Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokazane rezultaty 11 do 14 z 14

Temat: Nagrzewnica

  1. #11
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez wojtas949 Pokaż post
    dzieki masz u mnie piwko , jutro zekne co i jak
    nie ma problemu

    p.s. wystarczy ze raz podziekujesz
    Who I am? I am a the Champion.

  2. #12
    siro13's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubelskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Ponawiam pytanie - od tego czasu moze ktos juz probowal to zrobic tzn wyjac nagrzewnice bez wyjmowania calej deski? Ew czy jest mozliwosc zajrzenia do niej - czy nie jest zatkana co chodzi o przeplyw powietrza, bo dmucha u mnie jedynie letnim powietrzem, bez wzgledu na temperature plynu
    !!! Sprzedam cały silnik 1.9TDI AHF 110KM na części. Link do strony: http://www.a3-club.net/forum/showthr...94#post1478794 !!!

  3. #13

    Data dołączenia
    Apr 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sławków
    Auto
    Audi A3 Sportback
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BLS

    Domyślny Typy Nagrzewnic w A3 i sportback

    Witam mam pytanko. od kilku dni poszukuje jakiegoś katalogu z rodzajami nagrzewnic jakie były montowane w A3 8P o numerze części 8P1820003 wiem tylko ze różnią się literką na końcu i produkowała je Valeo ale zastanawia mnie jedynie jedno czy w tylko nie licznych były montowane parowniki klimatyzacji czy we wszystkich.
    Zastanawia mnie to bo szykuje sie do małych zakupów i inwestycji w klime w mojej A3 ale chce wiedzieć czy ona ma zamontowany parownik z zaworem czy tez nie bo w grodzi silnika mam jedynie przewody od płynu i zastanawia mnie to bardzo czy musiałbym wymieniać cała kompletną nagrzewnice gdyby ona nie miała parownika czy gdyby miała parownik musiałbym ciąć otwór w grodzi.

  4. #14

    Data dołączenia
    Aug 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wieliczka
    Auto
    Audi A3 8P hatchback
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Witam, mam pytanie odnośnie nagrzewnicy w A3 8P 2004r z klimatyzacją. Sprawa wygląda następująco: silnik nagrzany, włączam nawiew i ustawiam temperaturę na max (HI) i grzeje w miare mocno ale nie jakoś tak żeby parzyło w łapy (a chyba jak wszystko jest sprawne w 100% to nie da się wysiedzieć w aucie w max temperaturze prawda?). Po zgaszeniu silnika jak zostawię włączony nawiew po około 10 sekundach leci już chłodne powietrze... Trochę tego nie rozumiem. Przecież silnik ciepły więc auto ma skąd brać ciepłe powietrze a ja nie mam możliwości zagrzania się jeżeli silnik jest zgaszony.
    Może to być wina wentlatora albo rezystora? Bardzo proszę o pomoc bo jest to trochę męcząca sprawa :/

    P.S. Nawet w starych mercedesach jak się wyłaczyło silnik była funkcja ECON - która po wciśnięciu przycisku cały czas dmuchała zapasem ciepłego powietrza kosztem szybszego wychłodzenia silnika.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •