Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 36

Temat: Prośba o analizę sond lambda

  1. #1

    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zielona Góra
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny Prośba o analizę sond lambda

    Witam, mam problem ze swoim autem. Otóż szarpie mi samochodem podczas gwałtownego dodania/puszczenia pedału gazu. Podejrzewam sondę lambda (bo przepływomierz, przepustnica i EGR wymienione ). Czy ktoś zna się na diagnostyce sond?
    Czytałem forum, znalazłem ten artykuł o diagnozowaniu sond:
    http://www.a3-club.net/forum/showthr...ndy#post241260
    U mnie w AVU są 2 sondy, 1 szerokopasmowa z 5 kabelkami przed katalizatorem i druga 4 przewodowa za katalizatorem.
    • zmierzony opór na sondzie przed katalizatorem(kolor biały i szary) - ok, było ~4 Ohm
    • zmierzony opór na sondzie z katalizatorem(kolor biały i biały) - ok, było ~10 Ohm
    • zmierzone napięcie zasilania grzałek obu sond - ok ~12V
    • wymieniona druga sonda za katalizatorem - nic się nie zmieniło w pracy silnika


    Niestety nie mam oscyloskopu żeby sprawdzić jak działają sondy. Swoje badania opierałem na VAG'u.
    Ciągle mam też błąd o ubogiej mieszance paliwa - czy to jeżdżę na benzynie czy lpg.
    Poniżej przedstawiam kilka fotek:

    I SONDA (PRZED KAT.):

    Wykres pracy sondy przed katalizatorem (grupa 31). Niepokoi mnie tutaj to, że wartości oczekiwane i bieżące się różnią przy gwałtownej zmianie obrotów... czyżby już na tej podstawie można ocenić, że coś jest nie tak z sondą... a może ona tylko wskazuje na błąd innej części silnika?
    * zielony - oczekiwane wartości lambda
    * czerwony - bieżące wartości lambda
    * żółty - obroty silnika


    W grupie 34 zrobiłem test sondy lambda przed kat. i wyszło ok (nie krzyczcie że niska temp. silnika, jak było 90C to też zawsze było ok ):


    W grupie 37 też test zawsze ok:


    Natomiast w grupie 41 (grzałki sond) niepokoi mnie, że zawsze nie mam żadnej wartości w pierwszym polu (oznacza ono chyba rezystancje na sondzie przed kat.). Dla sondy za kat. jest cały czas wartość (nieznacznie się zmienia). Chociaż od czasu do czasu w 3 (tu gdzie teraz pisze 968 ) polu mam jakąś dużą, stałą wartość ~65000. Czy brak wartości w 1 polu można też zaliczyć do błędu? Porównywałem z A4 i tam zawsze była jakaś wartość, np 0,5 kOhm:


    II SONDA (ZA KAT.):
    Wykresy z bloku 31:
    * czerwony - bieżące wartości lambda
    * żółty - obroty silnika




    W bloku 36 też przechodzi test (chociaż nieraz długo muszę czekać, pewnie zanim się nagrzeje):
    http://images41.fotosik.pl/1297/a0d32f6a8ec60783.jpg

    Natomiast w grupie 43 (to jest chyba test na starość sondy za kat.) tu gdzie teraz pisze TEST OFF, zawsze mi wychodzi "B1-S2 not OK" (stąd wymianiłem sonde za kat. na nową, bo tym się zasugerowałem):


    Czy na podstawie tych wykresów można coś powiedzieć o moich sondach?
    Ostatnio edytowany przez mikus3 - 11-02-12 o 21:25

  2. #2

    Data dołączenia
    Feb 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wrocław
    Auto
    skoda
    Model
    Inny
    Silnik
    1.8T AUQ
    Pomógł
    89 razy

    Domyślny

    po pierwsze wymieniłes zła sonde bo powinienes wymienic ta przed katalizatorem .zrób loga dynamicznego z grupy 31 tylko zeby zapisywał normalnie w postaci cyferek a nie wykresu .układ dolorowy masz szczelny miedzy przepływka a przepustnica zadnych dziur w odmie itd?loga rób na benzynie
    diagnostyka vag 602-614-253
    sprzedam wtryski 320cc

  3. #3

    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zielona Góra
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Dobra jak będę jechał do pracy do zrobię loga i wystawię wieczorem. Co do dolotu to raczej mam szczelny, niedawno nawet kupowałem tą czarną rurę z przepływomierza do przepustnicy i do odmy, także to można wykluczyć. Kiedyś nawet psikałem łatwopalnym starterem w sprayu w okół dolotu, jakby łapało lewe powietrze, to obroty silnika powinny wariować, a u mnie pracował równiutko. Tak przyglądałem się też, temu dolotowi, huśtałem na boki lekko, ale trzyma się i nic podejrzanego nie widzę.

  4. #4

    Data dołączenia
    Feb 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wrocław
    Auto
    skoda
    Model
    Inny
    Silnik
    1.8T AUQ
    Pomógł
    89 razy

    Domyślny

    jak bedziesz robił logi to na rób na 3 biegu od 1,5 tys do ociecia
    diagnostyka vag 602-614-253
    sprzedam wtryski 320cc

  5. #5

    Data dołączenia
    Jun 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    31 razy

    Domyślny

    witam
    podlacze sie pod temat. czy ktos na podstawie tych logow statycznych potrafi cos powiedziec? robilem je na biegu jalowym ale w ktoryms momencie dodalem troche gazu zeby sprawdzic zachowanie
    http://vaglog.rtnet.pl/pawdor_71477.html
    http://vaglog.rtnet.pl/pawdor_71478.html

  6. #6

    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zielona Góra
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Ja nie jestem specjalistą więc nie sugeruj się... ale wydaje mi się, że w grupie 32 masz w 2. polu za duże wartości, co może znaczyć chyba że sonda przed katalizatorem może być uszkodzona, albo jakieś lewe powietrze (ogólnie coś ze złą mieszanką paliwowo-powietrzną, ale tylko przy jeździem, bo na luzie jest ok - przyspisza Ci dobrze?, bo tak jakby ubogą mieszankę miał). I dziwne, że druga sonda za katalizatorem nie pracuje, też tak często mam, ale podejrzewam, że musi się nagrzać, żeby zaczęła pracować - ale do końca nie wiem. Ogólnie to szkoda, że logi z jałowego biegu na stałych obrotach... bo np. u mnie np, przy stałych obrotach, lambda chyba pracuje dobrze (bo wskazuje oczekiwane wartości), a ciekawe rzeczy dzieją sie dopiero przy nagłym wciśnięciu pedału gazu

  7. #7

    Data dołączenia
    Jun 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    31 razy

    Domyślny

    jezdzic jezdzi wiec nie wiem czy dobrze przyspiesza trzeba by na hamownie pojechac co do 2 sondy to ja mieli oszukac bo kat wycieli ale chyba powinna dzialac. to na jakich kanalach zrobic logi dynamiczne to zrobie w wolnej chwili i wrzuce. a apropo zbyt ubogiej mieszanki to sie zgadza bo wyskakuje mi taaki blad

  8. #8

    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zielona Góra
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Ok jeżeli chodzi o logi to są tutaj: http://vaglog.rtnet.pl/krzysg3_71485.html
    Wykonane na trzecim biegu, z 2000 tyś obrotów do ~7000, potem nastąpiło odcięcie.

  9. #9

    Data dołączenia
    Feb 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wrocław
    Auto
    skoda
    Model
    Inny
    Silnik
    1.8T AUQ
    Pomógł
    89 razy

    Domyślny

    Mikus3 jak mozesz to zrób jeszcze logi z bloku 2 33 i odczytaj wartosci z bloku 32 bo cos sie dzieje z twoja sonda przed katem tylko z tych logów nie jestem w stanie powiedziec czy to wina sondy czy czegos innego.
    Pawdor ty równiesz powinienes zrobic logi dynamicze z bloków 2 115 118 31 .masz za duza korekcie w bloku 32 wiec to swiadczy o umierajacej przepływce albo masz nieszczelnosc w układzie turbo dlatego masz bład z ubogiej mieszanki.
    diagnostyka vag 602-614-253
    sprzedam wtryski 320cc

  10. #10

    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zielona Góra
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Na razie wrzucam fotki, które wykonałem w sobotę, a logi zrobię jak będę wracał z pracy.
    Tutaj grupa 32 (wygląda ok):


    Tutaj grupa 33 (grupa i jej wykres na jałowym biegu):



Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •