Strona 17 z 18 PierwszyPierwszy ... 715161718 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 161 do 170 z 171

Temat: Problem z zegarami/licznikiem

  1. #161
    Gudi's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gliwice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny

    Jeżeli ECU immo2 to można na upartego we wsadzie edytować VIN. Ja w takich przypadkach robię nieco inaczej. Przed adaptacją przywracam zegary do stanu "nowe" i po adaptacji, jeżeli to immo2, widnieje "xxxxxxx" zamiast VINu.

  2. #162

    Data dołączenia
    Feb 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wyżyna Lubelska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH

    Domyślny

    "renegat207" no właśnie dobrze powiadasz auto z immo 2 zaś zegary immo 3... zastanawiam się jak to ugryźć bez grubszych modyfikacji,
    "Gudi" ten pomysł z przywracaniem do stanu "nowego" jest dobry? tylko jak do tego podejść?

    ogólnie to przed wymianą zegarów było - "xxxxxxxxxxx" i numer zegarów. a teraz -> VIN z innego A3 i numer obecnych zegarów
    kanał 50 nie aktywny...
    Jeśli to zostawię tak jak jest, to nic się nie stanie?? prócz tego kucia w oczy ze obcy VIN , Czy może się coś gryźć?

    A i byłbym zapomniał, co do wskazań prędkości to może przekłamywać licznik biorąc pod uwagę że współpracował z inną skrzynią biegów?

  3. #163
    renegat207's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lipiny LBN
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    66 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Wrzucasz obecny wsad do hex edytora tam zamiast obecnego nr VIN wpisujesz XXXXXXXXXXX.
    Tak licznik może przekłamywać jeśli jest crypto to zmiana kodowania XX140 zmienia wychylenia silniczka krokowego np. 04140, 08140 natomiast jeśli jest zwykłe immo 2 lub 3 to zmiana kodowania nic nie da jedynie tylko zmiana mapy prędkości silniczka w hex.

  4. #164

    Data dołączenia
    Feb 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wyżyna Lubelska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH

    Domyślny

    Edytora w Vag Commanderze/Eepromie? Czy oddzielnym programie hex edytorze? :kopiuje wsad -> odpalam w Hex -> zmieniam obecny VIN na "xxxxx" -> zapisuje i wsad ponownie wrzucam do zegarów??

    kodowanie pierwotne na VDO było 05440, ja przerobiłem na 05140 (ze względu na przebieg w "km"). w starych zegarach było kodowanie 00040 więc całkiem inne.
    stąd moje obawy :/ do tej pory zauważyłem (ale nie jestem na 100% pewny) ze na dystansie 1 km zawyża o 100m

    Jutro sprawdzimy odczyt prędkości na dwóch autach jadących jednocześnie - taki test powinien nieco rozwiać wątpliwości

  5. #165
    Gudi's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gliwice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez yoker Pokaż post
    Jeśli to zostawię tak jak jest, to nic się nie stanie?? prócz tego kucia w oczy ze obcy VIN , Czy może się coś gryźć?
    Ja bym to tak zostawił na Twoim miejscu i się nie przejmował. Nie ma co mieszać we wsadzie jeśli nie masz doświadczenia, szczególnie, że to crypto i za chwile możesz szukać innych zegarów jak coś nie pójdzie.

    Co do kodowania to sam sobie odpowiedziałeś: jak było 00040 to tak powinno być w "nowych" zegarach. Musisz ustawić przebieg poniżej 100 km i wtedy sterownik przyjmie kodowanie.

  6. #166

    Data dołączenia
    Feb 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wyżyna Lubelska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH

    Domyślny

    To prawda we wsadzie nie mam doświadczenia... i szkoda, mam aby zgrane/skopiowane wsady z tych dwóch zegarów, może spróbuje jakoś na nich popatrzeć co tam się kryje
    i Chyba wedle waszych wskazówek pozostawię ten VIN z poprzedniego auta... możeeeee kiedyś... kiedyś... podejmę się tego.
    Co do kodowania to zmiana z xx4xx na xx1xx przyjęło bez problemu i to po podwyższeniu przebiegu. Co do x5xxx to zostawiłem bo to podobno aktywuje jakieś dodatkowe opcje w zegarach, nie zdążyłem jeszcze sprawdzić dokładnie jakie. Dobra jak podejdę ponownie do tematu to spróbuje z tym "oryginalnym" kodowaniem.
    Na razie mam trochę nawarstwionych spraw i dopiero za tydzień będę kontynuował działania w tym podejmował temat kabelologii i zmiany manetki.

  7. #167
    Gudi's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gliwice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny

    ??xxx: Options (MY 2000 >)
    +00 = Manual Transmission 02C/02J/02M OR Automatic Transmission 01M
    +01 = 2nd Fuel Tank Characteristic (All-Wheel Drive)
    +02 = Seatbelt Warning
    +04 = Manual Transmission 02M OR Automatic Transmission 09A
    +08 = Manual Transmission 02K

    05 oznacza skrzynię manualną 02M albo automatyczną 09A i charakterystykę podwójnego zbiornika paliwa dla Quattro.

  8. #168
    jarekkabat's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Siemanko. Mam problem z wymianą licznika. W tym momencie siedzi angol full fis 8L0 920 980Q i muszę go wymienić. Mam licznik z S3 8L0 920 980R (Pacjent A3 Lift 2001 1.8T AUM). Z jednego jak i drugiego posiadam piny. Loguje się i jest wszystko fajnie do czasu gdy w adaptacji wciskam w kanale 50 TEST. Wyrzuca błąd SYSTEM NO OK. Jak do tego podejsc?

  9. #169

    Data dołączenia
    Sep 2021
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzgów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AJQ

    Domyślny Audi A3 8L 2002 1.8t (180km) - Licznik jaeger - problem.

    Witam zakupiłem 2 tygodnie temu Audi a3 8L z 2002 roku z silnikiem 1.8t o mocy 180km(seria), problem polega na tym, że nie działa licznik, a dokładniej.. komputer pokładowy nie działa wyświetla się jedynie godzina, data, przebieg całkowity i przebieg od ostatniego tankowania, te funkcje działają, cała reszta t.j obrotomierz, predkosciomierz nie dzialaja normalnie (zaczynają działać po przejechaniu ok. 10-15km, ostatnio jechałem trasę 150km i po jakimś czasie zaczęły normalnie działac (obrotomierz i predkosciomierz), temperatura wody pokazuje zawsze 120 stopni czyli max nawet na wylaczonym silniku a wskazowka rezerwy zawsze jest ponizej minimum, czasami sie lekko podniesie.. nawet po zatankowaniu do pełna. Z wstępnie zebranych informacji biorę pod uwagę zimny lut (będzie trzeba oddać płytkę do przelutowania), natomiast to by wyjaśniało jedynie problem z dzialaniem obrotomierza i predkosciomierza po zagrzaniu sie silnika.. co z komputerem pokladowym pomiedzy wskazowkami, ktory nie wyswietla zadnych informacji, po prostu jest czarny.. jeżeli ktoś miał podobny problem i udało się mu go rozwiązać to bardzo prosiłbym o pomoc, Pozdrawiam!
    P.S wyjmowałem licznik i z tyłu jest zapisany mazakiem PIN do immo tak mi się wydaję, wszystko jest dobrze wpięte.

  10. #170
    renegat207's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lipiny LBN
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    66 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Masz zapewne wadliwy licznik Jaegera.. Pozostaje jedynie wymiana na VDO.

Strona 17 z 18 PierwszyPierwszy ... 715161718 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •