Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 22

Temat: Wymiana świec w 1,6

  1. #11

    Data dołączenia
    Jan 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny

    Dzięki za rade

  2. #12

    Data dołączenia
    Nov 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    TRZEBIEL
    Auto
    audi a3
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny

    Panowie a ile sztuk tam w chodzi pierscienie uszczelniajace

  3. #13

    Data dołączenia
    May 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    raz

    Domyślny Wymiana swiec i kabli

    Witam posiadam audi a3 2001 1.6 75kw i chciałbym dowiedziec sie jak sie dobrac do wymiany swiec i kabli czy zlecić to mechanikowi choc w starszym audi i mitsubishi colcie sam wymieniałem Przeraził mnie troche dostep i postanowilem zapytac na forum czy jest duzo roboty i jak podejsc do tematu, co rozkrecic by bylo sprawniej i szybciej Ewentualnie jakie marki swiec i kabli zastosowac Czekam na odpowiedzi i z gory dziekuje Pozdrawiam

  4. #14
    Slawek189's Avatar
    Data dołączenia
    May 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Toruń
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Ja kupowałem świece NGK i kable Beru. Co do wymiany to problematyczna. Łamane klucze i kilka godzin. No chyba, ze zdejmiesz kolektor ssący.

  5. #15

    Data dołączenia
    Jun 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Londyn
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    Klucz przegubowy, a raczej przegub jaki można znaleźć w dobrym zestawie z grzechotką do tego długa nasadka 16 i troszkę cierpliwości da się bez ściągania kolektora . Ja dodatkowo odłączyłem kostki od wtrysków i dostęp się poprawił. Klucz najlepiej jak by był 3/4 bo przy 1/2 trochę ciasno .

  6. #16
    nerwuss's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Raczej 3/8, 3/4 jest większy od 1/2. Łatwiej zdjąć kolektor, szybciej będzie i zaoszczędzi się nerwów, a jak dobrze pamiętam, kolektor jest dwu cześciowy i można zdjąć tylko przednią część.

  7. #17
    iparts's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A4 (8K2)
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0TDI CBAA
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Nawiązując do świec zapłonowych to tak jak Slawek189 pisał wyżej - świece zapłonowe NGK a kable BERU. Co do świec to polecam od siebie kupić komplet takich http://www.iparts.pl/czesc/swieca-za...397-34499.html bardzo dobra jakość i cieszą się dużą popularnością wśród kierowców i mechaników.

  8. #18

    Data dołączenia
    Aug 2021
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi A3 8L
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Witam, mam dosyć denerwujący problem w mojej Audi A3 8L 1.6 Benz + GAZ 1998r.

    Po między świętami a nowym rokiem wykonałem dość spory serwis auta gdyż przygotowywałem auto do wyjazdu za granicę, (aktualnie mieszkam i pracuję w Holandii). Samochód kupiłem pod koniec sierpnia z myślą że będzie to autko tanie w użytkowaniu i na dojazdy do pracy i na zakupy. Autko było w dobrym stanie blacharskim, nieznaczne oznaki korozji głównie na listwach dachowych oraz na dole przy drzwiach, miernikiem zmierzyłem auto i wszędzie był oryginalny lakier więc raczej bezwypadkowe co jest rzadkością.

    Autko było tanie w zakupie gdyż posiadało dużo mechanicznych rzeczy do ogarnięcia żeby było sprawne w całości.
    W audicy został wymieniony reduktor gazu gdyż poprzedni w ogóle nie działał, po wymianie reduktora zauważyłem szarpanie i delikatne falowanie obrotów na biegu jałowym. Gazownik twierdził żebym sprawdził świece gdyż nie wiadomo kiedy były wymieniane. Niestety był już na urlopie więc nie mógł mi pomóc z autem. Świeczki zakupiłem NGK i postanowiłem wymienić lecz zabrakło mi czasu przed wyjazdem i stwierdziłem że zrobię sobie to na miejscu jak już dojadę na spokojnie w weekend.

    Jakiś czas temu wymieniałem również przewody zapłonowe na nowe NGK gdyż pewien mechanik urwał mi przewód próbując dostać się do świec w celu sprawdzenia kompresji motoru. Wymieniłem wtedy 2 przewody najłatwiej dostępne czyli na 1 i 4 cylindrze i przed wyjazdem chciałem wymienić kolejne dwa. Niestety na 2 cylindrze wtyczka od przewodu tak mocno siedzi że nie mogłem wyciągnąć za nic tego i jeszcze przy okazji rozerwałem przewód i silnik zaczął chodzić na 3 cylindry. Zaizolowałem przewód taśmą izolacyjną na tyle ile było dostępu i ruszyłem w trasę nerwowo martwiąc się czy coś się nie rozkraczy po drodze.

    Do Holandii dojechałem lecz już pod koniec podróży auto cały czas chodziło na 3 cylindry. Na weekend planuję ściągnąć kolektor dolotowy i wymienić pozostałe przewody i wszystkie świece w silniku. Myślicie że to pomoże czy jeszcze coś mogę z mojej strony sprawdzić? Dodam że na 99% mam też zapieczone pierścienie olejowe gdyż auto pobiera trochę oleju i dymi z pod bagnetu jak jest nagrzane. Sorry za bardzo długi wpis ale chciałem trochę wam zobrazować sytuację. Czekam na komentarze i rozwinięcie dyskusji

  9. #19
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    jak zmieniasz to na wszystko nowe
    4xświece oraz 4xkable
    nie rób połowy bo znów za jakiś czas będziesz robił to samo ze starymi
    jak nie jesteś pewny cewki zapłonowej to ją również wymień na NGK

  10. #20

    Data dołączenia
    Aug 2021
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi A3 8L
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez klamamoto Pokaż post
    jak zmieniasz to na wszystko nowe
    4xświece oraz 4xkable
    nie rób połowy bo znów za jakiś czas będziesz robił to samo ze starymi
    jak nie jesteś pewny cewki zapłonowej to ją również wymień na NGK
    Mam nowe świece i kable też nowe tylko że z kabli muszę jeszcze 2 wymienić bo zostawiłem jeszcze stare bo nie miałem dostępu do nich, ps. na drugim cylindrze za cholerę nie chce zejść fajka ze świecy już nie wiem jak się do niej dostać. Póki co zamówiłem uszczelki do kolektora i w sobotę po robocie będę wymieniał przy piwku więc mam nadzieję że się uda wszystko ogarnąć za jednym razem.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •