Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 22

Temat: Dziwne objawy - uszczelka pod głowicą?

  1. #1

    Data dołączenia
    Oct 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 BMB
    Podziękował
    raz

    Domyślny Dziwne objawy - uszczelka pod głowicą?

    Witam. Mam dziwne objawy. Dokładniej to dziś mnie moje auto wystraszyło mianowicie przyjechałem na zajęcia samochodem. Po 8 godzinach, odjechałem i właśnie zaczął się problem na mieście mianowicie na niskich obrotach gasł nie raz. Skakały te obroty na jedynce. Odpaliłem auto, 900 obrotów normalnie około i gasł. Musiałem z gazem odpalać i ruszać. Dojechałem później do domu, po kilku kilometrach gdy w trasie te 120km/h jechałem to nic się nie działo już i odpalał normalnie i nie gasł, obroty nie skakały. Nie mam pojęcia co to może być? Wklejam kurek od oleju w formie zdjęcia, tyle, że mam termostat zepsuty, dopiero wymieniać będę jutro-pojutrze, bo dziś przyszedł i odebrałem. Auto nie dogrzane jest, bo zimno to tez inaczej to wygląda. Dziękuje za pomoc i liczę na wyrozumiałość.

    Kod:
    http://imageshack.us/g/13/sam0271j.jpg/
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 01-01-16 o 18:16

  2. #2

    Data dołączenia
    Oct 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wodzisław (świętokrzyski)
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH

    Domyślny

    jak korek tak wygląda to przy okazji do sprawdzenia odma. Nie wiem jak jest w audi ale w vw w małych silnikach był problem z zatykającą się odmą i masłem pod korkiem przy niskich temperaturach a u Ciebie dodatkowo ten termostat - ja sam zgubiłem przez to olej bo po zatkaniu odmy wywaliło mi go przez miarkę :/
    i nie jest to objaw padniętej uszczelki a właśnie niedogrzanego silnika plus kiepskiego oleju.
    Gaśnięcie to raczej problem sterowania silnikiem, popsutego czujnika temperatury albo braku styku w jakiejś kostce i zapewne wielu innych rzeczy o których pewnie nie wiem bo nie znam dokładnie osprzętu w Twoim silniku

  3. #3
    L@mberT's Avatar
    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Auto
    OOOO
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    13 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    hmm jakby była uszczelka machnieta to chyba płyn chłodniczy znika ze zbiorniczka, korek tak wygląda z niedogrzania silnika

  4. #4

    Data dołączenia
    Oct 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 BMB
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Wcześniej nie gasł właśnie. Olej nie koniecznie kiepski, bo leje najlepszy Castrol Magnatec. Wymieniałem około 3000 km temu.
    A czy jeżeli silnik jest przez ten termostat nie dogrzany to spala więcej paliwa?

  5. #5
    WIELKA BRYTANIA DanioUk's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skelmersdale-Rybnik
    Auto
    Audi S8 A6 80 cabrio
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    258 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Tak pali wiecej. Uklad dolotowy masz zasyfiony. Proponuje przy czyszczeniu odmy wyczyscic przepustnice (prawdopodobny powod gasniecia) jak i przeplywomierza. Przy okazji sprawdz czy nie jest pekniety kruciec dochodzacy do odmy, ktory wymaga rowniez czyszczenia.
    1.6 AKL 101KM
    1.8T APY 209KM ???

  6. #6

    Data dołączenia
    Oct 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 BMB
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Problem w tym, że nie znam się na tym, nie wiem jak to wyczyścić itd. Na piątek jestem umówiony z termostatem to może powiem od razu żeby te rzeczy o których drogi @DanioUk wspomniałeś zrobił. Jaki koszt orientacyjnie może być takiej roboty? Aha, zapytam jeszcze o jedną rzecz, czy słaby akumulator może być powodem też tego, że te obroty skaczą? Pozdrawiam.

  7. #7
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    wystarczy poszukac na naszym forum

    czyszczenie przeplywomierza
    http://www.a3-club.net/forum/showthr...mierza-1-6-AKL

    czyszczenie przepustnicy + adaptacja
    http://www.a3-club.net/forum/showthr...e+przepustnicy
    http://www.a3-club.net/forum/showthr...ustnicy&page=4

    tak wyglada odma olejowa mniej wiecej sprawdz jej szczelnosc
    http://www.a3-club.net/forum/showthr...090#post348090
    Who I am? I am a the Champion.

  8. #8

    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Torun
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Mam duży problem ze swoim autem - w ostatnim czasie pojawiał mi się co jakiś czas komunikat o niskim stanie płynu chłodniczego - uznałem, że najlepszym wyjściem będzie wymiana na nowy z uwagi na to, że stary miał już brązowawy kolor, przed zalaniem nowego płynu przelałem przez układ ok 15l wody destylowanej, aby mieć pewność, że ze starego nic nie zostanie. Całą operacje przeprowadziłem ok 700km temu.

    W ostatnich 2 dniach miałem dosyć sporo do załatwienia i ruszyłem w trase - najpierw 100km autostradą, 150km/h bez przerwy, wszystko w najlepszym porządku. Zrobiłem sobie przerwę na kawe i papierosa, zgasiłem silnik na jakieś 5 minut, po odpaleniu z rury poleciała chmura szarego dymu, zestresowałem się tym, ale otworzyłem maskę, wszystko wyglądało ok. Dalej jechałem ciągle z prędkością powyżej 100km/h - jeszcze 150km. Następnego dnia rano przekręciłem kluczyk i przywitał mnie znajomy komunikat o niskim stanie płynu chłodniczego, nie wzruszony dolałem ok 500ml g12, dodam że przy odkręceniu korka w układzie było dosyć wysokie ciśnienie - tak jakby był zapowietrzony. kolejne 100km przy prędkości znów powyżej 90km/h - znajoma kontrolka powraca. Silnik ostygł, dolałem kolejne 500ml g12, dodatkowo sprawdziłem korek oleju - cały w żółtawej mazi (śmietanie, majonezie, maśle - każdy mówi na to inaczej). Trochę mnie to zdenerwowało, bo po ostatniej trasie cała ta maź, wynikająca z krótkich dojazdów do pracy - 6km dziennie, po 3 km w jedną stronę, zniknęła. Tak czy inaczej, czekała mnie trasa powrotna. Dojechałem spokojnie do domu, dziś rano sprawdzając stan płynu chłodniczego bardzo się przeraziłem, zbiorniczek wody pusty.

    Podsumowując
    -Wycieków przy króćcu z prawej strony silnika nie widać, węże suche, mokrych plam pod autem nie widać, wszystko wydaje się być suche
    -Maź pod korkiem oleju, po ponad 700km dosyć ostrej jazdy na dogrzanym silniku
    -Stan oleju się nie podnosi
    -przez ostatnie 700km dolałem do układu 2l płynu
    -silnik przyspiesza normalnie, ogrzewanie jest, spalanie wydaje się być ok - wyszło mi średnio 7,3l - większość w trasie(prędkości 100-160km/h), 100km po trójmieście
    -praca silnika jakby się trochę zmieniła - chodzi trochę jakby moja stara felicja 1.3, nie potrafię tego opisać
    -czarne syfki wielkości muszek owocówek w zbiorniczku wyrównawczym

    dodatkowo dziś przy otwartym oknie poczułem jakby zapach przypalonego płynu chłodniczego

    Szykuje się na najgorsze - UPG, doradźcie mi proszę czy moge sprawdzić jeszcze coś we własnym zakresie, zanim odstawię auto do mechanika i zostawię tam całą wypłatę

  9. #9
    batman500's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    16 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    a czy masz wieksze problemy z odpaleniem niz wczesniej i czy dymi ci na bialo ?

  10. #10

    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Torun
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    auto odpala normalnie. dym pokazal sie tylko wtedy po autostradzie, czasem po odpaleniu po paru godzinach poleci mala chmurka, ale mysle ze to wilgoc osiadająca w wydechu

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •