Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokazane rezultaty 21 do 22 z 22

Temat: Dziwne objawy - uszczelka pod głowicą?

  1. #21

    Data dołączenia
    Apr 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 BLP

    Domyślny

    Witam
    Audi A3, 1.6 z 2001r. benzyna
    Mam taki problem , chyba jest uszkodzona uszczelka pod głowicą , jest duże ciśnienie w układzie chłodzenia, płyn się gotuje, nie otwiera się termostat (chyba), górny wąż twardy i gorący , dolny chłodny, termostat wymieniony i czujnik silnika temperatury , dlaczego termostat się chyba nie otwiera ,byłem z tym u mechanika i stwierdził że termostat dobry i to wina uszczelki pod głowica , zrobił test na obecność spalin , płyn w zbiorniczku gorący i kolor z niebieskiego szybko zmienił się na zielony , czyli uszkodzona uszczelka , ale co z tym termostatem, przejadę z 10km i płyn już się gotuje , temp. na 49 kanale ponad 100 stopni , auto ni kopci na biało, olej czysty

  2. #22

    Data dołączenia
    Jul 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pomorskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    U mnie zaczęło wywalać płyn przez zbiornik i mokro pod spodem kompletnie po trasie, cała podłużnica, wszystko zalane płynem. Wymieniłem korek, problem ustał na około tydzień, teraz mam kolejny i znowu po 4-5 dniach spokoju zaczęło walić płyn przez zbiornik. Po dłuższej trasie jak otworzę maskę to syczy z korka zbiornika, do tego bulgocze w wężach. Żadnych innych objawów UPG nie stwierdzono, czy sprawa już przesądzona i nic tylko uszczelka?

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •