Strona 1 z 16 12311 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 154

Temat: Rozwiazal ktos problem przednich glosnikow?

  1. #1
    (A)rturo's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bełchatów
    Auto
    E63s W212
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    97 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny Rozwiazal ktos problem przednich glosnikow?

    Ogromnym problemem w naszych A3 sa przednie boczki i miejsce na glosniki - 130mm. Czyli nic ciekawego z tej wielkosci nie otrzymamy.
    Przerabial ktos boczek aby upchnoc glosnik 165mm ?

    Jest cos takiego: http://allegro.pl/show_item.php?item=68715936 ale moze ktos rozwiazal to w inny tanszy sposob?
    Było: A3 8l, S3 8l, Evo IX, Evo X; F10; A6 c7 3.0bTDI 380KM@770NM; W212 E63s 700KM@1000NM
    Obecnie: S1000XR | A4 Allroad 8W9 | Jeep WJ 4,7 V8 | Fiat 126p 1982 | -> soon...

  2. #2
    Dawid's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce, Jędrzejów
    Auto
    S3 apy
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T APY
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Ja w swojej trojeczce montowałem wlasnie te panele z allegro. Poczatkowo planowalem zrobic cos takiego samemu ale jestem strasznie zabiegany dlatego kupilem te panele z allegro. Co do jakosci to powiem ze moze byc, chociaz moglby byc lepiej zrobiony. Jak znajde chwilke czasu i odzyskam swoj aparat to zrobie zdjecia jak to wyglada po zamontowaniu.
    Podsumowujac, jesli nie interesuje hi-end, nie masz czasu i wolisz wydac 280zl zamiast 500 w firmie CA to kup te panele z allegro.

  3. #3
    (A)rturo's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bełchatów
    Auto
    E63s W212
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    97 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    O super ! Bede bardzo bardzo wdzieczny za zdjecia.
    trudno sie je montuje?
    Było: A3 8l, S3 8l, Evo IX, Evo X; F10; A6 c7 3.0bTDI 380KM@770NM; W212 E63s 700KM@1000NM
    Obecnie: S1000XR | A4 Allroad 8W9 | Jeep WJ 4,7 V8 | Fiat 126p 1982 | -> soon...

  4. #4
    Dawid's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce, Jędrzejów
    Auto
    S3 apy
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T APY
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Montaz nie jest trudny. Potrzeba okolo 30 wkretow mate bitumiczna(50x25cm) i dobrze by bylo miec troche mdf-u zeby wzmocnic od wenatrz scianke do ktorej jest przykrecany glosnik. Najbardziej mnie serce bolalo jak cialem tapicerke drzwi . Montaz nie jest trudny, dasz sobie rade. Niestety nie mam zdjęc z montażu, tylko efekt koncowy.

  5. #5
    (A)rturo's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bełchatów
    Auto
    E63s W212
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    97 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Ok to czekam na zdjecia po montazu
    A jakie glosniki zamontowales?
    Było: A3 8l, S3 8l, Evo IX, Evo X; F10; A6 c7 3.0bTDI 380KM@770NM; W212 E63s 700KM@1000NM
    Obecnie: S1000XR | A4 Allroad 8W9 | Jeep WJ 4,7 V8 | Fiat 126p 1982 | -> soon...

  6. #6
    DTM's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów/Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Dawid
    Ja w swojej trojeczce montowałem wlasnie te panele z allegro. Poczatkowo planowalem zrobic cos takiego samemu ale jestem strasznie zabiegany dlatego kupilem te panele z allegro. Co do jakosci to powiem ze moze byc, chociaz moglby byc lepiej zrobiony. Jak znajde chwilke czasu i odzyskam swoj aparat to zrobie zdjecia jak to wyglada po zamontowaniu.
    Podsumowujac, jesli nie interesuje hi-end, nie masz czasu i wolisz wydac 280zl zamiast 500 w firmie CA to kup te panele z allegro.
    wygluszales przy okazji drzwi matami? pytam dlatego ze chcialbym to zrobic na wiosne i nurtuje mnie ciagle jeden problem: maty powinno sie klasc bezposrednio na blache a nastepnie na szkielet (konstrukcje) drzwi w celu zamkniecia calej przestrzeni i tu pojawia sie problem bo w drzwiach A3 nie ma jako takiego szkieletu tylko kilka "pretow" ciezko bedzie na nich polozyc jaka kolwiek mate i nie wiem co z tym fantem zrobic - wiem ze mozna boczki obkleic matami albo zastosowac paste blachogum ale czy to zastapi "typowe" zamkniecie konstuckji drzwi za duzo niewiadomych
    A3 1.9 TDi ____________________________________________

  7. #7

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Möhnesee
    Auto
    Audi A8 3.0TDI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz

  8. #8
    DTM's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów/Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    tak to wyglada w octavii (kolejene etapy prac):
    http://prv.stateweb.pl/images/20041113Drzwi/przed.jpg
    http://prv.stateweb.pl/images/200411..._trakcie_1.jpg
    http://prv.stateweb.pl/images/200411..._trakcie_2.jpg
    http://prv.stateweb.pl/images/20041113Drzwi/po.jpg

    a teraz jak wygladaja drzwi w A3:
    http://www.dtm.internetdsl.pl/drzwi_prawe.jpg
    a tu wewnetrzna strona boczku i seryjne wygluszenie
    http://www.dtm.internetdsl.pl/boczek.jpg

    z tych zdjec widac ze w A3 nie da sie latwo zamknac konstrukcji drzwi tak jak w octavii
    A3 1.9 TDi ____________________________________________

  9. #9
    Dawid's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce, Jędrzejów
    Auto
    S3 apy
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T APY
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Cały mój sprzęt CA przelożyłem z A4. Glosniki w panelach to Morele Dotechy(super systemik).
    Drzwi nie wytłumialem, gdzyz chce w przyszlym roku na wiosne wykleic je dynamatem, a to niestety kosztuje.
    Co do zamkniecia przestrzeni drzwi to w A4 drzwi wytlumiali mi chlopaki z rzeszowa(ESSA) i zastosowali takie waskie blaszki po nawiercane na calej dlugosci(do kupienia w sklepach budowlanych) i porobili z nich takie poprzeczki pionowe co okolo 20cm. Na to pozniej polozyli mate z aluminium.
    Co do wytlumiania tapicerki, to nie polecam blachogumu bo strasznie smierdzi. Koledze jak tym wymalowalem tapicerke to przez ponad tydzien nie dalo sie w aucie jezdzic. Lepiej wydac 130zl na paste Braxa(wodorozpuszczalna), no chyba ze bedziecie jezdzic przez tydzien czy dwa bez tapicerek.
    Takze zamykamy poszycie drzwi tak jak opisalem+ wytlumianie tapicerki. I da to juz bardzo dobre efekty.

    Co do zdjec z wytlumiania drzwi w a3/a4 to gdzies na stronie jakiejs polskiej firmy CA sa takie foty. Takze musisz poszperac po necie.

  10. #10
    DTM's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów/Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    dzieki Dawid za tak dobre wytlumaczenie
    ja jednak nie bede az tak profesjonalnie podchodzil jak Ty do tego tematu i na poczatek poloze maty na sama blache drzwi i zastosuje jakas paste na boczki - napisalem jakas dlatego ze tydzien moge pojezdzic bez tapicerki a wydawanie kilka razy wiecej za paste Braxa to nie na maja kieszen - wiesz moze na ile starcza jeden pojemnik tej pasy Braxa? bo jakby starczyl na kilka elementow tapicerki a nie na 2 boczki to moze i bym sie skusil?
    A3 1.9 TDi ____________________________________________

Strona 1 z 16 12311 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •