Pokazane rezultaty 1 do 4 z 4

Temat: Dziwny problem nowy gaz

  1. #1

    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Hajnowka
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    raz

    Lightbulb Dziwny problem nowy gaz

    Witam.

    Piszę bo nikt mi nie umie odpowiedzieć na pytanie...

    W grudniu założony gaz....pojeździł 2tygodnie ok...następnie..przy odpalaniu auto ma ssanie i obroty do 2tys i spadają ale tak spadają że auto gaśnie...aby auto nie gasło trzeba z czuciem trzymać obroty na wysokości 800-1000..wtedy można zdjąć nogę z gazu... ale praca jest na tyle dziwna iż szarpie silnikiem....(całe auto się telepie) i pracuje jakby traktor...perkocze..tak dziwnie nie jak normalnie...gdy wskoczy już na gaz....jest ok.
    Aha i jest takie małe pytanie...niby oleju nie ubywa ale gdy daję gazu jak telepie się całe auto przed włączeniem się gazu..to leci czarna chmura;/ Wiem że katalizator jest już do wymiany ale czy ta czarna chmura to wina rozbitego kata?
    Gdy autko postoi do wieczora nagram filmik i może coś powiecie




    Drugi problem jest z obrotami i gaśnięciem auta na skrzyżowaniu czy też przy skręcaniu. Gdy sobie jadę i jestem na biegu..wciskam sprzęgło i czasem się toczę a czasem także hamuję...wtedy obroty zaczynają skakać...i najgorsze jest to że często przez to gaśnie auto na skrzyżowaniu lub tez na skrzyżowaniu...(zakręcie) i boję się że kiedyś zakończy to jakimś wypadkiem...
    Jeśli wiadomo komuś coś to bym prosił o diagnozę...jedni mówią że to może być czujnik pod pedałem sprzęgła. Ale może jest jakieś inne wytłumaczenie.
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 09-01-16 o 15:34

  2. #2
    pila24's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZBI
    Auto
    sczała
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    57 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    źle ustawiony gaz rozjechał mape pb moim zdaniem,reset ecu,pojeździć na pb i ustawić od nowa gaz.Czarna chmura to dziwne zjawisko bo gdyby olej sie spalał to była to niebieska chmura.Taki posypany kat trzeba wyciąć bo zapycha wydech i może zniszczyć tłumik końcowy.

    Nie można też wykluczyć że jakiś problem jest ze wtryskiwaczami.

  3. #3
    Rytel's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wyszków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 BFQ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Z telepaniem po odpaleniu silnika też miałem problem, wymieniłem świece i cewkę zapłonową i się uspokoiło...

  4. #4

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    gregor10.pl
    Auto
    dope
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    151 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Tak jak piszą koledzy wczesniej.
    Drut instalacja nie wystrojona, skoro na lpg pracuje a na pb nie. Rozjechało Ci mape pb w ecu pb i dla tego na zimnym obroty szaleja i dymi.
    Odłącz akumulator na 2min i mignij światłami długimi na odłączonym akumulatorze. Potem odpal zimne auto i zobacz jak sie zachowuje. Jak bedzie ok to znaczy że lpg do regulacji.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •