Strona 16 z 18 PierwszyPierwszy ... 61415161718 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 151 do 160 z 171

Temat: Problem z zegarami/licznikiem

  1. #151

    Data dołączenia
    Apr 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ciechanów
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8 APG
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    witam
    proszę o pomoc
    zrobiłem korektę licznika programem vag tacho na 70 km ,vag-comem zmieniłem kodowanie licznika 00042 potem chciałem przywrócić stary przebieg w vag tacho wpisałem stary przebieg 213760 a na liczniku pokazał się przebieg 999999 , próba następna pokazała komunikat " auto mode can't find mileage record use manual mode for m73" i nie wiem jak z tego wybrnąć
    bardzo proszę o pomoc i instrukcję jak przywrócić przebieg
    Pozdrawiam

  2. #152
    renegat207's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lipiny LBN
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    66 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    A zapisałeś odczytany wsad przed zmianą przebiegu?

  3. #153

    Data dołączenia
    Feb 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wyżyna Lubelska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH

    Question Problem z uzyskaniem pinu i zmianą wskaźników A3 ALH 2001r

    Witam serdecznie
    ogólny temat znany i zapewne ale...
    Mam trochę nietypowy problem z zegarami, moje Jaegery 1/2 Fis w A3 8l 1.9 TDi ALH z 2001r. mają się ku zakończeniu swego żywota (nie działa prędkościomierz, obrotomierz, świruje kontrolka świec żarowych, czasem immobiliser nie kontaktuje i co kilka zapłonów świeci się kontrolka niskiego poziomu oleju).
    Zakupiłem w dobrych pieniądzach zegary VDO Full fis z anglika 2002r. 1.9 TDi ASZ bez martwych pikseli.
    Posiadam kabelki Vag kkl viakena oraz VagTacho 3.01, programy VCDS lite i Tacho 3.01

    Moje auto posiada Immo2 8L0 920 900 E -w kanale 17 instrument w "Extra" mam: xxxxxxxxxxxx auz......... , czyli nie ma numeru identyfikacyjnego pojazdu,
    Zegary zakupione to Immo3 8L0 920 980 M -w kanale 17 jest numer VIN przed numerami zegarów.

    Programem Tacho 3.01 sczytałem kod pin Jaeger z mojego auta, sprawdziłem czy kluczyk (mam 1 sztukę) można zakodować i okazuje się że można.
    zatem podłączyłem zegary VDO (zakupione) i... klapa! W żaden sposób nie mogę odczytać pinu, co więcej nie mogę sczytać wsadu, same zera. Jedynie co mi podał Vag tacho to że zegary VDO w wersji D10. Próbowałem kontaktu z VDO New, VDO Old i VDO C5 i podaje że zły wybór niepoprawna wersja i trzeba wybrać inną z listy.

    Nie mam pomysłów jak dobrać się do kodu pin zakupionych zegarów, bardziej bym stawiał ze Jaegery by sprawiały taki problem, a tu problem jest ale z VDO.

    Proszę was moi drodzy o pomoc, jak można odczytać pin z zakupionych zegarów bez prucia ich i podpinania pod programator?
    chcę troszkę poznać nieco tej diagnostyki/elektroniki.

  4. #154
    Gudi's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gliwice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny

    Na pewno licznik VDO to crypto. Podejrzewam, że pin udałoby Ci się odczytać vag commanderem. Byle tylko nie wgrywać nic do pamięci, bo uszkodzisz zegary i sam ich nie uratujesz. Druga opcja to odczyt programatorem zaszyfrowanego wsadu i użycie odpowiedniego kalkulatora. W każdym razie nie raz już udało mi się odczytać poprawny pin z liczników crypto za pomocą vag commandera.

  5. #155

    Data dołączenia
    Feb 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wyżyna Lubelska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Gudi Pokaż post
    Na pewno licznik VDO to crypto. Podejrzewam, że pin udałoby Ci się odczytać vag commanderem. Byle tylko nie wgrywać nic do pamięci, bo uszkodzisz zegary i sam ich nie uratujesz. Druga opcja to odczyt programatorem zaszyfrowanego wsadu i użycie odpowiedniego kalkulatora. W każdym razie nie raz już udało mi się odczytać poprawny pin z liczników crypto za pomocą vag commandera.
    Z góry przepraszam i dzięki za nakierowanie do konkretnego działu

    zgadza się, zegary zakupione na pewno crypto, i tacho jakoś nie chce z nimi współpracować :/

    vag commander... brzmi dobrze tylko chyba nie podejdzie z pod kabelek KKL viakena (taki mam), o wgrywaniu do pamięci nie ma mowy zbyt zaawansowany level , tylko "read" przynajmniej na pewien czas. Domyslalm się że programator = rozłożenie zegarów do procka, tego chce uniknąć. Ogólnie wspieram się o VCDS lite, co prawda próbowałem się skomunikować przez vag eeprom programer 1.19g ale wywala mi błąd że nie może się połączyć, znaleźć ECU czy coś... podejrzewam że musiałbym ustawić pod program konkretny port COM np. 1, zastanawiam się czy te programy do pobrania na internecie w ogóle zechcą zadziałać z viakenem?

  6. #156
    renegat207's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lipiny LBN
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    66 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Do tego typu zegarów jest najlepszy vag eeprom programmer 1.19g chodzi na zwykłym kkl od viakena.

  7. #157

    Data dołączenia
    Feb 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wyżyna Lubelska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez renegat207 Pokaż post
    Do tego typu zegarów jest najlepszy vag eeprom programmer 1.19g chodzi na zwykłym kkl od viakena.
    w porządku, takowy sam program (ok. 3-4MB poj.) pozyskałem z internetu, wszedłem i odrazu bez instalacji odpalił się plik (jakby na prawach admina) i po podłączeniu kabla próbował się połączyć co prawda na jaegerze... i wyskoczył komunikat: "unknow program version","wrong baud rate" czy coś podobnego, ewentualnie "No ECU found". Nie zdążyłem aby podpiąć nowych zegarów, spróbuje jutro.

    Czy ten vag eeprom programen należy jakoś instalować ?? i czy ten program działa na sterownikach kabla, które są używane do VCDS lite??
    Oczywiście kabelek jest zainstalowany w menadżerze urządzeń i VCDS lite śmiga na KKL bez problemu.

    podobno vag k+can commander 1.4(chyba China) też może wyciągnąć pin z VDO... Próbowałem wersje commander 3.6 ale coś nie chciał współpracować -> cannot interface device.
    Mam wrażenie że sprzęt jest wrogo do mnie nastawiony, a przecież polecenia wykonuje zgodnie z zaleceniami...

  8. #158
    renegat207's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lipiny LBN
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    66 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Nie eeproma 1.19 g nie musisz instalować powinien działać na tym samym kablu co vag kkl. Do Jagera podejdzie tylko vag tacho a commandera ogólnie nie polecam bo to lipa szczególnie ten 3.6.

  9. #159

    Data dołączenia
    Feb 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wyżyna Lubelska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez renegat207 Pokaż post
    Nie eeproma 1.19 g nie musisz instalować powinien działać na tym samym kablu co vag kkl. Do Jagera podejdzie tylko vag tacho a commandera ogólnie nie polecam bo to lipa szczególnie ten 3.6.
    Hejo Witam ponownie, odzywam się dopiero teraz gdyż miałem niedostępne auto
    A więc... Wedle wszelkich założeń programy poszły bez żadnej instalacji aby należało ustawić port połączenia i zadziałałem,
    korzystałem z Vag eeprom i commandera (pomijam sczytanie vag tacho zegarów Jaegera bo pobrałem tylko pin).
    podłączyłem zegary VDO i podpiąłem się kablem Eeprom i Commander pokazały ten sam kod pin, to chyba dobrze, co prawda przebiegi tez podały ale w "km", Commander pokazał 6km więcej, ale to mniej istotne.
    Przystąpiłem w VCDS Lite w pierwszej kolejności do "kluczyków" wykonałem kolejne procedury: 17 instrument-> login (pin nowe zegary)-> adaptacja kanał 21 skasowałem 3 stare przypisane klucze -> test save-> do it. Przypisałem 1 klucz (tyle mam) test save-> do it ...i gra, auto odpala i pracuje.

    kodowanie z 17 instrument na starych miałem 00040 w nowych mam 05440 więc przerobiłem aby xx4xx na xx1xx czyli-> 05140 i mile zmieniły się na km, za ciosem idąc zmieniłem przebieg z tego z angola (podany już w km) na swój który miałem "oryginalny"
    Co do wskazań prędkości to jeśli nie będę ruszał wsadu i zostawię cyferblat- to wskazanie prędkości będzie poprawne? bo jednak wcześniej licznik chodził na 6-biegu...

    Niby wszystko gra... ale została jedna kwestia, gdyż w 17-instrument widnieje VIN ale z poprzedniego auta (czyli nie mam jeszcze adaptacji samych zegarów)
    kanał 50 tak jakby nie jest dostępny... ale 60 jest dostępny.
    I teraz zastanawiam się jak zaadaptować licznik by nic się nie zepsuło :/ ?
    Ostatnio edytowany przez yoker - 01-03-20 o 14:08

  10. #160
    renegat207's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lipiny LBN
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    66 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Zapewne masz immo 2 w ECU.

Strona 16 z 18 PierwszyPierwszy ... 61415161718 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •