Pokazane rezultaty 1 do 4 z 4

Temat: [8L] Jak rozpoznac czy mala nawigacja jest DX czy nonDX?

  1. #1
    DominN's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi S4 1.1 TDi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    6 razy

    Domyślny [8L] Jak rozpoznac czy mala nawigacja jest DX czy nonDX?

    Witam!

    Przeczytalem od dechy do dechy forum Audi i nasze A3, duzo sie dowiedzialem, ale przy okazji wszystko mi sie pomieszalo.

    Mam Audi A3 ASZ 131KM Ambition z 2001 roku (pierwsza rejestracja 27.02.2001). Na duzym Brifie z Niemiec widnieje data 12.01.2001 i jakies podpisy gosci z Audi, ale wczesniej jest tam jeszcze jakas data 05.10.2000. Co to za daty, ktora z nich to oficjalna data produkcji? Moja A3 podobno jest poliftowa, ale podobno jest tez duzo modeli przejsciowych, wiec juz sam nie wiem. Zlacze VAG mam po lewej stronie kierownicy, ponizej wlacznika swiatel (przy zapalniczce raczej nic nie ma). Radiomagnetofon Concert, podobno z BOSE, ale tego tez juz nie jestem pewien ;). Moja nawigacja to tzw. mala nawigacja wyswietlana na FISie, sterowanie kolo recznego. Czytnik nawigacji to Blaupunkt Travelpilot z napisem "Audi Navigation". Wyglada tak jak ten:
    http://www.allegro.pl/item261000229_...acji_audi.html
    Na aukcjach widywalem podobne takze bez napisu DX, ktore ponoc czytaja mapy DX. Widzialem tez czytniki, ktore mialy wyraznie napisane TravelPilot DX. W czytniku jest mapa Deutschland 2004 (c) 2003 TeleAtlas, TravelPilot Blaupunkt P6. Po wlaczeniu wyswietla "Please insert Cd-Rom", a potem "Navigation is being activated....". Czytnika nie jestem w stanie sam wykrecic, wiec wiecej danych dopoki nie pojade do serwisu nie bede mial.

    I teraz najwazniejsze pytanie:
    1. Czy ta mala navi jest DX tj. czy plyty DX bedzie mi czytac np. mapa polski-czech 2007?

    Jesli nie:
    2. Czy wymiana czytnika na DX wystarczy by czytac takie mapy? Podobno tak jesli
    samochod ma CANbus, pytanie tylko skad mam wiedziec czy mam CANbus?

    I tak calkiem przy okazji:
    3. Co jednoznacznie pozwoli mi zidentyfikowac moja A3 jako poliftowa?

    Wybaczcie pytania, wiem, ze byly walkowane mase razy, ale nadal nie znalazlem jednoznacznych odpowiedzi, wszystkie instrukcje mam po niemiecku, a moi mechanicy to tacy znawcy Audi jak ja ;P. Chyba musze odwiedzic jakies porzadne ASO w koncu...
    S4 1.1 SLS Snow Leopard Sleeper (490KM/550Nm by ECU Project)
    S3 1.1 TDi Clouded Leopard (BLT++ 220KM/440Nm by Dynosoft/ECU Project)


    1% podatku na rehabilitację Ryśka: www.rysiek.nawrat.us


    Sprzedam
    Oryginalne koło dwumasowe do ASZ
    Kompletny zestaw do swapu hamulców na 288mm
    i kilka innych części...

  2. #2
    IceMan's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wawa
    Auto
    Fake S3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CBAB
    Pomógł
    17 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    DominN, w kwestii nawigacji niestety nie pomoge Ci ale odnosnie pytania o lift pewnie dam rade. Nowsze modele po lifcie maja w srodku inny klimatronic. Owa roznica polega na tym ze jest jeden mniejszy wyswietlacz zamiast dwoch. Pozatym pokretla od nawiewow sa podswietlane. Co do dat ktore podales to domyslam sie ze 05.10.2000 to data zlecenia do fabryki na wyprodukowanie tego egzemplarza. Mam nadzieje ze cos Ci wyjasnilem a odnosnie navi wypowiedza sie inni specjalisci

  3. #3
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    DominN, Canbas masz, musisz miec jesli masz model poliftowy.
    1. wskazuje na to data produkcji, nawet jesli jest to 10.2000 to ewidentnie polift
    2. druga najwazniejsza rzecz i powinienes to wyczytac dawno : masz silnik 130KM ASZ a takowy wystepowal tylko i wylacznie w wersji poliftowej czylo od modelu 2001 (produkcja od polowy sierpnia 2000) .


    IceMan, roznice w klimatroniku to nie tylko inny wyswietlacz bo tak sie Audi umyslalo, ale takze to ze jest juz Can-Bus czyli wszystkie informacje ida po wspolnej szynie danych.
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  4. #4

    Data dołączenia
    Aug 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    zachodniopomorskie
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    wymiana czytnika czytnika z non DX na DX jest niemożliwa - kwestia instalacji
    jesli masz auto po sierpniu 2000 powinno czytac DX , gdybys potrzebował więcej info to na maila

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •