Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 16

Temat: Przełączanie na PB przy połowie baku

  1. #1
    SkOOrA's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce
    Auto
    Audi Quattro
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AQA

    Domyślny Przełączanie na PB przy połowie baku

    Witam

    Mam problem i proszę o opinie.

    Zamontowali do mojego AQA instalacje ze sterownikiem STAG 300 ISA2, reduktorem KME Silver, wtryskami REG OMVL, zaworami Tomassetto.
    Samochód jeździ jak maszyna ale... na pełnej butli. Po przejechaniu jakiś 150km, przy większych obrotach przełącza się na PB.
    Podczas jazdy do 2500-3000 nie ma żadnego problemu. Można jeszcze sporo przejechać ale jak wciśniemy pedał w podłoge, pociągniemy do 5000 to zaraz przełączy na PB.
    Pomyślałem, że może nie ma gazu... Zatankowałem. Weszło 18L do butli 43L (powinno wejść 33-35L spokojnie).
    Gaziarz powiedział, że może jest woda w zbiorniku.

    Moim zdaniem w pewnym momencie reduktor traci ciśnienie. Jaka może być przyczyna?
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 09-01-16 o 15:01

  2. #2
    pila24's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZBI
    Auto
    sczała
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    57 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Przyczyna może być taka że ten reduktor nie wyrabia,ma ustawione zbyt niskie ciśnienie lub jest problem z zasilaniem reduktora płynnym gazem.

  3. #3
    SkOOrA's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce
    Auto
    Audi Quattro
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AQA

    Domyślny

    Z tego co widziałem to reduktor jest ustawiony na 1.2 Bara więc powinno być ok. Ja bym właśnie stawiał na zasilanie reduktora płynnym gazem. Przy małej ilości gazu ciśnienie na przewodach jest mniejsze. Mam rację?
    Tylko czy aż tak małe by nie zasilać wystarczająco reduktor? Dziwna sprawa.

  4. #4
    pila24's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZBI
    Auto
    sczała
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    57 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Silver może okazać sie za cieńki do silnika z turbo,w tym przypadku ważne jest o ile spada na nim ciśnienie podczas butowania i o ile wzrasta po puszczeniu pedału gazu.Możliwe ze miedź jest gdzieś zagięta,załamana i wtedy za mało gazu dochodzi do reduktora.Lub też coś nie tak z samym reduktorem.

  5. #5
    qba29dm
    Guest

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez SkOOrA Pokaż post
    Zamontowali do mojego AQA instalacje ze sterownikiem STAG 300 ISA2, reduktorem KME Silver, wtryskami REG OMVL, zaworami Tomassetto.
    Butla przypadkiem nie jest zamontowana do jazdy na wstecznym??

  6. #6
    qba29dm
    Guest

    Domyślny

    Zdiagnozował kolega problem?? Może warto się podzielić dla potomności?

  7. #7
    SkOOrA's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce
    Auto
    Audi Quattro
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AQA

    Domyślny

    Problemów to ja miałem kilka... nieszczelna wkrętka lpg na kolektorze, butla do jazdy na wstecznym, nierównej długości silikony od listwy wtryskowej (nie wiem czy to ma znaczenie ale dla mnie choć sama estetyka podpowiada że powinny być równe - co za głąby montowali mi tą instalacje... masakra), pęknięte dwa przewody gumowe w układzie podciśnienia. Oganiam wszystko po kolei i jest znacznie lepiej. Musze jeszcze wystroić korekty bo w tych upałach mi ciśnienie spadło i miałem za ubogo.

    Jak coś konkretnego ogarne to napisze coś więcej...

  8. #8
    qba29dm
    Guest

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez SkOOrA Pokaż post
    Jak coś konkretnego ogarne to napisze coś więcej...
    czekamy

  9. #9

    Data dołączenia
    May 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zielonka k. Warszawy
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    Kolego udało się rozwiązać ten problem ?
    Bo mam bardzo podobny. Z tym że u mnie jest tak że poziom gazu pokazuje że jest ok. 10 litrów w butli i od razu przełącza się na PB ( obojętne czy się przyciska czy delikatnie jeździ. Nawet na wolnych obrotach ) .
    Po ponownym zatankowaniu znów jest to samo. Wyjeżdża do pewnego momentu i od razu przełącza na PB ( a w butli na 100% jest jeszcze z 10 litrów gazu ). Samochód stał ze dwa tygodnie. Wcześniej było wszystko ok i bez problemu wyjeżdżał cały gaz z butli. Czy to może być wina tych upałów? 32 stopnie w cieniu. W samochodzie jeszcze cieplej.

    A drugi problem to od początku jak go kupiłem nie mogę go zatankować do pełna. Butla jest 44 litry a wchodzi tylko max 26 litrów. Tankowałem na paru stacjach i zawsze jest to samo.

    elementy wyposażenia gazu jakie mam : Reduktor : Tomasetto , Zawór gazowy : Tomasetto , Zbiornik : 44 l ( nie mam pojęcia co za firma ) , Zawór tankowania : tomasetto ,Przełącznik gazu oraz elektryczna jednostka sterowania ( ECU ) : STAG 4 , Wtryskiwacze : Valtec .

  10. #10

    Data dołączenia
    Jan 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PL
    Auto
    AUDI A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    To i ja podrzucę swoje 3 grosze .....

    A3 agn 1.8

    autko mam od ponad 6 miesiecy , po 3 dniach zakladam gaz , nowa butla i wszystko z nia zwiazane ,uzywany stag 300-4 (troszke przestarzaly2007 ale gaziarz twierdzi ze bedzie ok ) ,wtryski valtec (jutro dorzuce wiecej danych ...........auto smiga ,wszystko idealnie ,wytrzymuje nawet butowanie (nie przechodzi na pb )

    a 2 tygodnie temu zonk , ruszam 1 bieg(dosc ostro ) , 2 bieg i jakby na chwilke ktos puscil gaz i ponownie wcisnol , 3 bieg i tak samo tyle ze konczy sie przeskoczeniem na bezyne ..... tak przez reszte trasy i 3 kolejne dni bo nie bylo czasu grzebac ,tyle ze pierwszym razem przeszedl na benzyne powyzej 4000 a systematycznie przelacza sie przy coraz nizszych obrotach

    wymieniam filtr fazy cieklej i lotnej .....bez zmian
    wymieniam ps-01 .....nadal bez zmian
    jade do gazownika , podpina pod komp ...wyskakuje jakis blad o pelnym otwarciu wtryskow i cos jeszcze jedt dopisane w tym komunikacie ale nie nadazam czytac bo skasowal , poprawia mape ...o ile pamietam krzywa podbija do gory i zmienia nastawy reduktora na min 0.40 a max na 1.40
    test ...jest lepiej , juz nie wyrzuca co chwile na bezyne ale nadal przy przyspieszaniu wystepuje zjawisko jakby na ulamek sekundy dostaje zamulki ( jakby puscic i ponownie wcisnac gaz )
    ponownie wracam do gazownika ,znowu komp , zero bledow , proponuje by zostawic auto ,niestety jest mi potrzebne i wracam do domu

    zamawiam magiczny przewodzik i program z zamel (stag)

    podpinam pod vag od kiedy nabylem adi do dzis sa takie bledy
    17953 ster.przepust..sporadyczny-
    1247zawor wegla akt ..przerwa na wyjsciu (sam go wywolalem odpinajac na pracujacym silniku)
    18010 napiecie zasilania ster silnika 30 za niskie ...sporadyczne
    17967 reg wolnych obrotow -ustawienie pierw. /brak osprzetu
    kasuje bledy ,jazda i oczywiscie bez zmian .....na benzynie jest ok a na gaz nadal to samo

    dzis podpinam pod sterownik gazu ..brak bledow ,sprawdzam nastawienia ,robie foty (jutro wrzuce do tematu )
    ale w przypływie fantazji robie auto autokalibracje , reszta nastaw pozostaje bez zmian ,wyskakuje tylko info ze mam za doze wtryski badz dysze (nie pamietam teraz)
    jade na test ....jest super , 1 bieg but ,2 but ,3 but 4 bieg i nadal ok
    i znowu 1 bieg but ,2 but ,3 i zonk znowu na ulamek sekundy dostaje zamulki
    od tego momentu wszystko obiawy wracaja
    mam caly czas podpiety komp
    sprawdzam bledy i jest jeden komunikat ,pelne otwarcie wtryskow i zeby sprawdzic sonde przy max obciazeniu silnika
    sprawdzam vag - brak bledow

    macie koledzy jakies pomysly ? jutro na kanal i bede sprawdzac wszystko po kolei jak nic nie znajde to zaloze stag 4 eco (lepsze to od 300-4 ??? )
    Ostatnio edytowany przez =and= - 22-02-13 o 00:14

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •