Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 28

Temat: Nie działający spryskiwacz tylny

  1. #11

    Data dołączenia
    Nov 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zielona Góra
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Witam

    Mam pewien problem w mojej audi. Kupiłem ją jakiś miesiąc temu, i od kupna nie używałem tylego spryskiwacza. Okazało się że był ,,zapchany'' po przeczyszczeniu sprężarką było okej poza jednym. Wewnątrz obok silniczka jest obudowa i z niej wydobywa się płyn. Nie odkręcałem go gdyż nie wiem co tam dokładnie jest i jak odpowiednio się do tego dobrać. Chciałbym również dodać że przewód jest w 100% szczelny.

    Dołączam zdjęcia (przepraszam za jakość)




    Myślę że ktoś już się do tego dobierał i pokieruje mnie.

    Pozdrawiam

  2. #12
    kuebk's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Berlin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    143 razy
    Podziękował
    32 razy

  3. #13

    Data dołączenia
    Dec 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Witam,ę

    Kilka tygodni temu przerabiałem temat wymiany silniczka tylnej wycieraczki. Jeśli masz nieszczelność i wycieki płynu to radze nie bagatelizować sprawy tylko albo próbować przeczyszczać i ewentualnie powymieniać uszczelki wg instrukcji z powyższego linka albo wymienić silniczek na nowy. Ja pojeździłem kilka tygodni na cieknącym silniczku i efekt tego był taki że doszło do spięcia, spalenia silniczka i kostki i nadal od wymiany czuć smród spalonego plastiku po wejściu do samochodu. Kiedy wycieraczka zaczęła sama chodzić wyjąłem bezpiecznik od zasilania tylnej wycieraczki natomiast w momencie spięcia przepalił mi się równierz bezpiecznik od pompki spryskiwacza.

  4. #14
    minio54's Avatar
    Data dołączenia
    May 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Stafford UK(Lublin PL)
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Witam,
    podepnę się do tematu . Kilka dni temu po mrożnej nocy kiedy to ruszyłem na wstecznym włączyła mi się tylna wycieraczka i nie mogę jej wyłączyć.Spryskiwacz tylny przestał działać , nie słychać pracy pompki.Przód działa OK.Na silniku tylnej wycieraczki po przekręceniu kluczyka pojawia się napięcie na wszystkich stykach(oprócz masy ).Sinik wycieraczki rozebrany i umyty, nie widać śladu spalenia elektroniki.Wygląda to jak by spryskiwacz wysyłał sygnał do ciągłej pracy wycieraczki tak jak w momencie przytrzymania manetki.
    Proszę kolegów o jakieś sugestie co sprawdzić itd. Vcds nie pokazuje błędów, ale może da się to sprawdzić gdzieś indziej? Czy jest przekażnik do tylnego spryskiwania?
    Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.

  5. #15
    Golem1's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    253 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Na bordzie w drugim rzędzie od prawej masz przekaźniki od góry klakson i dwa dolne od sprysków przód i tył sprawdź je czy sa dobre bo bardziej mi tu wygląda jakby w manetce coś uległo uszkodzeniu a dokładnie suwak od załączania styku.
    Doposażanie - Elektryka - Diagnostyka Grupy VAG

  6. #16
    minio54's Avatar
    Data dołączenia
    May 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Stafford UK(Lublin PL)
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Dzięki za szybką odpowiedż , sprawdzę i dam znać co i jak.

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Sprawdziłem przekażniki i są dobre. zamieniałem je miejscami i ciągle to samo.Mogę uruchomić tylny spryskiwacz zwierając styki w dolnym przekażniku.Nie mam pojęcia czemu wycieraczka ciągle pracuje.Wygląda to na zaciętą manetkę. Jakby zwarło styki na położeniu włączonej tylnej wycieraczki. Tylko dlaczego cała reszta działa? Sprawdzę manetkę i zobaczymy.

  7. #17
    Golem1's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    253 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Pisałem ci że pewnie w manetce zeskoczył taki suwak do zwierania styków i dlatego ciagle pracuje, niestety bez rozebrania jej się nie obedzie.
    Doposażanie - Elektryka - Diagnostyka Grupy VAG

  8. #18
    minio54's Avatar
    Data dołączenia
    May 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Stafford UK(Lublin PL)
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Sprawdzę w sobotę.Ciekawe czy da się to naprawić ,czy trzeba nową manetkę.Przy okazji , musi być taka sama manetka czy od nowszego modelu też podejdzie.(te same funkcje ale inne rozmieszczenie przełączników?)

  9. #19
    minio54's Avatar
    Data dołączenia
    May 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Stafford UK(Lublin PL)
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Witam ponownie.

    Sprawdziłem wszystko co możliwe i wyszło na niesprawny silnik wycieraczki.Wymiana na nowy rozwiązała problem.Podziękowania dla forumowiczów za wszelkie sugestie.

  10. #20

    Data dołączenia
    Dec 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BLS
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam. Wczoraj sam zabrałem się za naprawę tylnej wycieraczki ( nie działal mi spryskiwacz) Po demontażu okazało się że było dużo rdzy i płynu w obudowie silnika. Wszystko wyczyściLem i założyłem od nowa. Przedmuchalem dysze, bo okazało się że ona była zapchana.
    Niestety po sprawdzeniu, nadal mam jakiś wyciek spod obudowy ,a tylko niewielka ilość płynu idzie przez dysze na szybę. Mogę to jakoś jeszcze naprawić? Chciałbym też zakupić nowa dysze ,ale nie znam jej numeru.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •