Pokazane rezultaty 1 do 1 z 1

Temat: światła hamowania + tylne przeciwmgłowe

  1. #1

    Data dołączenia
    Aug 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    kkw
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny światła hamowania + tylne przeciwmgłowe

    Witam, jakos dlugo sie zbieralem by napisac ten artykul, przegladnalem forum i nie znalazlem podobnej propozycji wiec postanowilem to w koncu opisac.
    Pewnego dnia mnie trafiło a ze lubie troche kombinowac z elektryką to postanowiłem coś poprawić.

    Mianowicie skoro swiatla przeciwmglowe (mialem jedno tylne lewe) zadko sa uzywane a swiatlo hamowania uzywamy czesto stwierdzilem ze w trosce o wlasne bezpieczenstwo polacze przecwmglowe ze swiatlami hamowania.

    Było tylko jedno ale: -fabrycznie jest montowane w 8L (u mnie) jedno przeciwmgłowe a w drugiej lampie (prawej) jest zaslepka w oprawie klosza. Wziałem wiertarkę a nastepnie kupiłem w obi/leroy marlin nakładke do wiertarki do wycinania otworów w drewnie (nie mam zdjęcia) z wiertłem prowadzącym a reszta to w okrąglej prowadnicy okragły metal z ząbkami - cena ~5 zł (na allegro mozna poszukać po hasle 'otwornica'). Najmniejsza prowadnica była idelna by wywiercić otwór w oprawie klosza lampy. I reszta już poszla gładko.

    Ponieważ fabrycznie oprawy zarówek - ta cała forma "aluminiowych" przewodników gdzie się (nie wiem jak to opisać) montuje zarówki, jest fabrycznie złączona ale łaczniki się później przerywa i odgina (patrz rysunek 1) ja zwarłem spowrotem odpowiednie tak by w momencie zapalenia sie swiateł hamowania - zapalały sie swiatla przeciwmgłowe.



    Jakie plusy :
    - jestesmy lepiej widoczni z tyłu zwlaszcza we mgle - a wiec poprawa bezpieczenstwa
    - nie eliminujemy funkcji swiatla tylnego przeciwmgłowego
    - kontrolka swiatel przecwmglowych tylnych zapala sie podczas hamowania co daje nam kontrole nad tym czy mamy tylne swiatla hamowania (przydaje sie , sprawdziłem jak mi wysiadl stycznik od hamulców)
    - standardowe swiatła hamowania zachowują sie bez zmian
    - 60 min max na wykonanie

    Minusy:
    - pewnie swiatla straciły homologacje

    A oto efekt (robione w dzien, w nocy efekt jest o wiele bardziej widoczny)



    Przepraszam jesli dla kogos opis jest niezbyt czytelny ale to naprawde prostota w wykonaniu.

    Przetestowane i wdrozone.

    Pozdrawiam

    Przed dokonaniem tej modyfikacji zapoznaj sie z przepisami ruchu drogowego oraz z zasadami oswietlenia pojazdu






    zamieszczam link do instrukcji w PDF-ie gdyby fotki wygasły
    http://hostuje.net/file.php?id=d21d3...ec26f0a1443c9f
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 01-08-15 o 11:46

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •