Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 57

Temat: 1.9 TDI ALH modyfikowany 155KM/344Nm

  1. #21
    ElSor's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    opolskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Musimy kiedys stanac obok siebie i sprawdzic jakie sa roznice np na 3cim biegu od 1500 do konca bo z tego co pamietam to roznice sa nie wieksze niz 10 Nm i 5 KM.
    1.9TDI ALH @ 155KM/344Nm by EvolutionMotorSport

  2. #22
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Feb 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    w świetokrzyskim
    Auto
    vw golf
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Evolution Pokaż post
    W twoim przypadku podajesz sam swoje parametry, mnie obowiazuja pewne zobowiazania wobec klientow.
    Ty się już chyba nigdy nie zmienisz.
    Co ma jakieś urojone zobowiązanie wobec klienta w kwestii podania kilku parametrów,które i tak będą różne dla każdego jednego silnika,nawet przy tym samym osprzęcie.
    Najzwyczajniej nie chcesz,żeby pewne fakty wyszły na jaw i tyle.
    Piszesz,że koleś może je podać,a po cichaczu mu tego zabronisz,to typowe zachowanie takiego gościa,jak Ty.
    Robisz ogromne tajemnice z faktów powszechnie znanych,ale rozumiem,że wojna jaką toczysz z innymi stajniami Cię do tego zmusza.
    Chciałem jedynie poznać wartości,jakie musiałeś ustawić,bez względu na to,jak bardzo są poglądowe i zależne od podzespołów,to jakieś w mapach ustawić musiałeś.Chciałem,bo interesuje mnie tylko wydajność tej pompy,resztę mam głęboko.
    Mnie nie musisz tłumaczyć,że 48mg na 11/216,to nie jest to samo 48mg jak z 10/205,ale chcąc poprawnie dokonać modyfikacji oprogramowania,czy tego chcesz,czy nie musisz jakąś wartość jako bazową przyjąć.
    Takie rzeczy już wiem.

    Wiem też,że nigdy w życiu nie napiszesz,jakie te poglądowe wartości ustawiłeś,bo to wieeelka tajemnica.
    Mydlisz oczy zasłaniając się zobowiązaniami,większość Twoich klientów nie ma bladego pojęcia o takich rzeczach,jak ogranicznik dymienia,momentu,czy napięcie nastawnika.
    Więc daruj sobie te ściemy.

    Odnoszę nieodparte wrażenie,że chyba jesteś nieco innej orientacji seksualnej,niż typowy mężczyzna,bo uparcie ciągniesz temat,... jak druta.

    Cytuj Oryginalnie napisane przez ohara23 Pokaż post
    Ciekawe tylko ile pociagna na takim doładowaniu... idąc za ciosem to po co montowac Big T jak arlem nadmuchamy 1,8 b
    Widzisz,my jesteśmy jeszcze,niestety z 10 lat za murzynami,w kwestii takich modyfikacji.
    Na zachodzie wszyscy z arl-a dmuchają spokojnie 1.8 bara w pewnym zakresie,od lat.
    To,że u nas dmucha się tylko 1.6,nie jest spowodowane słabą wydajnością turbiny,tylko strachem tunera.
    Nikt nie będzie tyle dmuchał z prostej przyczyny,obawy,kosztami,kłopotami,urojonymi oczywiście.
    Poczytaj zachodnie fora,to zobaczysz ile koledzy zza Odry dmuchają z takich turbinek.
    Niedawno pewny tuner poprawiał soft w arlu,tam turbo dmuchało 2 bary,ze dwa lata i żyło,zdjął na 1.8 i bangla.

    A hybrydy typu 17/20,czy 18/20 w takiej muszli,jaką ma gt 17,to objaw kompletnego braku wiedzy przez osobę,która taką turbinę składa.
    Mnie TB jak tylko mógł odradzał takie czary.Dlatego mam awx/arl,a nie jakieś 18/20,które górą puchnie,jak oko po użądleniu.

  3. #23

    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    opolskie
    Auto
    Seat
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    43 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez ElSor Pokaż post
    Musimy kiedys stanac obok siebie i sprawdzic jakie sa roznice np na 3cim biegu od 1500 do konca bo z tego co pamietam to roznice sa nie wieksze niz 10 Nm i 5 KM.
    Prawie to samo , zgadamy sie
    Ostatnio edytowany przez petertom - 02-02-12 o 22:15

  4. #24

    Data dołączenia
    Sep 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    DW
    Auto
    vw
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez sagon Pokaż post
    Ty się już chyba nigdy nie zmienisz.
    Co ma jakieś urojone zobowiązanie wobec klienta w kwestii podania kilku parametrów,które i tak będą różne dla każdego jednego silnika,nawet przy tym samym osprzęcie.
    Najzwyczajniej nie chcesz,żeby pewne fakty wyszły na jaw i tyle.
    Piszesz,że koleś może je podać,a po cichaczu mu tego zabronisz,to typowe zachowanie takiego gościa,jak Ty.
    Robisz ogromne tajemnice z faktów powszechnie znanych,ale rozumiem,że wojna jaką toczysz z innymi stajniami Cię do tego zmusza.
    Chciałem jedynie poznać wartości,jakie musiałeś ustawić,bez względu na to,jak bardzo są poglądowe i zależne od podzespołów,to jakieś w mapach ustawić musiałeś.Chciałem,bo interesuje mnie tylko wydajność tej pompy,resztę mam głęboko.
    Mnie nie musisz tłumaczyć,że 48mg na 11/216,to nie jest to samo 48mg jak z 10/205,ale chcąc poprawnie dokonać modyfikacji oprogramowania,czy tego chcesz,czy nie musisz jakąś wartość jako bazową przyjąć.
    Takie rzeczy już wiem.

    Wiem też,że nigdy w życiu nie napiszesz,jakie te poglądowe wartości ustawiłeś,bo to wieeelka tajemnica.
    Mydlisz oczy zasłaniając się zobowiązaniami,większość Twoich klientów nie ma bladego pojęcia o takich rzeczach,jak ogranicznik dymienia,momentu,czy napięcie nastawnika.
    Więc daruj sobie te ściemy.

    Odnoszę nieodparte wrażenie,że chyba jesteś nieco innej orientacji seksualnej,niż typowy mężczyzna,bo uparcie ciągniesz temat,... jak druta.
    o moje orientacje sie nie martw, wszak by zycie mialo smaczek....
    Od ciagniecia tematu Ty jestes, na sile probujesz wyciagnac ode mnie rzeczy ktorych nie mowie nikomu, nawet klientom. albo jestes jak syzyf i lubisz niekonczoca sie walke i pchanie glazu pod gore, albo jestes nieskonczenie....
    wracajac do tematu, nie zabronie ElSor podac parametrow, nie naleze do osob ktore jak sugerujesz po cichu cos nakazuja., wiec wychodzi ze mnie nie znasz i insynuujesz, No ale kazdy mierzy swoja miara wiec spoko. Jesli myslisz ze w programie masz tylko 3 parametry do ruszenia - tu w dowolnej kolejnosci przez ciebie wymienione ograniczniki, to dlugo zejdzie zanim klepniesz wlasciwe mapy dajace mniej lub wiecej mocy. i z tego robie tajemnice, na szczescie w logach tego zbytnio nie widac, wiec masz racje robie tajemnice
    Ciesze sie tez ze wiesz JUZ iz wartosc Mg to tylko pogladowa wartosc nie majaca wplyw na moc.

    Tak na marginesie bedac zlosliwym moglbyc klientowi przerobic ta diagnoze ze tylko ja moglbym auto zdiagozowac, ewentualnie tak pozmieniac diagnoze by kazdy chetny do podgladania tajemnic poliszynela dostalby oczoplasu, nie mowie paru cwaniakow juz takie cos dotalo, na twoje szczescie ElSor nie, wiec jesli zechce podac parametry bedziesz mial wlasciwe. sam ustal co chcesz wiedziec z nim.
    co do 10 lat za innymi w kwestii tuningu to powiem ci szczerze ze po raz kolejny mierzysz ludzi swoja miara...
    Chodza sluchy ze nawet auto tego pana http://en.wikipedia.org/wiki/Ken_Block stroil polak - a to o czyms swiadczy.
    Wracajac do tematu zobowiazan to ze sadzac po tonie twoich wypowiedzi masz wyje8ane na swoich klientow nie znaczy ze kazdy musi byc w gruncie rzeczy nieuczciwy. Pomijajac fakt ze wiekszosc ludzi inwestujacych w auto potezne pieniadze wychodzace poza ramy wiekszosci projektow pokazywanych wszem i wobec na forach nie obnosi sie tym a tym bardziej nie ma potrzeby by rzesza gapiow brendzlowala sie nad projektem to minimalna uczciwosc wobec klienta wymaga by nie chwalic sie wszem i wobec co zrobilo sie w tym czy w tamtym aucie- od tego jest klient. Jak pisalem przed chwila robie auta klientom ktorzy zwykle nie zycza sobie ujawniania setupow i parametrow technicznych, wiec z domyslu jesli klient sam mi nie wyrazi zgody na publikacje jest to wiedza niejawna. to tak po krotce.

    pozdrawiam EVO

  5. #25
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Feb 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    w świetokrzyskim
    Auto
    vw golf
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Evo,jak długo by z Tobą nie pisać,ile stron nie zapisać,to nigdy nie otrzyma się od Ciebie konkretnych odpowiedzi.
    Więc szkoda tylko czasu na te farmazony.
    Wiem,że jesteś najlepszym tunerem pod słońcem,pewnie Ty stroiłeś tę furę.Robisz rzeczy,o jakich inni nawet nie mają odwagi śnić,tylko,że... jakoś nigdy jeszcze żadnego swojego mega wyniku nie poparłeś niczym,ale to niczym sensownym,chociażby konkretem w postaci loga.
    Ale nikt,kto klepie softy,jak rolnik kosę nie skręci bata na własną dupę i nie wrzuci loga,nie poda wartości.
    Pomijam Twoje wywody,bo od tych mnie osobiście mdli i poza nimi niczego mądrego nikt jeszcze nie wyczytał.
    Twoje wielkie tajemnice,skryte sekrety,lać się chce.

    Chłopie w jakim Ty świecie żyjesz?

    Sam zżynasz logi,jak tylko popadnie,od kogo się tylko da,a kryjesz się ze swoimi,jak gej z orientacją w gronie hetero.
    Jak długo jeszcze będziesz swoje wydumki chował za plecami klientów?
    Nie ma w tuningu elektronicznym niczego,czego by już inni nie odkryli,więc skończ się już napinać.
    Jak nie masz nic sensownego,w postaci wartości,do dodania,to daruj sobie te mądrości.

    Chciałem tylko poznać dwie wartości,dwie!
    Ja Ci maestro podałem z pięć,nie robiąc z tego tajemnicy i nie uwierzysz,żyję,mój kolega też.
    Ty oczywiście jesteś professional,nie zdradzasz takich danych,bo modyfikujesz pewnie mapy nową,odkrytą przez siebie metodą,w innowacyjny sposób.Pewnie jeszcze nie opatentowany,więc się możesz obawiasz,że ktoś Ci ją zwinie.

    Co do blokad jakie można zastosować,to mój kolega,amator czip tuningu robił takie rzeczy doświadczalnie kilka lat temu.
    Więc się nie chwal,bo nie masz czym.Myki stare,jak czip tuning.
    Odcinki,mapy do startu robi na co dzień.

    Może Ci nawet tak namieszać,że vag odczyta zupełnie inne wartości,jak te w sofcie,haha,wielkie mi rzeczy.

    Pozdrawiam i kończę ten bezsens.
    Moim zamiarem było uzyskanie dwóch wartości,a to nigdy nie nastąpi,bo brak Ci zwyczajowo jaj!
    Chowasz się zawsze za jedną wymówką,plecami klienta,więc adie.

  6. #26
    ElSor's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    opolskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    sagon z logow kanalow 1,8,11 mam:
    dawke 50,4mg/str
    napiecie nastawnika 4,400V
    cisnienie zadane 2407mbar@3969 / 2397mbar@4053
    1.9TDI ALH @ 155KM/344Nm by EvolutionMotorSport

  7. #27

    Data dołączenia
    Sep 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    DW
    Auto
    vw
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Sagon zlotko... od zrzynania wartosci to sa niestety inni, ja od zawsze nie podaje wartosci ani sposobu modyfikacji i od zawsze nie mam zwyczaju dzwonic po innych tunerach jak cos zrobic. dlatego nie mam wygorowanych rachunkow zza telefon a i tak potrafie zrobic cos o co wiekszosc sie prosi i telefonicznie i mailowo ( moge dac przyklady jesli chcesz)... Pomijajac ze chca tej wiedzy tunerzy modyfikujacy mapy zawodowo czy hobbystycznie, to gdy prosza sie o to ludzie zyjacy z allegro na tzw chiptuningu, to otwiera mi sie przyslowiowy w kieszeni... W zyciu udalo mi sie SAMODZIELNIE i jako jeden z pierwszych w pl przynajmniej opracowac rozwiazania dajace zamierzone efekty w tym wspomniany przez ciebie limiter, zdejcie hamowania lewa noga bez koniecznosci wylaczania swiatel stopu i rozpalania kontrolek na desce, zmiane diagnozy etc, podobnie jest z tym ze stroje setupy ktore wiekszosc ludzi uznaje za dzwine zarowno w pB jak i ON, wiec nie mierz mnie po raz kolejny swoja miara, jak sam sugerujesz sie innymi parametrami to tylko i wylacznie twoj wybor. wiec po raz kolejny napisze jesli zamierzasz dalej rzucac oszczerstwami na lewo i prawo to licz sie z tym ze wkoncu zrobie z tego uzytek...
    Pomijajac fakt ze podales mi 5 wartosci o ktore cie nie prosilem i mam z gory wyje8ane na nie to w swiecei istnieja pewne zasady.
    co do zamiaru... nastapilo zgodnie z moimi zasadami. podal ci je wlasciciel. wiec niestety zyjesz w moim Swiecie, czy ci sie to podoba czy tez nie. ten swiat ma jedna zasade ode mnie nie dostaniesz nic na ladne oczy. chocbys sie rozpisywal na tysiace stron, wiec lepiej zamiast pisac wybierz MYSL MYSL MYSL
    Jak widzisz tez nie zabraniam nikomu podawac parametrow z jego wozka, co szumnie sugerowales kilka postow temu.
    O moje jaja sie nie martw sa na miejscu - nie daje sie tylko szkolnym zaczepkom na zasadzie daj bo powiem mamie ze mnie zbiles...
    wiec pozdro i przestan plakac jak dziewczynka wszak chlopaki nie placza
    Ostatnio edytowany przez Evolution - 04-02-12 o 08:24

  8. #28

    Data dołączenia
    Sep 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    DW
    Auto
    vw
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez ohara23 Pokaż post
    A odnośnie turbiny od TB,to sam na takiej hybrydzie ganiam,obecnie dmucha 1.6,ale podniesie się na 1.7 do 3500 bez obaw,że się wysra.
    Ja mam wałek i koło z arl-a,wiem,że dmuchają tymi turbinami 1.8 do 3500,3500-4000 1.6 bara i dobrze sobie z takim ciśnieniem radżą
    Ciekawe tylko ile pociagna na takim doładowaniu... idąc za ciosem to po co montowac Big T jak arlem nadmuchamy 1,8 b
    wczesniej przeoczylem ta wiadomosc wiec odpisuje teraz. BigT montuje sie po to by dmuchajac 1,5 bara miec to co na arl przy 1,8... BigT nie sluzy do tego zeby dmuchac kosmiczne cisnienia tylko by dmuchac mniej dla tej samej mocy. Co do samej hybrydy, jak dobrze napisales nie wiadomo jak dlugo pociagnie na duzym cisnieniu, i jakie sa jej bezpieczne granice zarazem, wiec lepiej nie wywolac wilka z lasu i na poczatek zrobic test sprzetu a pozniej okreslic jego wytrzymalosc i stosownie do wymagan dodac obciazenia.

  9. #29
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Feb 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    w świetokrzyskim
    Auto
    vw golf
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez ElSor Pokaż post
    z logow kanalow 1,8,11 mam:
    dawke 50,4mg/str
    napiecie nastawnika 4,400V
    cisnienie zadane 2407mbar@3969 / 2397mbar@4053
    To już Ci mówię,nie wiem,jak na nastawniku,ale wstępnie ta pompa,to dno.
    Skoro na takim zestawieniu wyszło,co wyszło,to szkoda było tylko tej kasy.
    155/344 to się na 10/216 z najmniejszym paluszkiem w pupci robi,zapytaj evo,to Ci powie.
    Ba,nawet na mniejszych dawkach i napięciu.
    Ja na 10/216/1.45 miałem przy 50 i coś około 4.4v 165/380.

    Reasumując,albo ta pseudo hamownia dokonuje takich pomiarów,albo pompa szrot.
    Odpowiedzi poszukaj sam,albo z pomocą kolegi.
    Evo,jak chciałeś tam zrobić hardcoore,rzucając zaklęcie?
    Jedynie przestawienie palca rsw na 0.9v może coś dać,ale to już ponad standardowe działanie,nie mające niczego ze zdrową pompa wspólnego.
    Teraz już rozumiem tłumaczenie,że klient nie chciał więcej,bo za dużo więcej to się już nie da.
    Pozdrawiam.

  10. #30

    Data dołączenia
    Sep 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    DW
    Auto
    vw
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez sagon Pokaż post
    bo za dużo więcej to się już nie da.
    da sie spokojnie dorzucic 20PS z tej pompy, i to bez przestawiania. Pisalem wczesniej o klepaniu wlasciwych map majacych wplyw na moc. Rownie dobrze moglbym przyklepac 4,8 volta i zrobic 130 ps - bezpiecznie.
    Szkoda ze robisz antyreklame chlopakowi ktory zrobil poniekad dobra pompe na podstawie logow... a propo wczesniejszych wypowiedzi.
    Albo mi dobra reklame ze wypuszczam auta z mniejszymi kreskami na wykresach niz w rzeczywistosci... tyle ze okazaloby sie nagle iz pewne wyniki sa jeszcze bardziej niewiarygodne

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •