Pokazane rezultaty 1 do 10 z 10

Temat: zabezpieczenie przed kradzieżą przy pompie paliwa

  1. #1
    edraven's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi A4 B8
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    14 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny zabezpieczenie przed kradzieżą przy pompie paliwa

    Panowie i Panie

    Dostałem od kolegi taki mały zaworek elektromagnetyczny działający na zasadzie przepływ / brak przepływu i chciałbym zamontować gdzieś na przewodach doprowadzających paliwo jako zabezpieczenie. Jednocześnie chciałbym zwalniać przepływ paliwa np którymś z przycisków w samochodzie. Na razie nie wydaje się skomplikowane, ale ja jeszcze chciałbym mieć pewność że jak mi się zapomni odblokować to zabezpieczenie to nie okaże się że ujadę 100m i bede musiał odpowietrzać wtryski bo mi nie odpali samochód Macie jakie propozycje rozwiązania montażu takiego zabezpieczenia? Dodam że zaworek ma jeden kabel + masę. Dzięki z góry za ciekawe propozycje. Pozdrawiam
    Audi A3 1.9 TDI ASV powered by CARSOFT Przemyśl: 140KM <-- modyfikacje sterowników promocje dla forumowiczów!

  2. #2
    Terrez's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zielona Góra
    Auto
    Audi A6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    30 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Przekaźnik do tego na stacyjce, nie obrócisz rozrusznikiem, więc nie zapowietrzysz.
    OBRÓBKA STALI, WYPALANIE LASEROWE, GIĘCIE, PIASKOWANIE, NA PODSTAWIE RYSUNKU LUB WZORU. KONTAKT TYLKO POPRZEZ TEL
    506 627 599

  3. #3
    Hinuś_S-line's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    SEAT
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Też kiedyś o tym myślałem, ale odpuściłem bo 100m wystarczy żeby ukraść auto. A na paliwie z filtra ujedzie dalej niż 100m. Potem laweta itd........... Najlepsze odcięcie to odcięcie całej możliwej elektroniki, począwszy od łącza diagnostycznego. Tylko problemem są powstające potem błędy. Ale wszystko da się obejść.
    Najlepsze są właśnie samoróby.......a błędy jeśli są sporadyczne lub nie związane ze sprzętem to mogą sobie wisieć...............u mnie jest błąd magistrali CAN której nie mam więc nie przejmuje się nim bo nic się nie dzieje, a odcięcie spełnia swoje zadanie.

  4. #4
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Hinuś_S-line Pokaż post
    u mnie jest błąd magistrali CAN której nie mam
    oczywiscie ze masz, jesli masz to co w awatarze
    nie jest to pelny CAN, ale w polifcie juz takowy jest, np do radia, do zegarow itd
    Ostatnio edytowany przez Miro - 25-01-12 o 12:19
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  5. #5
    Hinuś_S-line's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    SEAT
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    No mam polifta, radia fabrycznego nie miałem (turasy zaje.....li) i mam tylko 1/2 fis. więc nie wiem co po tym CANie mogło iść.......chyba tylko RDS chociaż wątpie.

  6. #6

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    gregor10.pl
    Auto
    dope
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    151 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Panowie myślicie że złodzieje forum nie czytają ?

  7. #7
    edraven's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi A4 B8
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    14 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    No właśnie ja nie chcę się bawić w jakąś hi tech elektronikę tylko zwykłą odcinkę paliwa poprzez jakiś ciekawy przełącznik i zawór. Podoba mi się Twój pomysł @Terrez ale jesteś w stanie mi powiedzieć jak to logicznie i praktycznie połączyć ze sobą? Jeśli macie pomysł, dajcie znać na priv. Pozdr
    Audi A3 1.9 TDI ASV powered by CARSOFT Przemyśl: 140KM <-- modyfikacje sterowników promocje dla forumowiczów!

  8. #8
    Hinuś_S-line's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    SEAT
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    No i co z tego że czytają.........każda samorobiona odcinka jest jedyna w swoim rodzaju i niepowtarzalna.........także nie da się jej znaleźć według jakiegoś schematu lub czegoś w tym stylu. A jeśli ktoś się postara, użyje fragmentów oryginalnych wiązek, i innych oryginalnych części...........to jest w tym momencie wygrany bo znalezienie takiego zabezpieczenia jest nie możliwe w krótkim czasie. Nawet poniżej 10 minut. Tylko trzeba znaleźć odpowiedni obwód, i oczywiście najtrudniejszy dostęp z możliwych.


    Nie chwaląc się, zrobiłem parę odcinek nawet w starszych autach..........jedno chcieli ukraść dwa razy......... jak im się nie udało za pierwszym zostawili i przyszli za dwa dni, za drugim razem też im się nie udało, to pocięli tapicerkę i poniszczyli wszystko co jest wewnątrz.........a w syrenkę od alarmu poszła pianka do okien i po sprawie. Centralka po prostu została odpięta.

  9. #9

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    gregor10.pl
    Auto
    dope
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    151 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Taaa....Na pompe to zlodzieje maja rozwiazanie.... Nie bede pisał na ogolnym jak cos to na pw zainteresowanym moge napisac. Powiem tak - obejscie zabezp. pompy trwa nie wiecej jak dodatkowa 1min. Chyba że mamy do czynienia z podworkowym zlodzieje to wtedy powinno pomoc.

  10. #10
    Hinuś_S-line's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    SEAT
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Zabezpieczenia pompy utrudnią życie tylko amatorom..................1m kabelka i odjeżdża.........
    Skuteczne zabezpieczenie działa tylko na elektronikę.............chociaż jak się uprą to i zawiniętego łańcuchem do latarni wezmą razem z latarnią................

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •