Strona 4 z 13 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 31 do 40 z 122

Temat: Podłączenie nieoryginalnego radia

  1. #31

    Data dołączenia
    Aug 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tomaszów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Żeby nie tworzyć nowego tematu....
    Ja mam takie pytanie. Czy jest możliwość podłączenia albo zastosowania jakiegoś adaptera aby nie ori radio działało bez kluczyka ALE RÓWNIEŻ uruchamiał się samo i wylaczalo po włożeniu / wyciągnięciu kluczyka ? ( tak jak działa ori radio )
    Radio to alpine ute 72bt.
    Z góry dzięki za ODP

  2. #32
    k3nio's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Nie sadze. Raczej tylko ori

  3. #33
    adam92's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T ARZ
    Pomógł
    72 razy
    Podziękował
    199 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez adam92 Pokaż post
    A czy ktoś pomoże mi z moim problemem:
    Zamieszczone przez adam92
    Jakiś czas temu kupiłem radio Alpine cde-180rr i za pomocą adaptera podpiąłem do bose. Wszystko niby fajnie, ale regulacja głośności nie działa poprawnie, tzn radio ma skalę do 30, a przy 9 już są przesterowania. Dzisiaj podpiąłem wyjścia pre-out z radia na wejścia wzmacniaczy. No i wszystko ładnie grało - dużo dużo lepiej niż z adapterem no i regulacja głośności działała poprawnie. Ale jest jeden minus - trzaski w głośnikach przy "pauzie", przełączaniu utworów i wyciszaniu, czyli wtedy gdy zanika sygnał na wyjściach pre-out.

    Rozumiem, że ori radio (concert I) ma wbudowane filtry wyciszające te trzaski??
    I kolejne pytanie to czy są takie filtry dostępne w interentach albo jakieś ich schematy?
    Problem rozwiązałem sam. Ale go opiszę może się komuś przyda.
    Wyjścia pre-out z radia podłączone są do wejść pre-out wzmacniacza bose za pomocą przejściówki:
    http://autosystemy.eu/images/interfe...0iso%20RCA.png tylko z 4 końcówkami chinch
    oraz interfejsu izolatora masy:
    http://autosystemy.eu/images/interfe...20PHONOCAR.png
    Wszystko teraz śmiga elegancko. Nie ma trzasków i regulacja głosności działa w pełnym zakresie.

  4. #34
    Zanislaw's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Racibórz
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Witam,

    Kupiłem radio blaupunkt tokyo 110 i mam problem z podłączeniem anteny do radia. Dodam, że auto mam od kilku dni i jest to moje pierwsze auto, dlatego proszę o wyrozumiałość. Muzyka z USB czy AUX gra tak jak powinna, wszystkie głośniki działają prawidłowo. Problem w tym, że nie odbiera mi radio, jest tylko szum jak sprawdzić czy antena jest sprawna ? Może coś nie tak podłączam ? Dodam kilka zdjęć jak to wygląda. http://fotowrzut.pl/9YRHU01MES

    Może jakieś jeszcze zdjęcia będą pomocne ? Jak tak to piszcie, wrzucę co trzeba.

  5. #35
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Nov 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    https://t.me/pump_upp
    Auto
    Passat B6
    Model
    RS3 8P
    Silnik
    2.5 TFSI - CEPB (367 KM)
    Pomógł
    4 razy

    Domyślny

    Masz separator podłączony do radia? Taki niebieski nigdzie nie podłączony kabelek z radia.

  6. #36
    Zanislaw's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Racibórz
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    A wiec chyba wiem w czym problem. Separator podłaczony do kostki zasilającej lecz brak w separatorze wtyku antenowego do radia i tu pytanie jak to możliwe ? Chyba pozostaje mi zakup nowego separatora. Dołączam zdjęcie -> http://fotowrzut.pl/7F7OLO5WAD

  7. #37

    Data dołączenia
    Jan 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żukowo
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    Witam.
    Posiadam a3 8l przed lf, zakupiłem sobie radio Sony Dsx-a40ui zdemontowalem orginalne radio i mam 3 kostki, czerwona 20 pinowa czarna pradowa i ostatnia kostka z 1 kabelkiem brak kostki B radia czyli głośników dodam że mam nagłośnienie Boshe dodatkowo ori sub zmieniarka i wzmacniacz, po podłączeniu radia Sony za pomocą adaptera gra tył i subufer lecz przód gra bardzo cicho i teraz nw o co chodzi

  8. #38

    Data dołączenia
    Aug 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tomaszów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    A ją mam jeszcze inny problem. Zmienilem radio z concert ii. Chciałem podłączyć alpine ute72 BT pod zaplon ale kabel który jedynie jest nie obsadzony daje 2 v a po przekreceniu stacyjki 11 v . radio nie odpala. Miał ktoś taki problem ?

  9. #39

    Data dołączenia
    Nov 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tczew
    Auto
    A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam kazali mi pytać się w tym wątku więc pytam, dotyczy 8p

    Mam nie fabryczne radio 2din oczywiście jakiegoś chinola dynavin, kupiłem sobie do niego chińską kamerkę żeby lepiej współpracowały, no i przy okazji chciałem usunąć kilka nie doróbek poprzedniego właściciela mianowicie w kostce nie mam zasilania +12 po stacyjce i pytanie skąd je pociągnąć i czy fabrycznie też +12V nie ma? Pytanie drugie to po wyciągnięciu radia znalazłem małą kwadratową niebieską wtyczkę czy ktoś może mi napisać co to jest? I trzecie pytanie gdzie są piny (wtyczka) którą się podłącza do radia aby w miejscu fis wyświetlały się informacje o stacji radiowej i tym podobne?

    link do wtyczki http://www.fotosik.pl/zdjecie/197fd4545f3e98e0
    http://www.fotosik.pl/zdjecie/6a796b106f53266d

    Pozdrawiam

  10. #40
    acinr_PL's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZST
    Auto
    Limousyne quattro stronic 2015
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CUNA (184 KM)
    Pomógł
    205 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    - +12V po stacyjce pociągnij sobie ze skrzynki bezpieczników (też to już przerabiałem) i potrzebny był mi +12V do radia
    - wtyczka niebieska to wtyczka od wiązki wyłączania airbag pasażera
    - wsadzając niefabryczne radio zapomnij o wyświetlaniu stacji radiowych na fis - z tego co wiem to się nie da. Dodatkowo do obsługi multifunkcji z kierownicy przy niefabrycznym radiu potrzebujesz adapter-interfejs dedykowany pod auto i często pod model radia (nie ma jednego uniwersalnego adapteru, który obsługuje wszystkie marki i modele radia). Adapter montuje się zaraz za radiem poprzez kostki fakra-iso nic nie trzeba konfigurować instalacja plug&play

Strona 4 z 13 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •