Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokazane rezultaty 21 do 26 z 26

Temat: Jak to jest teraz z OC i sprzedaza auta

  1. #21
    Pinczi's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi S4 Avant 4.2 V8
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    34 razy
    Podziękował
    22 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Grabarz Pokaż post
    Nowy własciciel napewno nie będzie go przerejestrowywał ani oplacał oc, powiedział, ze bedzie na wyjazdy do lasu tylko, jak go najpierw uruchomi .
    No to zycze ci wszystkiego najlepszego. Jezeli koles np. zabije jakies dziecko tym autem to na dzien dobry przyjda do Ciebie

    Poza tym jest obowiązek przerejstrowania pojazdu w ciagu 30-dni od daty zakupu.
    Tak samo jest obowiązek wykupienia OC.
    Auto moze nie miec silnika w srodku, ale byc zarejestrowanym i musisz wykupic OC.
    Jesli zapytasz dlaczego ? A dlatego, ze np moze sie zdarzyc, ze to auto nawet bez silnika, jest zaparkowane u ciebie na podjezdzie na posesji, cos sie spier... i auto wytoczy sie na ulice i uderzy w inne auto. I co wtedy ? Z czyjej polisy poszkodowany ma dokonac naprawy ? Dlatego m.in. jest ten obowiazek.

    Co do konsekwekcji nie placenia przez Twojego ojca OC, to zapytam sie mojej matki.
    Ona pracuje w Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym


    Rozmawiałem wlasnie z mama. I na 99%, jezeli procedura zadziala prawidlowo, to UFG zostanie poinformowane i bedziesz niestety mial nieprzyjemnosci z tytulu nieoplacenia skladek
    Ostatnio edytowany przez Pinczi - 27-08-09 o 14:07

  2. #22
    Grabek's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wyszków
    Auto
    OOOO
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    283 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Pinczi Pokaż post
    No to zycze ci wszystkiego najlepszego. Jezeli koles np. zabije jakies dziecko tym autem to na dzien dobry przyjda do Ciebie
    ja pokazuję umowe i mnie nie interesuje

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Pinczi Pokaż post
    Rozmawiałem wlasnie z mama. I na 99%, jezeli procedura zadziala prawidlowo, to UFG zostanie poinformowane i bedziesz niestety mial nieprzyjemnosci z tytulu nieoplacenia skladek
    no właśnie on napewno nie bedzie tego zgłaszał bo nie bedzie jeździł tym po drodze, a ja sie dowiem tylko, jak to jest ze zgłoszeniem ze sprzedałem w wydziale kominikacji.
    nie wiesz jakie moga byc kary za niepłacenie przez 5 lat oc?
    Części na sprzedaż do: Audi TT 8N BAM A3 8P Sportback R32 S-line Audi A3 8L 1,8T 3d Audi A3 8L 1,8T 5d Audi S3 8L 1,8T

  3. #23
    kaska777's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2009
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Tczew
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 AXW
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Takich kozaków bez OC z burdelem w papierach (bez obrazy dla Grabarza) jest sporo w naszym kraju. Po to został powołany fundusz by odpowiadać za takich co ludzi na drodze zabijają a nie mają ochrony ubezpieczeniowej. Fundusz nie do końca działa sprawnie (jak wszystko w Polsce) więc może trochę potrwać zanim Cię dopadną. Teraz już i tak po ptakach więc nie ma się co martwić na zapas.

    Pinczi - nie ma obowiązku przerejestrowania pojazdu w ciągu 30 dni. Nie musisz wcale przerejestrowywać jeżeli pojazd ma polskie tablice. Można jeździć na papierach zbywcy pojazdu. Ważne jest to że polisa musi być zgodna z dowodem rejestracyjnym (te same dane właściciela). Te 30 dni to pomyliłeś z ubezpieczeniem. Kupując samochód na polskich tablicach, kupujemy go z ważnym ubezpieczeniem. Od daty zakupu mamy 30 dni na to żeby podjąć decyzję czy kontynuujemy polisę czy wypowiadamy i idziemy do innego ubezpieczyciela. Jeżeli przegapimy te 30 dni zmuszeni jesteśmy pozostać w danej firmie (wtedy właśnie niewiedzący wpadają w pułapkę ubezpieczeniową tzw. dwóch polis). Pozdro

  4. #24
    Piotrek.1781's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    :)
    Auto
    :)
    Model
    Inny
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    nie ma obowiazku ?? a od kiedy art. 78 ustawy prawo o ruchu dogowym nie obowiazuje ?

    Art. 78
    1. W razie przeniesienia na inną osobę własności pojazdu zarejestrowanego, dotychczasowy właściciel przekazuje nowemu właścicielowi dowód rejestracyjny i kartę pojazdu, jeżeli była wydana.

    1a. W razie przeniesienia na inną osobę własności pojazdu czasowo wycofanego z ruchu dotychczasowy właściciel przekazuje nowemu właścicielowi decyzję o czasowym wycofaniu pojazdu i kartę pojazdu, jeżeli była wydana.

    2. Właściciel pojazdu zarejestrowanego jest obowiązany zawiadomić w terminie nie przekraczającym 30 dni starostę o:

    1)nabyciu lub zbyciu pojazdu,

    2)zmianie stanu faktycznego wymagającej zmiany danych zamieszczonych w dowodzie rejestracyjnym.

    3. Zdarzenia, o których mowa w ust. 2, są dokumentowane w karcie pojazdu; odpowiednich wpisów dokonuje starosta.

    4. Właściciel lub posiadacz pojazdu jest obowiązany wskazać na żądanie uprawnionego organu, komu powierzył pojazd do kierowania lub używania w oznaczonym czasie, chyba że pojazd został użyty wbrew jego woli i wiedzy przez nieznaną osobę, czemu nie mógł zapobiec.
    Ostatnio edytowany przez Piotrek.1781 - 27-08-09 o 20:33
    Mam najlepsze Audi na forum !

  5. #25
    kaska777's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2009
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Tczew
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 AXW
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Piotrek.1781 Pokaż post
    nie ma obowiazku ?? a od kiedy art. 78 ustawy prawo o ruchu dogowym nie obowiazuje ?
    Przeczytaj dokładnie to co cytujesz. Mowa w nim o obowiązku powiadomienia starosty (w celach ewidencyjnych), nikogo nie mogą zmusić na siłę i nie ma z tego tytułu żadnych konsekwencji.
    W papierach musi być porządek w celu uniknięcia dalszych problemów. Odpowiedzialni ludzie przestrzegają przepisów ponieważ wiedzą jaki burdel się robi w razie kłopotów.
    Piszę o tym bo na co dzień mam styczność z takimi przypadkami. Co do samego prawa (kodeks drogowy też ludzie znają a łamią przepisy). Ciekawe dlaczego? Pozdrawiam

  6. #26
    Piotrek.1781's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    :)
    Auto
    :)
    Model
    Inny
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    są konsekwencje określone w ustawie prawo o ruchu drogowym oraz w kodeksie wykroczeń. Skoro zajmujesz się takimi sprawami na codzień to na pewno je znasz
    pzdr
    Ostatnio edytowany przez Piotrek.1781 - 27-08-09 o 21:10
    Mam najlepsze Audi na forum !

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •