Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokazane rezultaty 21 do 22 z 22

Temat: Wymiana świec w 1,6

  1. #21

    Data dołączenia
    Jun 2021
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Piła
    Auto
    Audi 1997
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    Ja osobiście fajkę z 2 i 3 świeczki podważyłem se śrubokrętem z zaizolowanym końcem aby przez przypadek niczego nie zeskrobać z silnika a drugą ręką złapałem za górę fajki i tak powychodziły, co do kolektora jest to banalna sprawa, ściągasz cały dolot do przepustnicy włącznie, potem za kolektorem ssącym od strony kabiny 1 bliżej przepustnicy, 2 drugiej stronie bodajżę imbus, potem aby górną część zdemontować musisz bardzo bardzo ostrożnie ale to bardzo, odchylić zaczepy z przodu po bokach, mają one jeszcze takie szpikulce blokujące

  2. #22

    Data dołączenia
    Aug 2021
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi A3 8L
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez CyganPEEK Pokaż post
    Ja osobiście fajkę z 2 i 3 świeczki podważyłem se śrubokrętem z zaizolowanym końcem aby przez przypadek niczego nie zeskrobać z silnika a drugą ręką złapałem za górę fajki i tak powychodziły, co do kolektora jest to banalna sprawa, ściągasz cały dolot do przepustnicy włącznie, potem za kolektorem ssącym od strony kabiny 1 bliżej przepustnicy, 2 drugiej stronie bodajżę imbus, potem aby górną część zdemontować musisz bardzo bardzo ostrożnie ale to bardzo, odchylić zaczepy z przodu po bokach, mają one jeszcze takie szpikulce blokujące
    Sukces! Udało mi się w dniu dzisiejszym podejść do wymiany świec i przewodów zapłonowych. Przyjechała paczka z Autodoc i zabrałem się od razu do roboty. Co do fajek to znalazłem patent ******sty z trytkami, ściąga się jedną trytkę na fajce i między tą trytkę zaciska się jeszcze jedną żeby było za co pociągnąć. Działa rewelacyjnie i bez uszkodzeń. Uszczelki również wymieniłem w kolektorze, okazało się że w ogóle nie było w środku uszczelek stąd pewnie falowanie obrotów które występowało wcześniej.

    Podsumowując : po wymianie ustąpiło falowanie obrotów, auto w końcu odzyskało moc i dynamikę oraz przestało mi pierdzieć z wydechu. Co prawda mam jeszcze metaliczny dźwięk ale to wina wyciętego katalizatora także w najbliższym czasie planowany montaż katalizatora oraz kilka mniejszych poprawek. Dziękuję bardzo wszystkim za pomoc.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •