Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 14

Temat: II rata polisy

  1. #1
    aro06's Avatar
    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ojrzeń / Warszawa
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8 APG
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny II rata polisy

    Witam wszystkich.

    W lipcu w 2010 kupiłem samochód sprzedający przekazał mi wszystkie dokumenty dotyczące samochodu oraz ubezpieczenie oc tylko że był to sam kartonik do kontroli drogowej a nie cała polisa. Wszystko było by ok gdyby nie fakt że dwa dni temu przyszedł list z Kruka iż zalegam z zapłatami w ubezpieczalni. Dzwoniąc dowiedziałem się że II rata ubezpieczenia nie została opłacona i to na mnie spoczywa obowiązek opłacenia tej raty wraz z odsetkami ponad 100zł... I tu chciałbym się zapytać na kartoniku który otrzymałem od sprzedającego ubezpieczenie widniało do 2011 do kwietnia o ile pamiętam więc czemu nie otrzymałem żadnego powiadomienia o zaległościach że pierwsza rata się skończyła we wrzesniu/paźdizerniku 2010 i muszę opłacić drugą ratę tylko poczekali i oddaja sprawę do wierzyciela gdzie mam jeszcze płacić za odsetki.
    Potem samochód sprzedałem w marcu zanim wygasło te ubezpieczenie więc wg ich toku myślenia to powinno przejść na kolejnego właściciela skoro już tak sobie wymyślają... Czekam na wasze porady bo nie wiem czy mam walczyć o swoje i czy jest w ogóle sens czy odpuścić bo nie da się z nimi nic zdziałać.

  2. #2

    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    14 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Po zakupie samochodu przysługuje Ci prawo do wypowiedzenia ubezpieczenia i ubezpieczenia nabytego samochodu u innego ubezpieczyciela. Jeśli nie wypowiesz ubezpieczenia to będzie ono kontynuowane u dotychczasowego ubezpieczyciela (bez względu czy ubezpieczysz gdzieś indziej) i jeśli w tym czasie w którym użytkujesz auto kończy się ubezpieczenie to na Tobie spoczywa obowiązek jego odnowienia (wcześniejszy właściciel umyje ręce pokazując datę sprzedaży w umowie) a kolejny wystarczy ze wypowie ubezpieczenie i ubezpieczy gdzieś indziej (bo ma do tego prawo). Tak czy inaczej jeśli rata była do zapłacenia w okresie jak Ty użytkowałeś auto to i Ciebie będą ścigać do jej zapłacenia. Pozdro

  3. #3
    MagnaTKielce's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce/Świętokrzyskie
    Auto
    Audi A3 Sportback
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.8 TFSI - CJSA, CJSB (180 KM)
    Pomógł
    4 razy

    Domyślny

    Kartonik o kotrym mowa jest dowodem zawarcia ubezpieczenia na okres...od do a nie potwierdzeniem oplacenia go.Np w MTU jest to samo.Masz na polisie okres 12 miesiecy pomimo zaplaty jednej raty...jesli nie wypowiedziales umowy i nie zrobil tego ex wlaciciel to...placisz za niego...ciesz sie ze nie miales wiekszych problemow z tytulu nie dopatrzenia tej sprawy jak np fundusz grwarancyjny i grzywny

    To na Tobie spoczywa obowiazek wykupienia OC a nie na nich ganiac kazdego co nie zaplacil wczoraj.Skoro uzytkowales auto w tamtym okresie to Ty musisz zaplacic ta kwote...

    Wyobraz sobie ze ja przez 3 lata nie place OC (jakims cudem migam sie ) a potem sprzedaje Ci auto...i okazuje sie ze nie miales auta a musisz placic za moja jazde...


    Szacunek dla Tych którzy Poświęcili swoje Marzenia...
    ...dla Innych...P(rzyjaźń)D(uma)G(odność)


    TDI PowerED by KingSoft

  4. #4

    Data dołączenia
    Dec 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    POLSKA
    Auto
    C5
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Kupując auto sprzedający powinien przekazać Ci polisę potwierdzającą zawarcie ubezpieczenia OC a nie tylko "Potwierdzenie zawarcia polisy OC" którym jest "kartonik", tak jak pisze przedmówca jeżeli nie wypowiedziałeś w ustawowym terminie ( 30 dni ) polisy sprzedającego, wszystkie obowiązki jako posiadacza polisy przeszły na Ciebie i TU nie interesuje że nie dogadałeś się ze sprzedającym i nie dał ci polisy.


    Cytuj Oryginalnie napisane przez MagnaTKielce Pokaż post
    Wyobraz sobie ze ja przez 3 lata nie place OC (jakims cudem migam sie ) a potem sprzedaje Ci auto...i okazuje sie ze nie miales auta a musisz placic za moja jazde...
    To akurat nie jest prawdą i kupujący odpowiada tylko za polisę od dnia kupna pojazdu widniejącą na umowie kupna-sprzedaży, to że sprzedający nie opłacał polisy wcześniej mnie jako kupującego nie interesuje, jeżeli kupuje auto z wiedzą że auto nie ma polisy to aby się nim zgodnie z prawem poruszać musi wykupić w dniu zakupu polisę OC, natomiast jeżeli sprzedający nie ma aktualnej polisy OC to pytam co ma przekazać kupującemu i za co ma kupujący odpowiadać ??

  5. #5

    Data dołączenia
    Dec 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    POLSKA
    Auto
    C5
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    dodam że od 11 lutego znacznie zmieniają się przepisy dotyczące obowiązkowych ubezpieczeń OC pojazdów
    - Ubezpieczenia Komunikacyjne OC/AC
    - Ubezpieczenia Na Życie, NNW
    - Ubezpieczenia Majątkowe, Firm i Pracowników
    - Programy Opieki Medycznej
    - Programy Emerytalne,Rentowe, Posagowe
    - Polisy Oszczędnościowe, IKZE

    Ubezpieczenia do 40 % tańsze od standardowych ofert agentów

    Potrzebujesz ?? Pisz do mnie

  6. #6

    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    14 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez m-kozak LCT Pokaż post
    dodam że od 11 lutego znacznie zmieniają się przepisy dotyczące obowiązkowych ubezpieczeń OC pojazdów
    Mógłbyś coś więcej o tym napisać? Problem tego wątku raczej rozwiązany więc można trochę po spamować, a taka wiedza może się przydać

  7. #7

    Data dołączenia
    Dec 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    POLSKA
    Auto
    C5
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Od 11 lutego przestaje obowiązywać ustawa która doprowadzała do tzw podwójnego ubezpieczenia czyli nakładała na właściciela polisy w przypadku zmiany TU obowiązku wymówienia jej w ustawowym terminie tj najpóźniej na jeden dzień przed upływem ważności polisy,
    Po chłopsku pisząc jeżeli nie wymówimy polisy w terminie, ( tak czy tak wymówić ją trzeba ) to i tak możemy ją zawrzeć w innym TU z tym że będziemy musieli zapłacić za czas kiedy TU z którego wychodzimy nas chroniło
    np. polisa była ważna do 26.01 , wypowiadamy ją 10.02 , możemy zawrzeć umowę z dowolnym TU lecz za 15 dni które dotychczasowe TU nas chroniło będziemy musieli zapłacić, proporcjonalnie składkę za każdy dzień wg. aktualnej oferty.
    Dodatkowo każde TU na 14 dni przed upływem ważności polisy będzie musiało nam przesłać (sposób dowolny) propozycję ubezpieczenia na kolejny rok ubezpieczenia.
    Jest jeszcze kilka zmian ale musiałbym tu ustawę przepisać.
    - Ubezpieczenia Komunikacyjne OC/AC
    - Ubezpieczenia Na Życie, NNW
    - Ubezpieczenia Majątkowe, Firm i Pracowników
    - Programy Opieki Medycznej
    - Programy Emerytalne,Rentowe, Posagowe
    - Polisy Oszczędnościowe, IKZE

    Ubezpieczenia do 40 % tańsze od standardowych ofert agentów

    Potrzebujesz ?? Pisz do mnie

  8. Podziękowania dla m-kozak LCT za pomoc w problemie

    kierowiec (26-01-12)

  9. #8
    MagnaTKielce's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce/Świętokrzyskie
    Auto
    Audi A3 Sportback
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.8 TFSI - CJSA, CJSB (180 KM)
    Pomógł
    4 razy

    Domyślny

    Kolego...czytaj ze zrozumieniem...
    Jesli gosc kupil auto na ktore bylo wykupione ubezpieczenie OC ale tylko pierwsza rata...to nowy nabywca albo wypowiada obecna umowe albo ja kontynuuje (ze wszystkimi konsekwencjami - rozumiesz o czym mowa?) I nikogo nie obchodzi ze On tego nie wiedzial ze nie bylo oplacone...TU slusznie ubiega sie o swoja kase.


    Szacunek dla Tych którzy Poświęcili swoje Marzenia...
    ...dla Innych...P(rzyjaźń)D(uma)G(odność)


    TDI PowerED by KingSoft

  10. #9

    Data dołączenia
    Dec 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    POLSKA
    Auto
    C5
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez MagnaTKielce Pokaż post
    I nikogo nie obchodzi ze On tego nie wiedzial ze nie bylo oplacone...TU slusznie ubiega sie o swoja kase.
    no a co napisałem

    Cytuj Oryginalnie napisane przez m-kozak LCT Pokaż post
    wszystkie obowiązki jako posiadacza polisy przeszły na Ciebie i TU nie interesuje że nie dogadałeś się ze sprzedającym i nie dał ci polisy.
    - Ubezpieczenia Komunikacyjne OC/AC
    - Ubezpieczenia Na Życie, NNW
    - Ubezpieczenia Majątkowe, Firm i Pracowników
    - Programy Opieki Medycznej
    - Programy Emerytalne,Rentowe, Posagowe
    - Polisy Oszczędnościowe, IKZE

    Ubezpieczenia do 40 % tańsze od standardowych ofert agentów

    Potrzebujesz ?? Pisz do mnie

  11. #10
    MagnaTKielce's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce/Świętokrzyskie
    Auto
    Audi A3 Sportback
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.8 TFSI - CJSA, CJSB (180 KM)
    Pomógł
    4 razy

    Domyślny

    "To na Tobie spoczywa obowiazek wykupienia OC a nie na nich ganiac kazdego co nie zaplacil wczoraj.Skoro uzytkowales auto w tamtym okresie to Ty musisz zaplacic ta kwote..."

    Pare postow nizej...napisalem to wlasnie...albo nie rozumiesz co czytasz albo czytasz po lebkach Pozdrawiam


    Szacunek dla Tych którzy Poświęcili swoje Marzenia...
    ...dla Innych...P(rzyjaźń)D(uma)G(odność)


    TDI PowerED by KingSoft

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •