moje bylo wazone za 1wszym razem (za 2gim waga zamknieta) dlatego do wczesniejszej dodalismy chyba 15kg, bo gdzies o tyle litrow paliwa bylo wiecej, do tego schudlem z 4kg ... nie zdziwil bym sie gdyby bylo 156KM
    1.9TDI ALH @ 155KM/344Nm by EvolutionMotorSport

  3. #13

    Data dołączenia
    Sep 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    DW
    Auto
    vw
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez sagon Pokaż post
    Tylko w przypadku tego wynalazku wystarczy celowo zaniżyć tylko wagę pojazdu i mamy wynik,niczym w arl-u muszki.Nigdy nie było to z wiadomych względów sprawdzone na innych rolkach.
    Nie wierzę w to,że gonisz z każdym jednym autem na wagę samochodową.
    Skoro muszce kazałeś jechać na wagę,po pomiarze,to ewidentnie wpisujesz wartości na pałę.
    Bez urazy,ale takie hamownie były dobre 10 lat temu,tyle ode mnie w temacie hamowni,żeby nie zaśmiecać.


    Jak by nie było,co by nie było,wynik jest taki sobie,bezpieczny,delikatny,nic strasznego,ale też nic nadzwyczajnego.
    Ale skoro miało być tyle i jest tyle,a klient tyle sobie zażyczył,to masz waść rację i tak to zastawmy.

    Zastanawia mnie ta turbina.
    Domyślam się,że wałek z va,a koło kompresji z vb.
    Aaa,evo gramatyka jest Ci obca,czy ją zwyczajowo olewasz?

    Jeżeli chodzi o słowa:



    To tutaj muszę Cię rozczarować,ale się taki narodził,w roku Pańskim 1977,to on jest autorem moich fantazji.
    Całkiem nieźle utalentowany amator.

    Pozdrawiam.
    Widzisz, nawet tutaj fidac ze i z fizyki i z obslugi tej hamowni slaby jestes... by zawyzyc wynik zwyczajowo musialbym wpisac wieksza mase nie mniejsza jak sugerujesz. to jedno. hamownia mierzac te same przyspieszenia i uznajac iz auto wazy wiecej wyliczy wieksza moc, wszak wiadomo ze ciezsze auto o tej samej mocy jedzie gorzej niz lzejsze. a jesli ciezsze auto jedzie jak lzejsze musi wiecej mocy miec.
    zwyczajowo z kazdym autem gonie na wage, nawet to bylo na wadze gdy przyjechal pierwszym razem, drugim tylko skorygowalem wage o nowe warunki. muszki wyszedl tak niewiarygodnie mimo zwazenia go na wadze iz poprosilem go o kontrole na innej wadze. wynik wyszedl identyczny wiec dopiero podalem mu moc.
    Sam pewnie zrobilbys to samo widzac cyfry ktore powinny wywolac uslizg sprzegla w wiekszosci aut nawet wiedzac o tym ze jest to pierwsze z 1 barem boostu przy 2krpm wiecej niz inne majace po 350 Nm.
    Wracajac do tematu. Zrobilem to auto bezpiecznie , defacto i przy aprobacie klienta i przy obawach o wytrzymalosc dmuchawy. Nie znam jakosci tego produktu gdyz byla to pierwsza dmuchawa z tego zrodla i o ewentualnych mozliwosciach sprzetu dowiemy sie po jakims czasie. jesli bedzie wskazywala ze moze duzo dolozy sie troche i tlenu i koksu. tak czy inaczej moment pozostanie na stalym poziomie, gdyz przy nieco wiekszym momencie sprzeglo luka ktore zostalo zalozone warczy wiec domyslam sie ze tlumik drgan opiera sie o nity.

    Gramatyke zwyczajowo olewam, nie jeden dowiodl iz 99 procent spoleczenstwa czyta slowa bez zwarcania uwagi na koljenosc liter wenwatrz wyrazu. wiec nie musze sie wysilac majac ustawiona klawiature w ktorej polskie znaki sa pod zwyczajowo ustawionymi []';


    Ze tak sobie pozwole w zart obrocic twoje slowa o dogadzaniu Sagonowi. Szacun w Twoim kierunku za to ze potrafisz publicznie powiedziec o dogadzaniu Sobie w wieku 34, czy 35 lat... ja sobie dogadzalem majac lat nascie, ale to stare dzieje
    pozdrawiam

  4. #14
    MagnaTKielce's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce/Świętokrzyskie
    Auto
    Audi A3 Sportback
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.8 TFSI - CJSA, CJSB (180 KM)
    Pomógł
    4 razy

    Domyślny

    Zaczyna sie to samo co w TEMACIE KiTo Teraz stroic sie beda tunerzy Kto madrzejszy kto zrobilby lepiej...chyba wazne czy chlop ktory tym bedzie jezdzil i za to placil jest zadowolony...
    Chlopaki dajcie na luz bo zaraz ktos Wam po kartce wrzuci a posty wyj...w kosz

    Bez OT. Calkiem fajnie wyszlo


    Szacunek dla Tych którzy Poświęcili swoje Marzenia...
    ...dla Innych...P(rzyjaźń)D(uma)G(odność)


    TDI PowerED by KingSoft

  5. #15
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Feb 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    w świetokrzyskim
    Auto
    vw golf
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Jak od olka,to domyślam się co tam siedzi.Studiuje temat budowy hybrydowych pomp na jednym forum,to już wie,co z czym połączyć.
    Fala raczej de 110,bo za de 143 trzeba dopłacić 550 zeta,za pompę dałeś pewnie około 800,więc przy tej turbinie,230tkach z taką pompą robią max 190 koni,przy odpowiednim tłokoroździelaczu,rzecz jasna.
    Na 216tkach z de 110 zrobisz okolice 175 koni,więcej raczej nie wyciągniesz,no chyba,że Jacek "się postara".Może,jak podleje do 4400,to jeszcze kilka koni ugra.
    Mało realne,żebyś napisał,ale zapytam.
    Jacku,jakie dawki i napięcie ustawiłeś na taką moc?
    Nie pytam dlatego,żeby kopiować Twoje softy,nie ten setup.Chciałbym się tylko przekonać,jaką ta pompa ma wydajność.
    Ja na swojej 10-11/230/46mg/4.5v-4000/1.6b/smic,wyciągnąłem 185/3940.
    W moim przypadku,jak widzisz,to żadna tajemnica.

    A odnośnie turbiny od TB,to sam na takiej hybrydzie ganiam,obecnie dmucha 1.6,ale podniesie się na 1.7 do 3500 bez obaw,że się wysra.
    Ja mam wałek i koło z arl-a,wiem,że dmuchają tymi turbinami 1.8 do 3500,3500-4000 1.6 bara i dobrze sobie z takim ciśnieniem radzą.

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Evolution Pokaż post
    Szacun w Twoim kierunku za to ze potrafisz publicznie powiedziec o dogadzaniu Sobie w wieku 34, czy 35 lat... ja sobie dogadzalem majac lat nascie, ale to stare dzieje
    pozdrawiam
    Małe sprosto,ja pisałem,że ktoś mi dogodził.Ale podobnie jak większość ludzi,nie zwracasz szczególnej uwagi na to,co czytasz.
    Bierz przykład,bo tu się nie ma czego wstydzić.
    Pozdrawiam.

  6. #16

    Data dołączenia
    Sep 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    DW
    Auto
    vw
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Widzisz ja doskonale czytam, jesli piszesz ze dogodzil ci autor twoich fantazji to stwierdzenie nasuwa sie jedno autor Twoich fantazji to Ty, wiec idac prosta linia skoro dogadza sobie sam autor to tylko szacun w jego strone ze ma odwage publicznie sie przyznac . Gdybys Napisal np To on spelnia moje fantazje, napisalbym ze kolejny szczesliwy czlowiek na forum tym bywa. tak wiec problem z czytaniem czy tez wyslawianiem sie ma ktos inny
    Co do dawek to nie ma znaczenia czy ustawie dawki 30 czy 300, w tym przypadku jest to tylko wartosc pogladowa, gdyz rzeczywista dawka sie zmienia wraz ze zmiana osprzetu.
    Co do napiec cisnien etc. ElSor moze podac smialo wartosc cisnienia i napiecia nastawnika, jak bedzie chcial. nie mam nic przeciwko. W twoim przypadku podajesz sam swoje parametry, mnie obowiazuja pewne zobowiazania wobec klientow.

  7. #17
    Świętokrzyskie ohara23's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce
    Auto
    Audi ARL
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    inny
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    A odnośnie turbiny od TB,to sam na takiej hybrydzie ganiam,obecnie dmucha 1.6,ale podniesie się na 1.7 do 3500 bez obaw,że się wysra.
    Ja mam wałek i koło z arl-a,wiem,że dmuchają tymi turbinami 1.8 do 3500,3500-4000 1.6 bara i dobrze sobie z takim ciśnieniem radżą
    Ciekawe tylko ile pociagna na takim doładowaniu... idąc za ciosem to po co montowac Big T jak arlem nadmuchamy 1,8 b
    Było- 1.9TDi VP - 180KM 375NM by COMPsport
    Było- 1.9 TDi PD -253 km, 445 NM by KINGSOFT
    Jest 1.9 TDi PD- by Ostry Serwis
    Jest Sportback 3.2 V6 by.....

    Historia mojego A3 http://www.a3-club.net/forum/showthr...gSoft-GTB-2260


  8. #18

    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    opolskie
    Auto
    Seat
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    43 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Koledzy dajcie juz spokoj , ElSor chciał bezpiecznie to ma. Wiem że jest zadowolony

  9. #19
    ElSor's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    opolskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Piotrek - po to jest temat zeby sie dowiedziec jak najwiecej o wszystkim. Nie widze nic niepokojacego w tym watku dlatego chetnie wyslucham wiecej wypowiedzi, byle na dobrym poziomie i bez przepychanek. Dzieki kilku powyzszym postom dowiedzialem sie np ze ludzie pompuja tymi turbinami wiecej niz myslalem (1.8 nawet zamiast 1,6). Fakt faktem mnie te wartosci sa zbedne ... ale kto wie czy za jakis czas nie zapodam czegos wiecej - samym softem widze mozna pod 180KM zrobic to auto i gdyby nie sprzeglo to moze i z 380Nm. Przez weekend dolozylem wstepna pompe paliwa i jest lepiej z odpalaniem a kto wie czy na wykresie sie nie polepszylo
    sagon - powiedz dokladnie co i jak zlogowac a przy najblizszej okazji to zrobie - sam jestem ciekaw jakie dokladnie mam "rezerwy" - nie koniecznie zeby je wykorzystac
    1.9TDI ALH @ 155KM/344Nm by EvolutionMotorSport

  10. #20

    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    opolskie
    Auto
    Seat
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    43 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Sam wiesz co jest teraz u mnie a wynik (jak pamietasz) znasz W Twoim przypadku chciałeś bezpiecznie to i masz choć idzie jeszcze pocisnać

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •