Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 26

Temat: Jak to jest teraz z OC i sprzedaza auta

  1. #11
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    z nikąd
    Auto
    nie istotne
    Silnik
    inny

    Domyślny

    jak masz ważne jeszcze OC to śmigasz z umową/fakturą za samochód do ubezpieczyciela, liczy Ci ile dni zostało (podstawą jest data na fakturze a nie data fizycznego przekazania samochodu) x stawka dzienna (wystarczy cały okres podzielić przez kwotę ubezp, wiadomo) i na tej podstawie masz zwrot, i tyle
    do urzędu komunikacji nie koniecznie musisz iść jeżeli tylko jesteś pewny że samochód zostanie przerejestrowany przez nowego właściciela
    tyle. Filozofii niema żadnej.

  2. #12
    (A)rturo's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bełchatów
    Auto
    E63s W212
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    97 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    akurat OC mi sie konczy z koncem listopada wiec nie bede sie fatygowal o zwrot pary groszy
    Dzieki panowie
    Pisze umowe jeszcze i w nastepna sobote A3 szukac na wroclawskich ulicach
    Było: A3 8l, S3 8l, Evo IX, Evo X; F10; A6 c7 3.0bTDI 380KM@770NM; W212 E63s 700KM@1000NM
    Obecnie: S1000XR | A4 Allroad 8W9 | Jeep WJ 4,7 V8 | Fiat 126p 1982 | -> soon...

  3. #13

    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Golf V GTI
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T BWA
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    zanim pójdziesz do ubezpieczyciela musisz z umową odwiedzić wydział komunikacji, przystawiają tam na umowie stempel
    u mnie ubezpieczyciel sprawdzał czy taki stempel na umowie jest

  4. #14
    Grabek's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wyszków
    Auto
    OOOO
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    283 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    odświeże troche temat, chociaz wiem ze był chyba inny też ale nie mogę znaleźć

    otoz spzredałem dziś Żuka
    Auto było nie na chodzie bez przegladu i oc od 5 lat, zarejestrowany.

    Nowy własciciel napewno nie będzie go przerejestrowywał ani oplacał oc, powiedział, ze bedzie na wyjazdy do lasu tylko, jak go najpierw uruchomi .

    Czy mogę sie spodziewać jakichś nieprzewidzianych opłat za oc?
    Z tego co kiedys czytałem to nie placenie oc pzredawnia się po 3 latach, ale nie musze zglosić ze go sprzedałem do wydziału komunikacji? jak to jest pomóżcie
    Części na sprzedaż do: Audi TT 8N BAM A3 8P Sportback R32 S-line Audi A3 8L 1,8T 3d Audi A3 8L 1,8T 5d Audi S3 8L 1,8T

  5. #15
    Kpt. Nielot .i.KALI.i.'s Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    STI + R1
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    55 razy
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    jak pamiętasz mojego białego poloneza którym kiedys przyjechałem to miałem podobną opcje tyle ze ja auto zezłomowałem, dostalem na to papierek ale nie poszedlem do wydziału komunikacji i nie zgłosiłem tego. W efekcie OC automatycznie się przedłużyło (paradoks że na nieistniejący juz samochód) i musiałem zapłacić ok 1400 pomimo że się odwoływałem i pomimo że pokazałem im papierek kiedy auto zostało zezłomowane. Mówili ze dla nich wązny jest dokument z wydziału komunikacji a jego nie miałem.
    także boje sie zebys nie musiał płacic za całe te 5 lat.
    I lepiej jakbys poszedl do wydziału i zgłosił sprzedaż auta, wtedy juz kompletnie nic Cie nie dotyczy co się dzieje od daty sprzedaży.
    PRZEWODNICZĄCY KOMISJI DS. AFER KLUBOWYCH
    Jak się bawię to się bawi ze mną cały świat...
    LS rulezzz...
    Jest Subaru, jest Impreza!

  6. #16
    Grabek's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wyszków
    Auto
    OOOO
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    283 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    zastanawam sie nie zrobić czegoś takiego :

    do zapłaty i tak od 5 lat oc mi nie przychodzi, a nadal u tego samego ubezpieczyciela mam drugi samochód.
    Do tego gdzies czytałem ujstawę, ze jeśli miną 3 lata i nikt nie upomina się o zaplatę oc to się to przedawnia. Mało tego nowy własciciel nie bedzie tego auta nigdzie zgłaszał. Więc pójdę za 3 lata i zglosze, ze go juz nie mam...hmmm ale niby oc nikt nie wycofał... fuck, bede musiał starszego wysłac zeby sie dowiedział w ubezpieczalni co z tym fantem zrobic...żeby nie płacić
    Dodano:
    dodam jeszcze ze za Vectre ciagle przychodzi mi do opłaty bo mam w PZU tak smao jak był żuk, ale za niego od 5 lat nie dostałem, żadnego kwitka zeby zapłacić, moze sami go wykreślili juz??



    btw. pamiętam poloneza
    Ostatnio edytowany przez Grabek - 26-08-09 o 20:36 Powód: Automatyczne łączenie postów
    Części na sprzedaż do: Audi TT 8N BAM A3 8P Sportback R32 S-line Audi A3 8L 1,8T 3d Audi A3 8L 1,8T 5d Audi S3 8L 1,8T

  7. #17
    kaska777's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2009
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Tczew
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 AXW
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Panowie a wiecie co to fundusz gwarancyjny? ...i jakie kary grożą za brak ubezpieczenia OC, po kilka tysięcy złotych. Zasada jest prosta, auto ma tablice to nie istotne czy rozbity, jeździ czy nie ubezpieczać trzeba. Obowiązek ubezpieczenia ustaje w momencie złomowania albo sprzedaży lub czasowego wyrejestrowania (nie przy osobowych). Jeżeli miałeś ostatnie ubezpieczenie np. 3 lata temu (do tego czasu przerwa a nadal jesteś właścicielem) to ubezpieczyciel wystawi Ci polisę tylko na wznowienie tej ostatniej którą posiadałeś (czyli na rok) następnej już nie wystawi ponieważ z uwagi na zaległość w opłaceniu składki polisa nie wznawia się automatycznie (zaproponuje ubezpieczenie od dnia dzisiejszego). Problem jest na tyle poważny, że w Polsce musisz mieć ciągłość ubezpieczeniową. Każdy dzień luki powoduje, że fundusz gwarancyjny nakłada kary pieniężne. Teraz masz spokój ale to i tak wyjdzie prędzej czy później bo ubezpieczyciele informują o tym fundusz. Po sprzedaży pojazdu wszelkie prawa i obowiązki przechodzą na nowego nabywcę automatycznie. Zwrotu z OC nie dostaniemy jeżeli nowo nabywca będzie kontynuował naszą polisę. Po sprzedaży należy również w wydziale komunikacji dokonać wyrejestrowania jeśli nie chcemy być nękani przy każdym problemie z pojazdem. Jak macie jakieś pytania to piszcie, akurat znam temat bardzo dobrze.

  8. #18
    Grabek's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wyszków
    Auto
    OOOO
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    283 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    to co mam zrobić, zeby nie zapłacić, albo zapłacić jak najmniej?
    znaczy się mój tata nie ja ;P
    Części na sprzedaż do: Audi TT 8N BAM A3 8P Sportback R32 S-line Audi A3 8L 1,8T 3d Audi A3 8L 1,8T 5d Audi S3 8L 1,8T

  9. #19
    kaska777's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2009
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Tczew
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 AXW
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Grabarz idź wpierw do wydziału komunikacji z umową kupna-sprzedaży i postaraj się wyrejestrować z ewidencji pojazdu. Z polisą będzie tak jak napisałam, wystawią Ci jedną (od daty ostatniej jaką posiadasz na rok) więcej zobowiązania wobec ubezpieczyciela nie będzie ...ale 5 lat temu obowiązywały inne przepisy ustawy i pamiętam, że przed nowelizacją nowonabywca był zmuszony do uregulowania zaległości za zbywcę pojazdu (ale na 100% nie jestem pewna). Ubezpieczyciel nie ma w obowiązku powiadamiać Cię o zaległościach - upominają się jedynie za nieopłacone składki w stosunku do aktywnych polis gdzie obowiązuje ich ochrona. Proponuje odwiedzić jakąś placówkę (nie PZU bo tam Cię znają) i anonimowo przedstaw sytuację - dobry doradca powie Ci co i jak. Nie zapomnij później podzielić się informacjami.

  10. #20
    Grabek's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wyszków
    Auto
    OOOO
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    283 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    mam koleżanki w ubezpieczalni
    Przejde się
    Części na sprzedaż do: Audi TT 8N BAM A3 8P Sportback R32 S-line Audi A3 8L 1,8T 3d Audi A3 8L 1,8T 5d Audi S3 8L 1,8T

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •