Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456
Pokazane rezultaty 51 do 57 z 57

Temat: 1.9 TDI ALH modyfikowany 155KM/344Nm

  1. #51

    Data dołączenia
    Sep 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    DW
    Auto
    vw
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    przeciez pisalem ze TEN zestaw na wiecej nie pozwoli....

  2. #52
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Feb 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    w świetokrzyskim
    Auto
    vw golf
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Evolution Pokaż post
    Ad. diagnozy i sposobow, jak widac sa na to sposoby by okresli moc pompy bez stolu
    W takim więc układzie goń czym prędzej do Urzędu Patentowego.Takiego talentu,jak Ty,pozazdrości nam cały świat,dosłownie.
    My durnie wozimy pompy do pompiarzy,Ci sprawdzają je na urządzeniach które warte są więcej,niż Twoja firma z tą hamownią razem wzięta... .A tym czasem wystarczy tylko pogonić do Wrocławia,do kolegi Jacaka i mamy pełny test wydatków z vaga,genialne.
    Ba,dostaniemy jeszcze ustne zapewnienie co do ewentualnych przyrostów jakie dana pompa wygeneruje,coś nieprawdopodobnego.
    Nie no,zleję się zaraz w gacie.

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Evolution Pokaż post
    Wiesz doskonale ze modzonej pompie napiecie nastawnika o niczym nie swiadczy
    Świadczy,bo pewnych wartości najzwyczajniej nie przeskoczysz,a modzisz sekcję tłocząco-roździelającą,nie nastawnik.
    Niech to będzie jakakolwiek hybryda,nie zmieni to faktu,że od ori 11tki różnić ją będzie jedno na pewno.Większość tych hybryd będzie słabsza od tej oryginalnej,przy tym samym napięciu.

    I możesz zwiększać do bólu,pewnej wartości i tak nie przeskoczysz,a bez napięcia nie będzie paliwa,więc nie będzie mocy.
    Więc tym samym na tych martwych,ale jakże cennych ori 11tkach z bólem na 230tkach robią po 180-185 koni,z napięciem od ahh.
    Wiesz,że nastawnik generuje napięcie w zakresie 4.120-4.650v max,przy napięciu startowym 0.68-0.76v.
    Niektórym nie udało się nawet 4.55 przekroczyć.
    A musisz wiedzieć,że zabawa z napięciem startowym działa w dwie strony.Zmniejszenie poprawia dół,ale pogorszy górę,zwiększenie poprawi górę,ale zdecydowanie pogorszy dół.Dlatego najlepiej zostawić na wartości fabrycznej 0.72-0 74v.
    Sprawdzone na urządzeniu,które co by dużo nie mówić,nie jest tak dokładne,jak Twój sposób,ale co dziwne,kilkaset razy droższe.
    Czyż to nie ironia,Ci durni pompiarze zapożyczają się na całe życie,żeby kupić stół probierczy,a wystarczy vag i talent.
    Możesz czarować o cudownych sposobach czip tuningu,diagnozowaniu pamp bez specjalistycznych urządzeń,odpowiedniego klepania w klawisze itd.
    Jednak w mojej opinii będą to tylko bajeczki.
    A wynik Twojej wspaniałej twórczości,jest widoczny.

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Evolution Pokaż post
    Ad. magika. widac za duzo czasu spedzasz na przegladaniu zagramanicznych for tunerskich
    To jest dobre dla takich mistrzów jak Ty,masz skąd czerpać pomysły na kolejne mody.Ja jak chcę coś modzić,to pytam fachowców,chociażby od pomp.
    Gość robi takie rzeczy z pompami,jakie Ty z softami.

    Powtórzę jeszcze raz,życzę powodzenia w uzyskaniu przyrostów rzędu +20 koni.Przy napięciu 4.4v,gdzie max w ori mapie to 4.5v,z pewnością uzyskasz takie przyrosty.
    Na takiej mapie,155 koni,przy takim napięciu robi się na 10/216 bez najmniejszego kłopotu,powtórzę,na pompie 10tce.
    Tutaj,na wstępie powinno być,jak pisałem te biedne 10 koni więcej,ale biedne.

    Nawet mapa napięcia z ahh,po modyfikacjach,obym się mylił,nie wiele tutaj poprawi,coś by dała,ale nie 20 koni.
    Liczą się możliwości pompy,jej wartość wydatkowa,kondycja nastawnika.Na zdrowej 107j,216 robi się okolice 185 koni,chyba,że Ty robisz jakimś cudem więcej.

    Odnośnie sprawdzania pompy,to znam takie przypadki,że gość sprawdza pompę po numerze jaki widnieje na korpusie.Chociaż wątpię,żeby sprzedawca nie wiedział,co ma sprawdzić.
    Wtedy mamy pompę sprawdzaną wg karty wydatków pompy 0 460 404 977,co patrząc na wynik raczej by się zgadzało.
    Nawet słaba kondycyjnie 11tka da to,co dobra 10tka.

    Ale oby było inaczej,czego naprawdę życzę,bo każdy z nas ciężko na pieniądze(wydane chociażby na pompy) pracuje.

    Co do wytrzymałości sprzęgieł,to mój dwumas 380 przenosił i przenosi.

    Nawet gdybyś uzyskał 4.6,życzę,to przy 11/216 nie uzyskasz takiego przyrostu.
    Wartość 100mv nie da w takim zestawieniu aż 10 koni bonusu.

    Pozdrawiam i 180ciu życzę,ale tyle niektórzy na takich pompach na 11/230 robią.

  3. #53

    Data dołączenia
    Sep 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    DW
    Auto
    vw
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    sagon zlotko caly twoj misternie pisany post bazuje na jednym... Nie masz pojecia o diagnostyce pojazdow, co znacznie ulatwiloby ci zycie, a napewno juz o tym jak okreslac stan i zdolnosci pompy po plutych mocach i plutych parametrach nie tylko nastawnika.
    Ja nie musze brac pomyslow na mody, ja je tworze, wiec nie musze czytac for by cos nowego zrobic. a co najwyzej po to by czasem sie rozweselic lub pozalic nad stanem edukacji w naszym kraju... Ale skoro ty sie pytasz fachowcow jak cos zmodzic to ja nie mam pytan, chodza sluchy ze nikt nie chce mowic o swoich patentach osobom postronnym.
    za zyczenia dziekuje, ale sa z gory zbedne. Wiem doskonale ile z tej pompy pociagne jak pisalem wczesniej BEZ przestawiania czegokolwiek w czy tez przy nastawniku.... no ale Ty nie znasz innego sposobu jak klepanie mlotkiem, wiec jest to dla ciebie niesamowita prawda.
    pozdrawiam EVO
    P.s. a propo mojej tworczosci, przyjedz do mnie swoim cudownym autem, zobaczysz jak szybko utne ci moc nie dotykajac napiecia czy doladowania. Napiecie nastawnika ma wplyw na moc ale tylko posredni, sa inne lepsze i wazniejsze parametry
    Ostatnio edytowany przez Evolution - 12-02-12 o 20:05

  4. #54

    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostrowiec
    Auto
    MK2 R20
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    70 razy
    Podziękował
    52 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez bertone Pokaż post
    Najwyższy model MAHA MSR1000, więc Artur ma chyba rację
    Chyba raczej dlatego że to MSR1000, a nie dlatego jaka różnica jest w jednej i w drugiej. Akurat przedstawiana nam była technologia MSR1000. Ale nie będę zaśmiecał tematu nie potrzebnymi postami
    Zapraszam na ww.bartpol-hamownia.pl

    Modyfikacje elektro-mechaniczne silników spalinowych
    Profesjonalna Regeneracja Turbosprężarek
    ZOBACZ!! www.facebook.com/BartpolTuning

  5. #55

    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    z tąd
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny

    a jest różnica miedzy nastawnikami od pompy 10 i 11?

  6. #56
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Feb 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    w świetokrzyskim
    Auto
    vw golf
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Evolution Pokaż post
    chodza sluchy ze nikt nie chce mowic o swoich patentach osobom postronnym.
    Nikt tak zadufany w swoim geniuszu,jak Ty,ale na szczęście są tacy,którzy coś tam podpowiedzą,nie nosząc tym samym pupy wyżej od głowy.
    Uwierz mi,są jeszcze tacy ludzie,co Tobie może wydawać się niezwykłe.
    Ja na moje nieszczęście nie urodziłem się winolsem w prawej,a kluczem oczkowym w lewej rączce,dlatego muszę się radzić fachowców,ale źle na tym jeszcze nie wyszedłem,wiec ... .
    Drugi ból,to totalny brak wiedzy w dziedzinie diagnostyki pomp vagiem.
    Jaki ja byłem głupi,goniłem ze swoją pompa 200km,żeby ją sprawdzić u pompiarza na jakimś tam durnym stole,a wystarczyło zapytać kolegi jak i zrobiłbym to sobie vagiem za free.
    Człowiek się całe życie uczy i niestety przepłaca.

    Ja powtórzę raz jeszcze,gratuluję wiedzy,genialnych patentów,sposobów diagnozowania pomp vagiem,niesamowitego zaplecza technicznego i w ogóle wszystkiego.
    Jak tak czytam Twoje posty,to odnoszę wrażenie,że mam do czynienia z geniuszem,istnym ewenementem na niemalże światową skalę.
    Zapytam,jest taka rzecz,której nie potrafisz zrobić lepiej,jak inni?
    Nawet sam Macgyver do pięt Ci nie dorasta.

    Potrafisz jeszcze ze 20 koni dodać,potrafisz zdjąć mocy bez ruszania paliwa i napięcia,potrafisz ...,czego Ty nie potrafisz,tak może będzie szybciej.
    Tylko pytam się kolejny raz,dlaczego przy takich wartościach,wyszło tak lipnie?
    Zdajesz sobie sprawę,że takie wyniki robi się na mniejszych nastawach o czym już wspomniałem,z pompą 10tką.
    Więc czym się tutaj zachwycać,skoro na pompie 11mm przy niemalże maksymalnym napięciu i dawkach,ale minimalnych innych ,nikomu dotychczas nie znanych wartościach,zrobiłeś tylko 155 koni.
    Już nie wypowiem się o total no smoke,bo to na 11/216/1.45 i paliwie na maxa też musi być prawdą.
    A świadczy to tylko o ogromnym potencjale pompy.

    Ciekawe co Ty tam ruszasz,co takiego niezwykłego odkryłeś?
    W pompie z hdk zwiększasz moc nie ingerując w napięcie,GENIUSZ!!!
    Co najlepsze,potrafisz dołożyć jeszcze 20 koni..., na hamowni rzecz jasna rozumiem.

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Evolution Pokaż post
    Napiecie nastawnika ma wplyw na moc ale tylko posredni, sa inne lepsze i wazniejsze parametry
    A świstak siedzi i zwija te wartości w sreberka.
    Evo,przestań mnie rozśmieszać,bo mi już łez i moczu brakuje,odwodnię się przez Ciebie.
    Ale spoko,to podaj chociaż jedną,jedyną,wyjednaną,maluteńką wartość,która ma tak ogromny wpływ na moc,pomijając ogólnie znane.
    Wiem,że nie zrobisz tego tutaj,bo to przecież top secret,dlatego może być na pw,może być na gg 7234870,może być na emaila sagon76@wp.pl,może być nawet telefonicznie,podam Ci numer na jednym z wcześniej wymienionych portali.

    No chyba,że masz kohones i zrobisz to tutaj,ale idę o zakład,że nie zrobisz,bo ... .

    Evo,jeżeli już mam gonić kilkaset kilosów,to nie po to,żebyś mi zdejmował mocy nie ruszając tego tam napięcia.
    Jak już,to bym chciał,żebyś mi tej mocy magicznym sposobem dodał.Zdjąć,to ja sobie sam mogę,wieloma sposobami,ale niestety znanymi.
    A moje auto nie jest wspaniałe,nie jest,nad czym ubolewam,bo nie było robione u Ciebie.Bardzo żałuję,bo Ty zrobiłbyś przy niecałych 4.5v/4000 na 11/230 spokojnie ponad 200 koni,a tak mam tylko tyle,ile mam.

    Niemniej jednak pozdrawiam i Bogu dziękuję,że w naszym kraju są jeszcze tacy ludzie jak Ty,tacy geniusze,tak wspaniali magicy.
    Kłaniam się nisko.
    Ostatnio edytowany przez sagon - 17-02-12 o 20:35

  7. #57

    Data dołączenia
    Sep 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    DW
    Auto
    vw
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez sagon Pokaż post
    Niemniej jednak pozdrawiam i Bogu dziękuję,że w naszym kraju są jeszcze tacy ludzie jak Ty,tacy geniusze,tak wspaniali magicy.
    Kłaniam się nisko.
    AVE
    P.s. co do podawania wartosci... Chyba musisz sobie kupic gumoleum na podloge lub wylozyc ja czyms miekszym(najlepsza bylaby jakas gabka) - po twojej prosbie stwierdzam ze musiales mocno na głowe upasc chcac zebym je podal... zreszta czy to jakikolwiek problem... wszak:

    Cytuj Oryginalnie napisane przez sagon Pokaż post
    na szczęście są tacy,którzy coś tam podpowiedzą
    wiec nie powinno byc klopotu mimo ze moje zrodla donosza ze KAZDY normalny do ktorego sie zwracasz o pomoc wylewa sie na..... Jak jednak zmienisz zdanie o mowieniu Tobie czegokolwiek przez innych i zechcesz bym ci cokolwiek z moca pokazal - wsadz swoja **** w auto zrob te pare km - zrobimy odplatny pomiar na hamowni przed i po moim ruszeniu, po czym wrocisz do domu bogatszy o wiedze ze na swiecie sa ludzie zdeka wiecej myslacy od ciebie. Zebys mial swiadomosc i zbyt duzo nie myslal, przyjedziesz tylko na pomiary mocy z pokazaniem ze nie ruszajac napiecia moc sie zmieni - wrocisz do domu wlasna "seria" bo ja Tobie danych nie przekaze

Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •