Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 45

Temat: Problem z elektryką (światła,kierunkowskazy,wycieraczki,nadmuch)

  1. #11

    Data dołączenia
    Jan 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Podlasie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Golem1 Pokaż post
    Podłączenie auta pod vaga nie zaszkodzi a może coś naswietlic, co do kostki stacyjki o sprawdź czy jak delikatnie cofasz kluczykiem po zapaleniu to wszystko zaczyna działac aja bym obstawiał na przekaźnik styku roboczego lub jakiś przewód od niego sie poluzował i nie ma styku stąd jak sie rozgrzał to wszystko ci działało.Co do przekaźnika to wszystko jest w tym temacie.
    Dzieki za szybka odpowiedz, wlasnie próbowalem stacyjka na różne sposoby lewo prawo góra dół, i powoli przekrecac co milimetr itd nic zero.

    mówisz że to przekaźnik? jeśli tak to który numer tego przekaźnika może być bo ich jest od groma.

    Teraz ogrzanie nic nie daje samochodu a raz załapało właśnie to.

  2. #12
    Golem1's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    253 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Numer przekaźnika jaki jest zastosowany w aucie zalerzy od jego wyposazenia w kazdym bądź razie od styku roboczego znajduje się w drugim gnieździe w dolnym rzedzie od lewej. Pierwszy jest od klaksonu (53) a nastepny od styku roboczego, mozesz go wyjąc, rozebrac zewrzec na krótko i sprawdzic czy wszystko zaczeło działac.
    Doposażanie - Elektryka - Diagnostyka Grupy VAG

  3. #13

    Data dołączenia
    Jan 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Trójmiasto
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Klakson u mnie również nie działa. Vaga podpiąłem (co ciekawe teraz łączy sie tylko na zgaszonym silniku), ale nie widzi żadnych błędów. Przekaźnik styku roboczego (100) podmieniałem i dalej to samo. Gdy zewre na krótko ten styk, to dalej nie działa klakson i światła (wracają kierunki,nadmuch, wycieraczki)..

  4. #14
    Golem1's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    253 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez przemysław Pokaż post
    Klakson u mnie również nie działa. Vaga podpiąłem (co ciekawe teraz łączy sie tylko na zgaszonym silniku), ale nie widzi żadnych błędów. Przekaźnik styku roboczego (100) podmieniałem i dalej to samo. Gdy zewre na krótko ten styk, to dalej nie działa klakson i światła (wracają kierunki,nadmuch, wycieraczki)..
    Skoro nie zwiera ci przekaźnika to szukaj przyczyny w przewodach czy nie są gdzieś luźne w płycie przekaźnikowej, musisz wsliznąc się pod pedały i sprawdzic czy się coś nie poluzowało. Sprubuj zewrzec też na krótko przekaźnik od klaksonu ten pierwszy od lewej(53) i zobacz czy sygnał jest. A ta sytuacja z zanikiem tego napiecia pojawiła ci się nagle czy jakieś zwarcie zrobiłeś?
    Doposażanie - Elektryka - Diagnostyka Grupy VAG

  5. #15

    Data dołączenia
    Jan 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Podlasie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    a jak zwieracie te przekaźniki? bo jeszcze nie odkrecalem tej calej konsoli jutro zamierzam a raczej już dzisiaj, kabelkiem to jakos tam wepchac czy jak nie chce niczego spalic nie potrzebnie jak mowilem nie jestem elektrykiem.

    A kolege przemysława w razie naprawienia usterki albo choc troche jesli nawet bedzie podejrzewal ze cos pomoze prosze o kontakt i napisanie tego, albo w tym temacie albo wiadomosc prywatną. Do tego zapytam sie jeszcze jak rozpoznac ze przekaznik ten jest padniety?, do tego dochodzi trzecie pytanie czym sie kierowac w zakupie takiego przekaznika bo na allegro "przekaznik 100" ma duzo symboli z boku różnych z tego co zobaczyłem i nie chcial bym kupic złego.

  6. #16

    Data dołączenia
    Jan 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Trójmiasto
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Wszystkie przewody są przykręcone i brak jakichkolwiek luzów. Problem pojawił się jak auto pierwszy raz postało dłużej na mrozie. Wczoraj doszedł kolejny objaw: nie chciał już nawet odpalić - na zapłonie wszystkie kontrolki się zapalają, a potem nic - nie dochodzi prąd do rozrusznika.

    Wydaje mi się, że winna jest kostka stacyjki. Bialaa, dziś albo w poniedziałek podmienie tą kostkę i dam znać w poście czy coś się zmieniło.
    Ja przekaźniki zwierałem kawałkiem przewodu w izolacji, ale to tylko na chwilkę, na stałe tak zwierać odradzam. Ewentualnie dogiąć jakąś blaszkę i włożyć. U mnie po zwarciu drugiego przekaźnika od lewej (100) odpowiedzialnego za styk roboczy X , nie zawsze zaczyna działać nadmuch i kierunki, dlatego obstawiam tą kostkę + doszedł problem z odpaleniem.

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Bialaa Pokaż post
    do tego dochodzi trzecie pytanie czym sie kierowac w zakupie takiego przekaznika bo na allegro "przekaznik 100" ma duzo symboli z boku różnych z tego co zobaczyłem i nie chcial bym kupic złego.
    na przekaźniku powinien być numer. U mnie na przekaźniku 100 był taki numer: 7M0951253A i taki przekaźnik podmieniałem (mieli w sklepie z częściami do VAGa). Jak wpiszesz ten numer to na allegro znajdziesz tego sporo po 3-10zł. Taka ciekawostka: u mnie w ASO taki przekaźnik kosztuje 110zł.

  7. #17

    Data dołączenia
    Jan 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Podlasie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    No to grubo, jak juz nawet ci samochod nie odpala. Ahhh te mrozy. Sprawdz moze tym razem tez klemy moze masy nie ma.

  8. #18

    Data dołączenia
    Jan 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Trójmiasto
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Raz odpala , raz nie. Po samym przekręceniu kluczyka w pozycję rozruchową czasem nawet nie chce zakręcić rozrusznikiem. Mam możliwość podmiany kostki stacyjki, więc podmienię i dam znać, ale to dopiero prawdopodobnie w poniedziałek.

  9. #19

    Data dołączenia
    Jan 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Podlasie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    ale ktory pin zwierales bo ja 3 i 5 i tylko cos sie włączyło na chwile nie wiem co coś w srodkowej konsoli uslyszalem ale przy okazji zobaczylem w oczach iskry niebieskie to szybko wyjalem przewodzik i tyle bylo, wiecej nie wkladam, razem z tatą bedziemy patrzec ten przekaznik jakos.

    i mam pytanie mam silnik benzynowy 1.8t a przekaznik od diesla mam wstawiony czy tak powinno być?

    zdjecia.



    a tutaj wszystkie jakie mam



    numer przekaznika 100 z przodu to jest ++02181 1 B

    coś takiego, czy musze taki sam kupić czy po prostu inny przekaznik o nazwie "100" podejdzie?

  10. #20
    Golem1's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    253 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    kombinujecie z przewodami jak koń pod górę potem nie dziwne że nastepne bezpieczniki i inne podzespoły sie palą, pisałem aby zewrzec przekaźnik na krótko czyli zdejmujesz osłonę plastikową i np. prubówką robisz styk na bimetalu i sprawdzasz czy ci zadziałały wycieraczki itp. jak tak to wtedy kawałkiem przewodu robisz bypass w przekaźniku lub zwierasz go na sztywno aż załatwisz sobie nowy, tylko musisz pamietac aby go wyjąc jak auto zaparkujesz bo na drugi dzień aku bedzie rozładowane.
    Doposażanie - Elektryka - Diagnostyka Grupy VAG

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •