Strona 12 z 13 PierwszyPierwszy ... 210111213 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 111 do 120 z 122

Temat: Podłączenie nieoryginalnego radia

  1. #111

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Tabliczke z nowego radia wrzuc

  2. #112
    uzmel's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wielkopolska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Witam.
    Chcialbym się podłączyć do posta z moim okablowaniem.

    Posiadam wszystko ori, ale mam wątpliwość co do kostek za radiem. Po wymianie radia na nowe gra tylko przód, za radiem w wiązce przewodów jest jedna luźna wtyczka. Szukałem na aledrogo i tam większość jest do tego systemu bose, a u mnie nokia, i chyba był w kablach jakiś majster. 
    Jestem zupełnie zielony w sprawach kabelkowych w aucie
    Czy po zdjęciach jest ktoś w stani to ogarnąć?







    Ostatnio edytowany przez uzmel - 06-05-20 o 13:41 Powód: Dogrywanie zdjęć

  3. #113

    Data dołączenia
    May 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    bielsko
    Auto
    audi a3 8p
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU

    Domyślny Radio jvc kd x130

    https://imgur.com/Qv1ZKY9
    https://imgur.com/n6kFZrM
    https://imgur.com/Ffc8R9n
    https://imgur.com/ep6rQM0
    https://imgur.com/txIQZ2W

    witam koledzy mam radyjko jvc kd x130 i kostke do niego chcialbym go podpiac pod kostki w audi a3 8p 2004 rok 1.6 benz ... mozna go podpiac bez zakupu adaptera jesli tak to jakie kable gdzie ? w kostce przy zasilaniu w aucie sa dwa kable brazaowy i bialo czerwony .. zgory dziekuje za pomoc pozdrawiam
    Ostatnio edytowany przez tomaslombardia - 15-05-20 o 15:44

  4. #114

    Data dołączenia
    May 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    bielsko
    Auto
    audi a3 8p
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU

    Domyślny

    jak komus nie działa radio niech zerknie na piny kostki jak mialem nad pinami przepaolona blaszke na plycie gownej radia od spodu pozdrawiam polaczylem czerwony z zoltym i wszystko dziala

    - - - Aktualizacja postu - - -

    w tej luzniej wtyczce masz glosniki tylnie musisz ich poszukac albo kuoic adapter audi

  5. #115

    Data dołączenia
    Nov 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE

    Question Podpięcie suba i tylnych głośników w Audi A3 8p

    Witam,

    Mam radio Blaupunkta Calgary mp35 i chcę zmienić na Pioneera mvh-09UB. W kwestii podpięcia nie jestem aż tak całkowicie zielony bo wiem jaki przejściówki są mi potrzebne jednakże mam problem z jednym małym szczegółem a mianowicie od wtyczki iso Pioneera (tej która wchodzi bezpośrednio do radia) wystaje luźny niebieski przewód zakończony taką blaszką (to jest chyba wtyczka). Wiem że trzeba go połączyć z niebieskim przewodem który też jest luźny i wystaje z tego szerokiego pomarańczowego gniazda przy module (gdzie wchodzi czarna wtyczka od suba i tyłu. Niektórzy mają ją mniejszą i zielono żołtą ale to jest chyba to samo). Niektóre moduły mają tak żę ten kabelek tylko wystaje z tego gniazda i jest do połączenia a niektóre mają wychodzący z tego pomarańczowego gniazda i połączony z czarną wtyczka zasilającą (tą co jest obok wtyczki od przednich głośników) jak tu:

    https://allegro.pl/oferta/glosniki-t...0-bee0043aa160

    albo tu

    https://allegro.pl/oferta/tylne-glos...iABEgIxAvD_BwE

    Przejściówka iso od radia jest taka:

    https://allegro.pl/oferta/przejsciow...3-8598b1510f89

    Doradźcie coś w tej kwestii. Jaki moduł będzie najlepszy tak żeby kombinowania było jak najmniej.

  6. #116

    Data dołączenia
    Mar 2019
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Opole
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny Schemat podłączenia kostki mini iso (żółtej)

    Witam, forum przeszukane i nie mogę nigdzie znaleźć tego czego szukam, a mianowicie :
    Potrzebuję pomocy kogoś kto zna się konkretnie na podłączeniu kabli do radia, ktoś przede mną tak pomieszał kable że nie wiadomo co do czego jest a ja nie znam się na elektryce, nie chcę zrobić żadnego spięcia..
    Pomoc to może być nawet zdjęcie jak to u was wygląda, który kabel do czego, najlepiej wraz z kostką do tylnych głośników bo na tym zależy mi najbardziej, ktoś wywalił tą żółtą kostkę mini ISO i podłączył inną która nie pasuje do tego dodatkowego modułu który uruchamia nam tylne głośniki i suba, kostkę znalazłam w internecie, już do mnie jedzie i chcę się za to jutro zabrać i przepiąć te piny do żółtej kostki natomiast nie wiem w jakiej kolejności ma być to zrobione.. Ktoś coś?

  7. #117

    Data dołączenia
    Nov 2021
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny Brak automatycznego włączania i wyłączania radia

    Witam.

    Mam 8L przedlift. Słyszałem, że radio fabrycznie powinno się włączać przy przekręceniu zapłonu i wyłączać po wyjęciu kluczyka. Ja mam radio nieoryginalne (już z takim kupiłem auto) i muszę włączać je przyciskiem i wyłączać poprzez przytrzymanie przycisku więc jest to dosyć uciążliwe. Stąd moje pytanie, czy da się jakoś to przerobić tak aby działało tak jak fabrycznie?

    Z góry dziękuję za pomoc,
    pozdrawiam.

  8. #118

    Data dołączenia
    Apr 2021
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warmińsko-Mazurskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 BGU

    Domyślny

    Musisz poszukać kabelka na którym prąd płynie tylko przy włączonym zapłonie i podłączyć do niego zasilanie radia.

  9. #119

    Data dołączenia
    Aug 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    WX
    Auto
    Inne
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    13 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    @ rapudil
    Instalacja radiowa w audi jest wyposażona w dwa kable +12V, Jeden czerwono-niebieski ma napięcie cały czas do podtrzymania pamięci radia i drugi czerwony to plus po stacyjce i utrzymuje napięcie do momentu wyjęcia kluczyka.
    Natomiast w radiach niefabrycznych z reguły żółty jest to plus do podtrzymania pamięci radia, a czerwony plus jest to plus roboczy po stacyjce.
    Żeby radio włączało się po przekręceniu kluczyka i wyłączało po jego wyjęciu przy jednoczesnej pamięci ustawień musisz podłączyć czerwono-niebieski z żółtym oraz czerwony z czerwonym, teraz masz najprawdopodobniej czerwony i żółty z radia połączony z czerwonym idącym z instalacji samochodu.
    Jeżeli nie masz czerwonego w instalacji samochodowej tak jak ja miałem w a4 to musisz pociągnąć kabel ze skrzynki z bezpiecznikami tam gdzie występuje plus po przekręceniu stacyjki i połączyć go z czerwonym w instalacji radiowej.

  10. Podziękowania dla vwbacardi za pomoc w problemie

    rapudil (01-12-21)

  11. #120

    Data dołączenia
    Mar 2022
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny Włączanie się nieoryginalnego radia

    Witam wszystkich, piszę z dość raczej nietypowym problemem, jaki mam w Audi A3 8L z 98 roku. Mianowicie, często po przekreceniu kluczyka nie uruchamia mi się radio, i możnaby powiedzieć - "pewnie źle podłączyłeś", "bezpieczniki sprawdź" itd. w tym rzecz, że jeśli wyjadę z garażu i przyhamuje mocniej na podwórku, najczesciej jeszcze otworze drzwi kierowcy i pójde zamknąć garaż... To radio się uruchamia jakgdyby nigdy nic. Co śmieszne, ono sie już podczas jazdy w żadnym wypadku mi nie wyłączy, a jak nie odwale tej procedury uruchamiania jak wyzej, to najczęściej sie nie włączy samo. Chociaż zdarzają się miłe dni, że działa samo, nie musze kombinować.

    Radio to Blaupunkt Manchester 110.
    To wygląda jakby cos nie łączyło, i potrzebuje "szarpnięcia" zeby zadzialalo... Tylko ze wtedy radio wyłączałoby sie tez podczas jazdy...

    Macie jakieś wskazówki, mieliście coś podobnego?

Strona 12 z 13 PierwszyPierwszy ... 210111213 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •