Pokazane rezultaty 1 do 4 z 4

Temat: Dwie wolne wtyczki

  1. #1
    Liuxus's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Otwock Wielki
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ATD
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny Dwie wolne wtyczki

    Witam wszystkich forumowiczów.

    Ostatnio stałem się posiadaczem audi a3 1.9 tdi 2003 rok. Po krótkim czasie radochy, okazało się, że to anglik po przekładce i to nie do końca profesjonalnej. Od początku nie działał klimatronik. (Sprzedawca zapewniał, że jak sprowadzali z Niemiec to jeszcze chłodziła więc pewnie jest nieszczelność) Okazało się, że przewód od klimy był przecięty i musiałem dokupić używkę. Po zamontowaniu i sprawdzeniu szczelności sprężarka dalej się nie załączała, więc postanowiłem się wybrać do znajomego elektryka, trochę pokombinował na szybko i teraz sprężarka załącza się ale ostrzegł mnie, że jak nie będzie czynnika to i tak się będzie załączać. Z jego wyjaśnień zrozumiałem, że czegoś brakuje - Jakiegoś czujnika albo zaworka. Zajrzałem pod maskę i rzeczywiście pod maską mam dwie wolne wtyczki (z lewej strony blisko lewego kielicha)


    oznaczenia jakie znalazłem na wtyczkach to:
    1jo 973 702
    1jo 973 703

    Dodam, że do zaworka na przewodzie klimatyzacji wchodzi jedna wtyczka 1jo 973 703 a te dwie wiszą luzem i nie wiem czego tam brakuje.
    Czy ktoś jest w stanie mi podpowiedzieć do czego są te wtyczki?

    Jeśli to będzie pomocne i może być z tym związane na zegarach wskaźniki paliwa i temperatury pokazują głupoty.
    -Na zimnym silniku od razu po odpaleniu wskaźnik pokazuje 80 stopni, później rośnie do 110 i tak sobie faluje pomiędzy tymi temperaturami.
    -Wskaźnik paliwa pokazuje tak jakby pół baku więcej niż jest. Tzn gdy zapala się rezerwa to pokazuje pół baku, a gdy zatankuję do pełna to wskaźnik wyskakuje poza zakres i dopiero jak zrobię jakieś 400-500km zaczyna opadać i tak wraz z robionymi kilometrami opada do połowy gdzie znów zapala się rezerwa (czyli tak jakby rezerwa zapalała się przy rzeczywistym stanie).

  2. #2
    michal5150's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Namysłów
    Auto
    A3, Garbi super bryka:)
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    5 razy

    Domyślny

    Ta z dwoma pinami wygląda jak wtyczka do czujnika temperatury. Zerknij czy w plastikowej dokładce zderzaka, po lewej stronie, masz czujnik. Może tylko wtyczka jest odpięta.

  3. #3
    kosmo's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    siedlce
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARY
    Pomógł
    107 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    1j0 973 702 wg etki czujnik temperatury (tutaj pewnie bedzie lub) przewód paliwowy 2 styki
    1j0 973 703 czujnik predkości (tutaj pewnie bedzie lub) czujnik poziomu oleju 3styki
    zdjecia z etki nic nie wniosą do tematu

  4. #4
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    nie mozna zadac pytania w istniejacym temacie?
    http://www.a3-club.net/forum/showthr...906#post901906
    Who I am? I am a the Champion.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •