Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 32

Temat: studzienka sciekowa na osiedlu+UNIQA= PROBLEM

  1. #1

    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny studzienka sciekowa na osiedlu+UNIQA= PROBLEM

    Witam koledzy sorki że się rozpisze mam audi a3 97 parę miesięcy temu zahaczyłem silnikiem o studzienkę ściekową na osiedlu wezwałem straż miejska spisała protokół złożyłem podanie do uniki gdzie jest ubezpieczona spółdzielnia. Na wizycie rzeczoznawca i diagnosta stwierdzili ze zawieszenie jest nie fabryczne i wyeksploatowane i nic nie dostane, a ja powiedziałem ze jest to taka wersja a oni swoje mądrości bo się niby lepiej znają na tym i tyle. W kosztorysie przyznano mi nie całe 320 za miskę olejowa która cieknie prawdopodobnie no ale nic więcej nie wspomniano o przesuniętym silniku gdzie pewnie zerwane zostały wieszaki czy łapie silnika dolna wcisnęła się w sanki i je zgięła w tym nocowaniu na pewno coś jeszcze by się znalazło do wymiany na moje oko. Z tego powodu napisałem odwołanie czekałem sporo dzwoniłem do uniki w Katowicach mówili ze jeszcze nic nie wie i tak kilka razy wreszcie okazało się z gdzieś zginęło. Napisałem nowe odwołanie powiedzieli ze 2 tygodnie i będzie odpowiedz dzwonie do Katowic (już mnie tam znają) i mówi mi ze nic z Lublina nie dostał ale był tak uprzejmy dał mi numer do jakiegoś kierownika . Zadzwoniłem do kierownika powiedziałem jaka sytuacja jest słyszałem jak szumu narobił nie był zadowolony powiedział ze się techniczny ze mną skontaktuje na dodatkowe oględziny tydzień miną i nic cisza. Dzwonie dziś do gościa co wykonywał pierwsze oględziny powiedział ze nic nie dostane bo jak wyżej pisałem ze jest zawieszenie nie fabryczne i wyeksploatowane powiedziałem ze chce na piśmie ich decyzje. Mam takie pytanie po VINie rzeczoznawca ustali ze jest to wersja Attraction czyli model podstawowy z czteroramienną kierownicą, materiałową tapicerką "Fabula", 15-calowe felgi aluminiowe w stylistyce 10 okrągłych otworów. A ja mam 6ramiene alu felgi fotele w kratkę pod karoserie i siateczkę z tyłu, trójramienną skórzaną kierownicą, zawieszenie jakby obniżone (dziś sprawdziłem symbole na czerwonej sprężynie jest fks02va a amortyzatorze 1J0413031R) jeśli by ktoś mógł sprawdzić jaka mam wersje VIN WAUZZZ8LZWA027524 a i jeszcze powiedzcie czy te sprężyny i amorki są oryginalne proszę o pomoc pozdrawiam.
    zarabiaj pieniądze

  2. #2
    domel79's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gniezno
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0TDI BMM
    Pomógł
    311 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    o nr czesci pisz w dziale do tego stworzonym
    http://www.a3-club.net/forum/showthr...963#post908963

    z tego co opisujesz masz wersje ambition

    o odszkodowanie trzeba walczyc, pisac, odwolywac sie itd ... takie polskie realia

  3. #3
    gasek1978's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom/Wawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    13 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez 88kamil Pokaż post
    Witam koledzy sorki że się rozpisze mam audi a3 97 parę miesięcy temu zahaczyłem silnikiem o studzienkę ściekową na osiedlu wezwałem straż miejska spisała protokół złożyłem podanie do uniki gdzie jest ubezpieczona spółdzielnia. Na wizycie rzeczoznawca i diagnosta stwierdzili ze zawieszenie jest nie fabryczne i wyeksploatowane i nic nie dostane, a ja powiedziałem ze jest to taka wersja a oni swoje mądrości bo się niby lepiej znają na tym i tyle. W kosztorysie przyznano mi nie całe 320 za miskę olejowa która cieknie prawdopodobnie no ale nic więcej nie wspomniano o przesuniętym silniku gdzie pewnie zerwane zostały wieszaki czy łapie silnika dolna wcisnęła się w sanki i je zgięła w tym nocowaniu na pewno coś jeszcze by się znalazło do wymiany na moje oko. Z tego powodu napisałem odwołanie czekałem sporo dzwoniłem do uniki w Katowicach mówili ze jeszcze nic nie wie i tak kilka razy wreszcie okazało się z gdzieś zginęło. Napisałem nowe odwołanie powiedzieli ze 2 tygodnie i będzie odpowiedz dzwonie do Katowic (już mnie tam znają) i mówi mi ze nic z Lublina nie dostał ale był tak uprzejmy dał mi numer do jakiegoś kierownika . Zadzwoniłem do kierownika powiedziałem jaka sytuacja jest słyszałem jak szumu narobił nie był zadowolony powiedział ze się techniczny ze mną skontaktuje na dodatkowe oględziny tydzień miną i nic cisza. Dzwonie dziś do gościa co wykonywał pierwsze oględziny powiedział ze nic nie dostane bo jak wyżej pisałem ze jest zawieszenie nie fabryczne i wyeksploatowane powiedziałem ze chce na piśmie ich decyzje. Mam takie pytanie po VINie rzeczoznawca ustali ze jest to wersja Attraction czyli model podstawowy z czteroramienną kierownicą, materiałową tapicerką "Fabula", 15-calowe felgi aluminiowe w stylistyce 10 okrągłych otworów. A ja mam 6ramiene alu felgi fotele w kratkę pod karoserie i siateczkę z tyłu, trójramienną skórzaną kierownicą, zawieszenie jakby obniżone (dziś sprawdziłem symbole na czerwonej sprężynie jest fks02va a amortyzatorze 1J0413031R) jeśli by ktoś mógł sprawdzić jaka mam wersje VIN WAUZZZ8LZWA027524 a i jeszcze powiedzcie czy te sprężyny i amorki są oryginalne proszę o pomoc pozdrawiam.
    Jeśli czerwona sprężyna to na pewno nie oryginalne...

  4. #4

    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez domel79 Pokaż post
    o nr czesci pisz w dziale do tego stworzonym
    http://www.a3-club.net/forum/showthr...963#post908963

    z tego co opisujesz masz wersje ambition

    o odszkodowanie trzeba walczyc, pisac, odwolywac sie itd ... takie polskie realia
    no tez myslalem ambition i dlatego sie dziwie jak mu wyszla attraction

    gasek1978 mam dokladnie takie http://srvimg06.tablica.pl/images_ta...awa_rev005.jpg
    zarabiaj pieniądze

  5. #5
    (elmo)'s Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mazowieckie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    26 razy

    Domyślny

    Domel, ja z Uniqą walczę już ponad 4 miesiące o opony i amorek, na pisma nie odpisują, telefony zbywają, obawiam się że bez sądu się nie obędzie.
    To są najgorsze gnidy na rynku, ale co zrobić, walczyć trzeba.

    Btw. Gdzieś czytałem że jeśli wyśle im się pismo z roszczeniami, a oni w ciągu 30 dni nie odpiszą, to uznaje się że przystali na moje warunki. Czy znacie kogoś kto byłby w stanie znaleźć podstawę prawną potwierdzającą lub obalającą tą tezę. Może to jest metoda na nich.

  6. #6

    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez (elmo) Pokaż post
    Domel, ja z Uniqą walczę już ponad 4 miesiące o opony i amorek, na pisma nie odpisują, telefony zbywają, obawiam się że bez sądu się nie obędzie.
    To są najgorsze gnidy na rynku, ale co zrobić, walczyć trzeba.

    Btw. Gdzieś czytałem że jeśli wyśle im się pismo z roszczeniami, a oni w ciągu 30 dni nie odpiszą, to uznaje się że przystali na moje warunki. Czy znacie kogoś kto byłby w stanie znaleźć podstawę prawną potwierdzającą lub obalającą tą tezę. Może to jest metoda na nich.
    z z kad ja to znam gdzies od sierpnia walcze
    zarabiaj pieniądze

  7. #7
    domel79's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gniezno
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0TDI BMM
    Pomógł
    311 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    można sie udac do prawnika lub do rzecznika praw konsumenta o pomoc wystosowaniu odpowiedniego pisma

    moj znajomy ma firme transportowa wszelkie odszkodowania kieruje do prawnika przy czym 30% z tego co wywalczy idzie na jego wynagrodzenie

  8. #8
    kulfon's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PD-ZACH
    Auto
    BMW 320Ad xdrive
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    a co to ich obchodzi czy masz ori zawieszenie czy obniżone? idź z nimi do sądu,bo szkoda czasu i nerwów na odwołania - szczególnie patrząc jak się do tej pory z Tobą obchodzą.

  9. #9
    domel79's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gniezno
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0TDI BMM
    Pomógł
    311 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    tak tez chcialem napisac miales uszkodzony pojazd to jakim cudem stwierdzili ze masz wyeksploatowane zawieszenie ... test amortyzatorów na uszkodzonym pojeździe robili?
    auto miało ważne badania techniczne wiec co szukał rzeczoznawca ?

  10. #10

    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    domel79 bylem u rzecznika praw konsumenta on powiedzial ze jest od tego rzecznik praw ubezpieczonych czy jakos tak a jedyny chyba w warszawie jest to mozna tylko telefonicznie z nim pogadac albo listownie to mi sie nie podoba ale bede nad tym muslal

    kulfon na sad mnie nie stac niestety w bylem u rzeczoznawcy niezaleznego w polskim zwiazku motorowym powiedzial ze ich opinia + kosztorys + ogledziny okolo 300zl+/-a ich prawnik wrazie co bieze chyba 15/20% tego co wygra ale nie wiem jak koszta jak nie wygra moz ektos wie cos na ten temat
    zarabiaj pieniądze

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •