Pokazane rezultaty 1 do 7 z 7

Temat: błąd 16990, P0606- komputer sterujący silnika

  1. #1
    szFFagier's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny błąd 16990, P0606- komputer sterujący silnika

    Witam, ostatnio do błędów, które mam doszło coś takiego jak "16990, P0606 komputer sterujacy silnika niesprawnosc mikroprocesora w komputerze sterujacym ukladu napedowego".
    brzmi powaznie, ale co to tak naprawde jest?;/
    mam sie bac?
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 10-07-19 o 20:30

  2. #2
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    niestety ale wedlug rosstecha zalecana jest wymiana sterownika

    http://wiki.ross-tech.com/wiki/index...0/P0606/001542

    moze warto sprawdzic wszystkie styki

    nie wiem jakie miales bledy wczesniej, ale moze to jest powodem, lub jedno ciaglo drugie

    http://forum.vw-passat.pl/threads/30...k-je-rozwiazal
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  3. #3
    szFFagier's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    ups... a o jakich kosztach tu mówimy?
    wczesniejsze bledy to:
    -niezadowalajaca dawka przepływu spalin (EGR zapchany pewnie?)
    -niesprawnosc obwodu prądowego swiecy zarowej w cylindrze # (nie pamietam czy dokladnie tak)
    - czujnik przy chlodnicy- wartosc wejsciowa za wysoka
    -bledna pamiec elektroniki

    mam to auto 3 miesiace i zwkalem z wizyta u elektryka do teraz, bo widze ten blad i chyba bede musial jak najszybciej sie wybrac... mechanicznie auto jest sprawne, jedynie termostat do wymiany (nie dogrzewa silnika). ostatnio mialem tez problemy z akumualtorem, nie chcial mi krecic i ciezko odpalal, ale teraz juz jest nówka i śmiga. innych objawów nie ma... skasuje bledy, moze nie wyskoczy ponownie?

  4. #4
    szFFagier's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    na szczescie Twoje przypuszczenia sie nie spełniły. wymieniłem akumulator, pokasowałem błędy i juz wiecej sie nie pojawił. gdzies przeczytalem, ze niektóre błędy wyskakują przez słaby aku, także to raczej to. nie mniej jednak dzieki za pomoc!

    pozdrawiam

  5. #5

    Data dołączenia
    Jul 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    WAW
    Auto
    A3
    Model
    A3 8V
    Silnik
    1.4 TFSI - CMBA, CXSA (122 KM)

    Question Awaria? (Kontrolki ostrzegawcze + kody usterek)

    Witam wszystkich forumowiczów.

    Jestem posiadaczem pięknej A3, 2015 rocznik, przejechane 45000 km. Dotychczas żadnych problemów.
    Wczoraj, wracając z trasy, na desce zaświeciła się kontrolka ostrzegawcza "check engine". Podjechałem dziś do mechanika, na komputerze wyświetliły się dwie następujące usterki:

    • P060600 - ECM/PCM procesora - aktywny/statyczny
    • P003600 - obwód sterujący podgrzewacza Sondy lambda (Bank 1 Sonda 2) - aktywny/statyczny


    Kontrolka ostrzegawcza "ECM" świeci się przy włączonym zapłonie, po uruchomieniu silnika znika - pomiar komputerem odbył się przy wyłączonym silniku, a włączonym zapłonie. Mechanik zresetował błędy i zalecił obserwację - w razie ponownego pojawienia się błędów reagować. Po przejechaniu kilkuset metrów kontrolka "check engine" ponownie się zaświeciła. W przeciągu ostatnich 3 miesięcy, miałem czasem wrażenie jakby brakowało silnikowi mocy, ale były to sporadyczne epizody. Możliwe jest zużycie sondy po przejechaniu 45 tyś. km? Olej wymieniany co roku, benzyna tankowana zwykle na stacjach największego polskiego koncernu paliwowo-energetycznego .

    Ktoś z forumowiczów miał podobny problem, lub wie czy za takimi objawami mogą stać jakieś poważne usterki? Wymiana sondy powinna załatwić problem? (jeżeli tak, to jaki model-zamiennik polecacie?). Czy z błędu wynika, że chodzi o sondę za katalizatorem? Jeżeli nie, jakie następne kroki należy wykonać?

    Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam

  6. #6

    Data dołączenia
    Dec 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnów
    Auto
    octavia 2.0 AZJ
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez johnnywaw Pokaż post
    Czy z błędu wynika, że chodzi o sondę za katalizatorem?
    tak. Błąd dotyczy jej obwodu grzejnego. Pytanie czy ogólnie działa czy problem jest tylko z podgrzaniem. W połączeniu z drugim błędem, może warto by obejrzeć okablowanie i sam komputer...
    Generalnie wg:
    http://wiki.ross-tech.com/wiki/index...0/P0606/001542
    padł Ci ECU. Może tak jak napisał kolega wyżej błąd pojawia się od akumulatora.

  7. #7

    Data dołączenia
    Jun 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Janów lubelski
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T ARX

    Domyślny Problem z ecu 1.8t

    Witam mam problem z moim audi 1.8t arx quattro 2001.wczoraj wsiadając do samochodu nie mogłem go odpalić podłączając pod komputer wyskoczył mi błąd p0606.auto nieodpali wogóle albo odpala i po sekundzie gaśnie.wiem że to wróżenie z fusów ale czego mogę się spodziewać wymiany komputera ecu na nowy? Jeśli tak to jaki dodam tylko że samochód był chipowany ok 3 miesiące temu na 190 km.dziękuje z góry za pomoc

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •