Pokazane rezultaty 1 do 7 z 7

Temat: A3 1.9TDI AGR 1997 / Problem z zamykaniem drzwi / Rozrusznik nie kręci

  1. #1

    Data dołączenia
    Feb 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jadowniki Bielskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Podziękował
    2 razy

    Unhappy A3 1.9TDI AGR 1997 / Problem z zamykaniem drzwi / Rozrusznik nie kręci

    Witam serdecznie!

    Przepraszam, że tak od razu z pytaniami po rejestracji, ale raczej nie jestem ekspertem od aut.

    Mam dwa problemy. Znając życie pojawiły się na forum, ale tematów jest ogrom (skromnie powiedziane) i niestety nawet wykorzystując wyszukiwarkę nie potrafię znaleźć odpowiedzi. Przy okazji dodam, że wyszukiwarka chyba nie reaguje na więcej niż 2 słowa kluczowe, ponieważ gdy wpisywałem 3, to brała pod uwagę tylko 2 pierwsze. (?)

    A co do auta:
    1. Zimkę mamy straszną w tym roku i z odpalaniem diesla zwykle są problemy, ale przez długi czas udawało mi się to zrobić przy użyciu "rozruchu" TELWINA - słaby akumulator. I postanowiłem wymienić właśnie aku. Pojechałem do sklepu, sprzedający dobrał akumulator i wymienił, sprawdzając przy okazji ładowanie - wszytko było OK. Wróciłem do domu, zostawiłem auto na noc "pod chmurką". Rano wychodzę - myślę "godzina prawdy" Przekręciłem kluczyk, nagrzałem świece parę razy, pokręcił i "zdechł". Myślę lipa z tym akumulatorem i poszedłem po "rozruch" Podładowałem chwilę delikatnie i "kręcimy". Kluczyk, lampki się zapalają, świece, przekręcam dalej i... ANI DRGNIE! I tak jest cały czas. Szczęście, że mam drugie auto "benzynę", to miałem czym jechać. I właśnie tu pytanie: co się stało, że nie chce "kręcić"? Jak by nie wiem - rozrusznik padł (?) Kontrolka ładowania gaśnie jak włączam rozrusznik i zapala się jak puszczam kluczyk, jak by wszystko było OK, tylko, że pod maską nic się nie dzieje.

    2. Druga sprawa - od pewnego czasu nie domykają się mi drzwi - lewe i prawe. To znaczy właściwie się domykają, ale tylko jak się nagrzeje auto Np. uruchamiałem rano auto - drzwi się nie domykały - przejechałem kilka km + włączone ogrzewanie drzwi zamknąłem i były zamknięte. Auto zostawiłem na jakiś czas - znowu ten sam problem i tak w kółko> Kiedyś jeździłem "tak sobie" wieczorem z kumplem - powiedzmy co jakiś czas krótki odcinek, to raz łapały raz nie.

    Proszę o pomoc w tych sprawach.

    Gorąco pozdrawiam wszystkich forumowiczy A3-club.net i z góry dziękuję za odpowiedzi.
    WOJTEK

  2. #2
    sema9's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Staszów
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T CDLA
    Pomógł
    22 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    co do sprawy nr 1 powiem tak: skoro wziąłeś nowy aku dziwie się ,że go podładowywałeś na drugi dzień tak się nie powinno robić, piszesz ,że kręcił Ci i zdechł a ja Ci powiem ,że jak świece wymienione masz też i aku kręci to go męcz dalej aż odpali ( jeśli nie ma jakiegoś błędu na VAGu np. czujnika temp. bo przez niego też auto ciężko odpala) możesz podczas kręcenia dodać trochę gazu byle nie za dużo..reasumując swoją odp powiem,że wina najprawdopodobniej będzie leżeć po str paliwa które w tym roku na stacjach jest bardzo chu*** ale mimo to samochód Ci odpali bo dłuższym kręceniu.

    co do odp nr 2:nie bardzo rozumiem czy chodzi Ci o centralny zamek ,że się nie domyka czy drzwi są przymknięte i złapane na pierwszy zaczask??? jeśli tak to mocniej zamknij...a jeśli wina leży po str centralnego to może coś gdzieś blokuje albo zaczyna odmawiać posłuszeństwa

    P.S.Na przyszłość jak masz jakiś problem na początek staraj się podpiąć VAGa będziesz wtedy wiedział nawet co szukać na forum....Pozdro

  3. Podziękowania dla sema9 za pomoc w problemie

    blue_eye (08-02-12)

  4. #3

    Data dołączenia
    Feb 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jadowniki Bielskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Dziękuję z odpowiedź.
    Zacznę od tego, że "VAGa" nie posiadam niestety.
    Jeżeli chodzi o sprawę 1., to teraz rozrusznik w ogólne nie daje znaku życia - tak jak opisałem, obojętnie czy mam podpięty "prostownik rozruchowy" - nie wiem jak to się fachowo nazywa, czy nie. Nie wiem jak to określić (niestety fachowcem jestem słabym ), starłem się opisać to najdokładniej w poście powyżej.
    Sprawa 2. - drzwi w ogóle się nie zamykają, znaczy jak "trzasnę" nimi, to odbiją i pozostaje szczelina między nimi, a karoserią.

  5. #4

    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sierpc/Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    2. Wygląda po prostu na zamarzanie zamka, ogrzać, osuszyć, nasmarować i będzie po problemie.
    Centralny zamek otwiera, ale sprawdz czy da się przekręcić kluczykiem w drzwiach.

  6. Podziękowania dla kamilo889 za pomoc w problemie

    blue_eye (08-02-12)

  7. #5
    sema9's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Staszów
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T CDLA
    Pomógł
    22 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kamilo889 Pokaż post
    2. Wygląda po prostu na zamarzanie zamka, ogrzać, osuszyć, nasmarować i będzie po problemie
    dokładnie spróbuj tak zrobić może pomoże...a jeśli wina będzie po str rozrusznika to musi go obejrzeć mechanik już..

  8. #6

    Data dołączenia
    Feb 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jadowniki Bielskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    To tak: temat zamków zamykam i bardzo dziękuję za pomoc - rozgrzałem suszarką i drzwi się normalnie pozamykały później solidnie dałem w nie WD-40, mam nadzieję, że problem nie powróci. A auto jak nie odpala, tak nie odpala, akumulator OK, kontrolki się palą, świece grzeją, ale dalej NIC! kurczaki! Ojciec (inż. mechanik, ale starej daty i nigdy nie pracujący w zawodzie) mi tam zaglądał, jak przekręcam kluczyk i mówił, że nawet jakiś tam "bendiks" się nie kręci czy coś, coś czuję, że bez elektromechanika się nie obejdzie.

    edit.

    Z rozrusznikiem auto pojechało do mechanika. Okazało się, że kabel "jakiś tam" się upalił i po prostu nie kręcił. Przy okazji fachowiec zrobił mu mały remont (szczotki, tulejki). Temat do zamknięcia. jeszcze raz wszystkim dziękuję.
    Ostatnio edytowany przez blue_eye - 24-02-12 o 18:03

  9. #7
    PrzemoLegnica's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    legnica
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    witam kolegów ja mam taki problem tez z zamkiem ale u mnie to jest taki ze raz sie zamykają drzwi jak lekko trzasne a nieraz wogole i probowałem regulować bo mi troche odstają drzwi wiec przesunełem troszke zeby drzwi były rowno z błotnikiem wiec wtedy wogole sie nie zamykaja nawet jak lekko trzasne i nie wiem tak mysle moze zeby wymienić zamek bo juz smarowałem przesówałem i nic ;/

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •