Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 14

Temat: Akumulator - czy wyciągać na mrozy?

  1. #1
    Karol_S's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków / Ropczyce
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    raz

    Question Akumulator - czy wyciągać na mrozy?

    Witam
    mam dylemat czy wyciągnąć na mrozy akumulator z mojego Audi 2.0 w dieslu, stoi pod chmurką, a na zewnątrz -24.
    Nie wiem jak zareaguje na kilkudniowe wyciągnięcie komputer/alarm/centralny lub inne elementy mojej A3? Co radzicie? Sorry jeśli było...
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 04-07-15 o 14:50

  2. #2
    czaro10's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mazowsze
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8V
    Silnik
    inny
    Pomógł
    558 razy
    Podziękował
    68 razy

    Domyślny

    To zalezy. Jak nie dopalasz co dzien, to warto wyjac. To samo jak jest juz slaby ten aku lub jezdzisz malo i aku nie zdazy sie naladowac.
    Jak odlaczysz aku, to bedziesz musial ustawic godzine i date. Do tego zapla sie kontrolki ESP i wspomagania. Jak nie zgasna po kilkuset przejechanych metrach, to trzeba zrobic adaptacje czujnika kata skretu.

  3. Podziękowania dla czaro10 za pomoc w problemie

    Karol_S (04-02-12)

  4. #3
    morgan's Avatar
    Data dołączenia
    May 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PL
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    Jak dla mnie bez sensu - to nie polonez żeby na noc taskać do domu połowę auta. Jak auto jest sprawne (czyli aku również dobry, alternator go ładnie ładuje itd.) to nie będziesz miał żadnych problemów z odpaleniem. Jeśli masz jakieś problemy to usuń ich przyczynę a nie się do nich przyzwyczjaj

  5. #4
    domel79's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gniezno
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0TDI BMM
    Pomógł
    311 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    jesli Twoj ako ma kilka lat i masz obawy warto go podladowac prostownikiem (wzbudzic)
    oczywiście zabieg niekonieczny jesli auto uzywasz na co dzien nie tylko po zakupy

  6. #5
    Miras10's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    warmia-mazury
    Auto
    audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Z doświadczenia wiem że jak jest już słaby aku to na dużym mrozie tylko niewiele Ci to pomoże. W poprzednim aucie też wyciągałem na noc, później ładowałem w pracy (myślałem że jakoś przetrzymam zimę) a i tak po kilku dniach zmuszony byłem kupić nowy. Wtedy problem jak ręką odjął.

  7. #6
    Turals's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Opole
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Wczoraj miałem małe problemy z odpaleniem, no może nie małe bo w końcu nie zapalił. Samochód stał na dworze nieruszany jakieś 3 dni. Godzina 19 na dworze było jakieś -15. Kręciłem go, kręciłem, robiłem chyba ze dwa podejścia po 4 razy i nic nie dawało, a im więcej go kręciłem tym bardziej słabł akumulator i odpuściłem. Już myślałem, że będzie kapa i nie obejdzie się bez kabli albo ładowania akumulatora. Dzisiaj godzina 14 na dworze -8, wiec nie czekałem ani chwili dłużej i polazłem odpalać. Kręcę raz i nic to samo co wczoraj, kręcę drugi raz i odpalił, później nie było już problemów z odpalaniem.
    W moim przypadku problemem nie jest chyba akumulator, tylko temperatura. Wiadomo im niższa tym gorzej odpalić diesla. Myślę, że w takich temperaturach jakie teraz mamy dochodzącymi do -20 a nawet niższych, każdy diesel może mieć problemy z odpaleniem, szczególnie jeśli stoi pod chmurką. Jak widać szlak akumulatora nie trafił i myślę ze nie trafi a do nowych nie należy, wystarczy może tylko raz na dzień przepalać samochód i to wystarczy, chyba że tak jak ktoś wyżej napisał i używa się go codziennie, to zabieg ten jest zbędny.

  8. #7

    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    stalowa wola
    Auto
    Leon
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny

    Lepiej sprawdz sobie świece żarowe, podgrzewasz ze 3-4 razy przed odpaleniem? bo to dziwne, że nie pali, mój stary leon tdi (280tys przebiegu) w mróz -28 zapalił bez problemu mimo słabego akumulatora i też stoi pod chmurką

  9. #8
    netes's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    -
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    85 razy
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Turals Pokaż post
    Wiadomo im niższa tym gorzej odpalić diesla. Myślę, że w takich temperaturach jakie teraz mamy dochodzącymi do -20 a nawet niższych, każdy diesel może mieć problemy z odpaleniem, szczególnie jeśli stoi pod chmurką.
    Mit. Sprawne świece + dobry akumulator + dobre paliwo i nie ma opcji żeby nie zapalił.

  10. #9
    morgan's Avatar
    Data dołączenia
    May 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PL
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    Turals, widocznie masz słaby akumulator - przy -15 nie daje rady ale przy mniejszym mrozie jeszcze coś tam prądzi. Wcześniej czy później czeka Cię wymiana tak czy siak. Sprawdź jeszcze świece i tankuj dobre paliwo zostawiając zawsze sporo go w baku. Ja poprzednim TDI żadnych problemów nigdy nie miałem - nawet przy -30 Diesle nie lubią mrozów to fakt, ale jak się o niego odpowiednio zadba to nie ma żadnych problemów.

  11. #10
    Turals's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Opole
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez morgan Pokaż post
    Turals, widocznie masz słaby akumulator - przy -15 nie daje rady ale przy mniejszym mrozie jeszcze coś tam prądzi. Wcześniej czy później czeka Cię wymiana tak czy siak. Sprawdź jeszcze świece i tankuj dobre paliwo zostawiając zawsze sporo go w baku. Ja poprzednim TDI żadnych problemów nigdy nie miałem - nawet przy -30 Diesle nie lubią mrozów to fakt, ale jak się o niego odpowiednio zadba to nie ma żadnych problemów.
    Jest to mój pierwszy diesel więc szczerze mówiąc dopiero się go uczę. Co do paliwa tankuję zawsze na Orlenie , raz zdarzyło mi się na BP. Z tą ilością paliwa to rożnie u mnie bywało, zdarzało mi się jeździć na głębokiej rezerwie gdzie FIS wskazywał już nawet 10 km do końca. W ciągu 3 miesięcy od kupna zrobiłem już przeszło 10 tys. km i nie włożyłem w niego ani złotówki. Aku mam prawdopodobnie od nowości i chyba może być już lekko zajechany, wiec liczę się z tym że za jakiś czas będę go musiał wymienić szczególnie, że w tę zimę dostanie ostro w dupę, tak samo zresztą olej, ale to dopiero po zimie.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •