Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokazane rezultaty 11 do 18 z 18

Temat: maglownica

  1. #11
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    suchy@ już działa

    lowczyk10 nie kopiuj/wklej bo ucina linki a odpowiedz z cytatem i wtedy kopiuj/wklej i anuluj cytowanie lub zamknij kartę/stronę

  2. #12

    Data dołączenia
    Jun 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostrowiec Świętokrzyski
    Auto
    audi a3 8p
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BLS
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Dzięki klamamoto,ale tak jak mowilem przeszukalem całe forum zanim spytalem i te linki są mi dobrze znane i nic one nie wnoszą co do błędu jaki posiadam.a na marginesie klamamoto dziś dzwoniłem do firmy zajmującej się regeneracja skrzyni i kolo upieral się ze do skrzyni wchodzi 2.5 litra ją mu mówię że etka mówi co innego ale on szedł w zaparte co ty sądzisz na ten temat?

  3. #13
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    sądzę że informacje w etka i elsaWIN są w 99.9% poprawne i jeśli pisze że tyle to tyle ale to nie o tym temat

  4. #14

    Data dołączenia
    Jul 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3 8P 3d
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny Aktualizacja oprogramowania/softu maglownicy/przekładni kierowniczej 1K1 909 144 J

    Czy ktoś z zaawansowanych użytkowników może mi odpowiedzieć na poniższe pytania?

    Mam problem z maglownicą II generacji w Audi A3 8P z 2004. Historia mojego problemu zaczęła się 8 miesięcy temu, gdy odebrałem od mechanika auto po wymianie elementów zawieszenia z przodu. Auto odebrałem z świecąca kontrolką żółtej kierownicy. Wszelkie próby skasowania błędu, adaptacji itp itd nie zdały egzaminu.
    Następny krok który poczyniłem to wymiana maglownicy na używkę z szrotu II generacji trafiła się 1K1 909 144 J, zapewne z jakiegoś Golfa. Niestety tutaj mechanik też stwierdził, że kontrolka zapaliła się podczas przejazdu na geometrię zawieszenia. Gdy odebrałem auto kontrolka nie świeciła i nacieszyłem się 2 dni i 300km, zaświeciła się niespodziewanie przy prędkości 60-80km/h na prostej drodze w trasie. Następnie kupiłem interfejs na aliexpress i skasowałem błąd i o dziwo kontrolka nie pojawiła się przez jakiś miesiąc. Niestety znowu się pojawiła i skasowanie błędu VCDsem dawało spokój na kilka do kilkadziesiąt km. Żona mówiła też, że jak ona jechała to zaświeciła się, a na drugi dzień nie świeciła się przy pierwszym przejeździe, a w drodze powrotnej zaświeciła się. Śmiem twierdzić, że kontrolka potrafi sama zapalać się i gasnąć bez ingerencji VCDsem.

    Podjąłem również próbę wykodowania całkowicie kontrolki wspomagania, lecz nikomu się to nie udało Próbowało dwóch elektromechaników.

    Słyszałem, że aktualizacja oprogramowania to może być ratunek na mój problem.


    Moja maglownica to:

    Adres 44: Wsp.kierownicy Plik etykiet: 1Kx-909-144-G2V2.clb
    Oznaczenie elementu: 1K1 909 144 J
    Komponent: EPS_ZFLS Kl.5 D04 1606
    Kod serwisu: WSC 00000 000 00000
    VCID: 326A2254AD2F60D12F-8066

    Znaleziono 1 błąd:
    00573 - Czujnik momentu obrotowego kierownicy (G269)
    008 - Niezrozumiały sygnał

    1. Czy moja maglownica posiada najnowsze oprogramowanie?
    2. Ile kosztuje aktualizacja oprogramowania u zdolnego elektromechanika albo w ASO?
    3. Czy moja maglownica II generacji posiada jakieś nowsze oprogramowania?
    4. Czy moje objawy mogą być spowodowane uszkodzeniem okablowania?
    5. Czy ktoś zna dobrego elektromechanika w Warszawie i w promieniu 50km od Warszawy co mógłby zdiagnozować okablowanie i nie za miliony? Zleciłem jednemu elektromechanikowi aby sprawdził, ale olał sprawę bo mu się nie chciało odkręcać belki i od razu wystartował się wykodowania które mu nie wyszło.
    6. Czy da się wgrać nowe oprogramowanie VCDsem i interfejsem z aliexpress czy tu trzeba bardziej profesjonalny interfejs i inne oprogramowanie?
    7. Druciarstwo - czy jeśli bym się zdecydował na wykręcenie żarówki odpowiadającej za tą kontrolkę to muszę wkręcić spaloną czy wystarczy wykręcić? Trudno się dobrać do zegarów i ile może taki zabieg kosztować? Czy zegary po takiej ingerencji nie mają np. skłonności do przepalania się itp itd?

  5. #15

    Data dołączenia
    Apr 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    EU
    Auto
    mam
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny Przekładnia kierownicy magłownica wymiana nowa czy regenerowana

    Witam.

    Auto: audi a3 8P 1.9 tdi 2007r.

    Temat świecącej na żółto kontrolki kierownicy i błędu czujnika momentu skrętu kierownicy już był poruszany i miało już z nim kłopot kilku użytkowników, ale muszę założyć ten temat ponieważ kręcę się od jednego mechanika do drugiego i widocznie w mojej okolicy jest to dla nich za trudny problem.
    Próbowali założyć używaną od seata Leona ale podobno sterowanie jest inne ( czy coś). Adaptacja starej też nic nie pomogła, wymiana samego czujnika koszt 800 zł tyle zawołał sobie jeden specmen.
    Zaczyna mnie to lekko wpieniać, mechanicy lub napiszę ludzie którzy próbują naprawiać samochody bo mechanik to dla nich za dobre określenie doradzają aby kupić nową magłownicę, która kosztuje kosmiczne pieniądze, inni że używana, ale ja nie wiem jaki model, jak szukać na co patrzeć, z jakiego auta będzie pasować, żeby dopasować do mojego auta. Mamy XXI wiek i ja mam problem żeby naprawić auto które ma 12 lat.

    Czy ktoś może mi podsunąć rozwiązanie tego problemu, czy ktoś kupował nowy magiel, jeśli tak to gdzie z pewnego źródła.
    Używany trochę strach kupować, a regenerowany ? podobno w tym modelu są elektryczne nieregenerowane też tak usłyszałem, pozostaje albo nowe albo używane.
    Pomóżcie albo usuńcie mój wpis a ja idę po kanister z benzyną.

  6. #16
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    takie rzeczy dobiera sie po VIN

    moze byc z leona, moze byc z innego golfa5/6 , octavii2, scirro itp nr czesci jak chyba wiadomo zaczyna sie na 1K1 czyli golf 5/6 Europa ale jesli ma byc p&p to musi byc tej samej generacji

    nie moze to byc tez czesc z angola.

    producent rowniez dopuszcza taka zmiane ( starsza na nowasza, opisana procedura np w ELSA )

    przykladowo generacja 2 nie jest juz produkowana, a taka na 99% masz w aucie, chcac wsadzic nowy produkt, musi to byc gen3 co wiaze sie rowniez ze zmiana wiazek itd


















    https://www.a3-club.net/forum/showth...59#post1526159
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  7. #17

    Data dołączenia
    Apr 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    EU
    Auto
    mam
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    ok. dzwoniłem do serwisu audi i po vin podali mi że mam z numerem 1K1423055K i taką będę szukał.
    Dziękuję

  8. #18
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez cylinder Pokaż post
    po vin podali mi że mam z numerem 1K1423055K
    po VIN podali ci produkowana pod dane nadwozie, a nie taka jak masz w aucie

    moim zdaniem masz poprzednika, jeszcze gen2, w 2007r raczej gen3 nie bylo... konieczne jest wiec przejscie na wyzsza gen.
    stad zapewne niezgodnosc z maglem z seata 1P

    wg internetow 55K jest generacja 3 ( de facto ona tez ma nastepce 55M )

    poprzedni post, zdjecie z etki, jak odroznic od siebie generacje,
    Lub po prostu zmienic wszystko co konieczne, zakodowac/adaptacja, zapomniec..

    na przyszlosc uzupelnij awatar, lub podawaj konkretne dane , silnik taki i taki, naped taki i taki, nadwozie, rocznik modelowy..
    a najlepiej VIN, tyczy sie to kazdego, chcecie pomocy, jednoczesnie sami macie w dupie i podajecie lakoniczne dane
    ty nawet miejsca zamieszkania sie wstydzisz, moze wtedy ktos polecilby ci normalnego mechanika..

    oczywiscie jest to auto uzywane, nikt nie powiedzial ze tam juz nie siedzi zmieniona przekladnia przez poprzedniego wlasciciela i juz jest gen3

    tyle
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •