Pokazane rezultaty 1 do 3 z 3

Temat: Audi A3 1.6 Kilka problemów

  1. #1

    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radlin
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny Audi A3 1.6 Kilka problemów

    Witam wszystkich,
    w sierpniu 2011r. kupiłem swój wymarzony samochód pomimo tego, że był sprawdzany dość dokładnie, także laptopem to niestety w użytkowaniu wyszło sporo mankamentów
    Audi a3 1.6 rocznik 1999 silnik AKL
    Instalacja gazowa zamontowana zaraz po kupnie, bodajże IV generacji.

    Lista usterek:

    1. Samochód bierze olej. Raczej nie spala go, nie widzę żadnego koloru z rury. Nie mogę też dokładnie określić jak często, od sierpnia do dziś kupiłem ekstra 4l oleju. Ostatnio spisałem sobie km przed dolaniem 1l oleju (pokazywało min) no i się okazało, że zdołałem przejechac rekordowe 450km i znowu minimum... (olej chyba jakiś ekstra nie jest bo Lotos półsyntetyk w promocji 5l za 79zl, ale co tu lać jak co 400km trzeba z bagażnika liter wyciągać)
    2. Samochód gubi płyn chłodniczy, także nie wiem jak często, poprostu wożę 5l baniak i dolewam...
    3. Podczas odpalania na zimnym silniku coś strasznie stuka pod maską, obroty skaczą niemiłosiernie, nie da się jechać przez pierwszy km, a potem skacze dalej, ale da się jechać. Obroty skakały też przed instalacją gazu, przepustnica wyczyszczona zaadaptowana 2 razy z kasowaniem wartości czy coś, nie znam się.
    W aucie oprócz montażu gazu, czyszczenia i adaptacji przepustnicy była wymieniana także sonda lambda, tuleje, rozrząd z pompą, termostat, wymiana świec, wszystkich filtrów, dolot powietrza do przepustnicy, i jakaś tania uszczelka, z której rzekomo cieknął olej (nie była to uszczelka pod głowicą), a końca wymian dalej nie widać.
    Cieknie z amortyzatora, podczas jazdy stuka, wycieraczka tylnia chodzi jak chce, biegi ledwo wchodzą przy takiej pogodzie, kierownica jakby z półwspomaganiem (był dolany płyn do wspomagania około 0,1l)

    Prosiłbym o jakąkolwiek pomoc, nie mam siły do tego auta, miał być wymarzony, a jest taka padaka, że z chęcią wróciłbym do astry F, która w 2010r. osiągnęła pełnoletność.
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 09-01-16 o 15:34

  2. #2
    WIELKA BRYTANIA DanioUk's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skelmersdale-Rybnik
    Auto
    Audi S8 A6 80 cabrio
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    258 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Kolego na poczatek REGULAMIN

    Czyli zadajesz pytania w odpowiednich dzialach/tematach bo nikt pewnie tu nie bedzie Ci opisywal znowu co moze byc przyczyna.

    Szukajka dziala wystarczy sie wysilic.

    Masz silnik do remontu i tyle po krotce. Olej i plyn nie dobrze.
    Wymiana oleju w skrzyni - zalecana.
    Wspomaganie do odpowietrzenia lub dolania plynu.

    Zaraz pewnie mod zamknie temat
    1.6 AKL 101KM
    1.8T APY 209KM ???

  3. #3

    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radlin
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    Wiem wiem, już pisałem w odpowiednim temacie, że proszę o zamknięcie tamtego, dzięki za pomoc.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •