Strona 10 z 11 PierwszyPierwszy ... 891011 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 91 do 100 z 108

Temat: Doładowanie turbiny, temperatura oleju i napięcie ładowania w FIS 8L

  1. #91
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    z tym np.całościowym wyświetlaniem to FIS-control bdb sobie poradził
    https://www.youtube.com/results?sear...y=FIS-Control+
    łącznie z przesyłem przez BT(wszystko powyżej)
    na HypeFIS to i wężyka można pograć
    https://www.youtube.com/results?search_query=HypeFIS
    https://www.facebook.com/HypeFIS

  2. #92
    taz's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bochnia
    Auto
    B
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Denio9 możesz pokazać schemat z TJA1021? Mógłbyś coś więcej napisać o tym jak to Ci działa?

  3. #93

    Data dołączenia
    Feb 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olsztyn
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Nie neguję wyższości powyższych projektów nad moim. Pierwszy znałem, zero ingerencji w oryginalną instalację i na dodatek ma on dostęp do wszystkich informacji jakie idą do zegarów, jest jednak dosyć drogi (329euro). Jak już miałbym coś takiego kupić to wolałbym za 175euro kolorowy wyświetlacz: http://colormfa.ru/en/ Drugi projekt - polski, super! Nie znałem go i tak przeglądam... jest naprawdę świetny. Nie wiem tylko na czym polega montaż HyperFISa, ale jeszcze się mu przyjrzę. klamamoto dzięki za linki, szczególnie ten drugi. Mimo wszystko będę kontynuował swój projekt chociażby dla własnej satysfakcji.

    taz, schematy wrzucę jak znajdę, bo nie zapisywałem ich sobie, mam natomiast zapisane przebiegi z LM393 i L9637D
    http://www37.zippyshare.com/v/uT7i7G8H/file.html
    http://www37.zippyshare.com/v/146T1RK0/file.html
    Można je otworzyc za pomocą aplikacji saleae https://www.saleae.com/downloads
    Jeszcze poszukam schematów i sprawdzę jeszcze raz, bo kilka ich przerobiłem, i nie wiem na których mi to "działało".

    Edit:
    Niestety nie mam oscyloskopu, ale rozumiem, co wypadało by sprawdzić - kształt zmian stanów i rzeczywistą amplitudę?

    Chyba korzystałem z tego i tego schematu, ale ręki za to bym nie dał se uciąć.

    Dodam jeszcze dane jakie widziało arduino:
    LM393 rx-55-1-8A-75-0F-F0
    L9637d rx-55-1-8A-75-0F-0F <- tu już się krzaczył
    Ostatnio edytowany przez Denio9 - 21-02-18 o 20:12

  4. #94
    taz's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bochnia
    Auto
    B
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Nie masz oscyloskopu?

  5. #95

    Data dołączenia
    Aug 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostrowiec św.
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AJQ
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Widzę, że ciężko ukończyć bo projekt rozwija się cały czas oby dało radę przed sprzedażą autka . Zdaję sobie sprawę, że jak człowiek coś rozgryzie to kusi go coraz bardziej aby udoskonalać. Kiedy planujesz zakończyć i udostępnić zwykłym śmiertelnikom

  6. #96

    Data dołączenia
    Feb 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olsztyn
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Myślałem, że w kwietniu będę miał już wszystko gotowe, jednak sprawy osobiste mocno mi w tych planach namieszały. Nie chcę też wyznaczać nowych terminów, ponieważ robię to hobbystycznie i dla własnej satysfakcji. Póki co polecam HypeFisa, jest to świetny polski projekt i nie taki drogi.

    A jeśli chodzi o mój projekt to testowałem kilka konfiguracji. Zależy mi na funkcji robienia logów na wzór vcds-a i mu podobnych. Myślałem nad zapisem na kartę SD i jest to proste w realizacji, problem jednak się pojawia w umiejscowieniu obudowy. Pomyślałem więc, czy nie można by wysyłać logów np. na telefon i tu z pomocą przyszedł układ ESP8266 (mikrokontroler z wbudowanym wifi). Udało mi się nawet przenieść (prawie) cały projekt na ten układ, ale okazało się, że ma zbyt mało wejść/wyjść do pełnej funkcjonalności (wiele z nich jest zarezerwowanych do konkretnych funkcji). Napisałem też za pomocą App Invertora prostą aplikację na androida pobierającą dane z ESP i zapisywanie ich do pliku tekstowego. W międzyczasie trafiłem na projekt, w którym ESP8266 jest wykorzystany jako bezprzewodowy programator dla innych mikrokontrolerów. Przerobiłem go na własne potrzeby i stwierdziłem, że to świetny pomysł użyć arduino, na którym jest główny program komunikujący się z samochodem oraz ESP, który służy jako bezprzewodowy programator i port komunikacyjny między arduino a telefonem czy komputerem. Mam wrażenie, że jest to trochę przekombinowane, chociaż daje dużo możliwości, dla tego sprawdzę jeszcze opcję z bluetooth (HC-05) i pomyślę jeszcze nad zastosowaniem kart SD, tzn. umiejscowieniem pudełka tak, aby było ono niewidoczne i jednocześnie był dostęp do kart.

  7. #97

    Data dołączenia
    Aug 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostrowiec św.
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AJQ
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Czytnik kart można by umieścić w w schowku po lewej stronie pod kierownicą. W zależności od wielkości pudełka można by było podwiesić go zachowując funkcjonalność schowka.

  8. #98
    taz's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bochnia
    Auto
    B
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Denio9 jak brakuje Ci pinów w procku to może port ekspander rozwiąże problem, np PCF8574

  9. #99

    Data dołączenia
    Feb 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olsztyn
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Testowałem ten układ i do obsługi przycisków jest ok, ale do komunikacji już nie bardzo, a brakuje mi właśnie pinów do przesyłania danych. Może da się przerobić odpowiednie biblioteki, ale jest to dla mnie zbyt trudne, a w zasadzie czasochłonne.
    Dobra, po testach BT zdecyduję się jednak na rozwiązanie z kartą SD, jest proste i tanie, dodatkowo zrobię miejsce dla bluetooth, ale na razie odłożę komunikację z telefonem na drugi plan. honda2, ten schowek, który proponujesz wykorzystuję obecnie i dla mnie jest dobrym rozwiązaniem bo normalnie z niego nie korzystam. Wezmę to pod uwagę, ale jeszcze jak będę miał możliwość to rozkręcę ten cały plastik i zobaczę, czy nie da się gdzieś tego pudełka lepiej schować.

  10. #100

    Data dołączenia
    Aug 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostrowiec św.
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AJQ
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Denio9 Pokaż post
    Myślałem, że w kwietniu będę miał już wszystko gotowe, jednak sprawy osobiste mocno mi w tych planach namieszały. Nie chcę też wyznaczać nowych terminów, ponieważ robię to hobbystycznie i dla własnej satysfakcji. Póki co polecam HypeFisa, jest to świetny polski projekt i nie taki drogi.
    Nie ma ciśnienia tak tylko dopytuję ciekawią mnie postępy w pracy. Co do HyperFisa to on jest zrobiony do VW a nie do audi

Strona 10 z 11 PierwszyPierwszy ... 891011 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •