Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 14

Temat: Stłuczka potrzeba porady co do air bagów itp.

  1. #1

    Data dołączenia
    Jan 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tczew
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny Stłuczka potrzeba porady co do air bagów itp.

    Witam, zaliczy?em ma?y drift i auto zosta?o uszkodzone. Przedni zderzak zosta? mocno obtarty (ale i tak by? pospawany tylko,?e nie pomalowany wi?c nie jest ?le) karoseria lampy Ok.W ?rodku ju? jest gorzej. Pasy s? strasznie napi?te (jecha?em bez pas?w bo ty tylko 2 km ... pr?dko?? 50 max 60 :/ )z tego co si? dowiedzia?em od koleg?w to pasy by?y jakie? pirotechniczne i s? do wymiany. Oraz 2 przednie poduszki .... Mam pytanie ja wygl?da wymiana tych air bag?w bo widz? do?? tanio na allegro np http://allegro.pl/poduszka-pasazera-...tml#tabsAnchor oraz http://allegro.pl/poduszka-airbag-ki...110081860.html wystarczy wyj?? stare i podpi?? jakie? przewody + kasacja b??dy vagiem? I czy musz? jaki? czujnik wymieni? w zderzaku oraz ta?m? w kierownicy? Jutro w dzie? obejrz? auto i sprawdz? czy co? jeszcze zosta?o uszkodzone.

  2. #2
    morgan's Avatar
    Data dołączenia
    May 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PL
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    Czegoś tu nie rozumiem. Obtarłeś zderzak i wystrzeliły Ci napinacze i poduszki?

  3. #3

    Data dołączenia
    Jan 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tczew
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Tak sam jestem zdziwiony chyba trafiłem w czujnik w zderzaku i poduszki wstrzeliły :/ Zderzak dość mocno się zdarł bo uderzyłem rogiem zderzaka i mnie obróciło i nic więcej się nie uszkodziło.

  4. #4
    Qid's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PL
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    145 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Jeśli wywaliły Ci poduchy to musisz, wymienić je na nowe tzn. poduszkę kierowcy i pasażera. Z tym, że musisz kupić albo nową deskę rozdzielczą albo oddać ją do tzw.obszycia, gdy wywaliła poducha pasażera to zwyczajnie (,,rozwaliło,,) Ci deskę i bez tej operacji nie przywrócisz ją do stanu pierwotnego. Oprócz tych elementów, musisz jeszcze wymienić na nowy lub skasować crash datę (informacja o wystrzelonych poduchach) z sterownika poduszek powietrznych. Co do napinaczy, jeśli takie posiadasz, to nie koniecznie je musisz wymieniać jest operacja (mechaniczna) która odblokuje je i oczywiście elektryczna która prowadzi do tego, że sterownik nie wykryje, wyrzuci błędu wystrzelonych napinaczy. Z tym, że podczas podobnych incydentów oby jak naj mniej nie zadziałają Ci te napinacze.

  5. #5

    Data dołączenia
    Jan 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tczew
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Ta zaślepka zasłaniająca poduche u pasażera nie jest wciskana ? Po co robić zaślepkę skoro i tak nie można jej włożyć drugi raz?Mój kolega w golfie 4 normalnie wyciągał tą zaślepkę podczas kupna auta aby sprawdzić czy airbag jest i potem go wcisnął i było jak w oryginale.Zgłębię ten temat.Co do tych sterowników poduszek jeżeli podjadę do mechanika na vag to po usunięciu tej crash daty lampka od airbag zgaśnie o podczas kolejne(oby nie ) stłuczki airbagi zadziałają?Co do tych pasów czyli mogę rozkręcić słupek i odblokować pasy,że będą działać( tzn zablokują się gdy będzie trzeba?)W czym pomaga ten napinacz ?(przyciska nas mocniej do siedzenia ?)Co z jakimiś czujnikami w zderzaku czy tam czujnikami uderzeniowymi do wymiany czy one są wielokrotnego użytku kasuje się błąd vagiem czy coś?Taśma w kierownicy ma być nowa czy nowa poduszka ma w sobie tą taśmę co odpowiada za wystrzelenie poduszki?Orazmam pytanie czy można wyjąć poduszkę pasażera przez tą zaślepkę czy muszę rozkręcić deskę. Pracuję od rana do wieczorea to nie mam czasu wczytać się w tematykę naprawy po stłuczce proszę o wyrozumiałość

  6. #6
    Qid's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PL
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    145 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Co do tej zaślepki poduszki pasażera, to jeśli uda si się ją wcisnąć i nie będzie się otwierać to może zostać. Crash daty nie usuniesz Vag-iem. Trzeba ingerować w sterownik (jest jeden sterownik poduszek) i poprawiać plik wsadowy (pamięć eprom) lub wgrać nową, taki jaki był z przed stłuczki, czyli bez zapisu tych wystrzelonych poduszek (crash data).
    Nie radze samemu brać się za taką operacje, są to systemy bezpieczeństwa które w razie potrzeby muszą zadziałać. Prawo polskie mówi, że taki sterownik po wypadku,stłuczce, nadaje się jedynie do wyrzucenia. No ale... teoria swoje a praktyka swoje. Jeśli uda Ci się odblokować napinacze to owszem możesz je odblokować z tym, że nie zadziałają one w razie potrzeby np stłuczki itp. ponieważ ładunek pirotechniczny już został wystrzelony. Oprócz tego, musisz zrobić mały zabieg elektryczny. Jeśli jest kumaty elektryk to będzie wiedział o co chodzi, żeby sterownik nie wyrzucał błędów napinaczy (szczegółów nie zdradzę ), bądź jeśli jest taka opcja to po prostu wyłączyć Vagiem obecność napinaczy w pojeździe. Napinacze tak jak piszesz, służą do tego aby np. podczas dachowania nie zostać ,,wyrzuconym,, z fotela. Czujniki są to elementy pomiarowe i dopóki się nie popsuje, nic się z nimi nie robi. Jeżeli, podczas stłuczki nie zostanie on uszkodzony mechanicznie lub elektrycznie, to nadaje się nadal do użytku. Taśma poduszki kierowcy znajduje się pod kierownicą w zespole przełączników tzw.comie i nie trzeba ją wymieniać, wymienia się tylko całą poduszkę. Raczej nie wyciągniesz jej przez ten otwór ponieważ mocowana jest od spodu śróbkami. Jak dobrze pamiętam musisz odkręcić schowek ale teraz nie jestem dokładnie pewien z tym schowkiem.
    Podsumowując zmieniasz obydwie poduszki, czyścisz sterownik z crasha bądź kupujesz nowy, wyłączasz napinacze w Vag-u o ile jest taka opcja, bądź robisz mały zabieg elektryczny, lub kupujesz napinacze. Jeśli jeszcze coś w wyniku stłuczki nie zostało zniszczone np.rozwalenie czujnika uderzeniowego w wyniku np.zgniecenia go chociaż piszesz, że nie był rozwalony przód, to wszystko. System powinien być sprawny .

  7. #7

    Data dołączenia
    Jan 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tczew
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Wracam do tematu kończę dogadywanie się z jednym forumowiczem w sprawie 2 poduszek oraz pasów.Mam pytanie skąd mogę wiedzieć czy sterowniki do poduszek które są wystawione na allegr nie są z auta w którym wystrzeliły poduszki a sprzedający tylko nie wgrał nowych plików wsadowych? Jak myślisz czy warto kupować nowe sterowniki czy lepiej wgrać nowe pliki wsadowe do tych sterowników co posiadam. Mam też pytanie czy poduszki/sterowniki mogą być z anglika ?Potrzebuję tak że info jak rozebrać bok auta aby dostać się do pasów.Może uda mi się zmieścić w 400-500 zł.
    (a miałem odłożone na s liny 17" :/)

  8. #8
    Qid's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PL
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    145 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Gwarancji nie ma żadnej, nie stwierdzisz tego dopóki nie podepniesz sterownika w instalacje. Po co kupować nowy sterownik (według mnie niema sensu) skoro ze starego wystarczy usunąć crasha i jest on dalej funkcjonalny taj jak z przed kolizji. Jeśli chcesz to mogę CI na pw wysłać namiary do firmy która zajmuje się kasowaniem crasha koszt ok. 150zł (musiał byś się ugadać i ewentualnie możesz wysłać sterownik do nich pocztą i CI przyślą z powrotem, chociaż nie polecam takowego rozwiązania, ponieważ podczas transportu różne rzeczy się dzieją). Co do tych poduszek z anglika to nie wiem czy będą pasować, jako poduszka fizycznie to tak, ale jak to wygląda od strony praktycznej to Ci nie powiem bo nigdy nie zakładałem z anglika poduszek do wersji EU. Ja na twoim miejscu bym nie ryzykował, tylko założył normalne EU poduszki, ale to zależy tylko od Ciebie. Z rozbiórką boczków to zobacz w dziale warsztat czy nie ma instrukcji jak rozebrać boczki. Nie mam na razie dostępu do elsy bo tak to bym wrzucił instrukcję jak je rozebrać.

  9. #9

    Data dołączenia
    Jan 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tczew
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Ktoś z forum napisał mi,że może mi skasować crash datę za 30 zł.Co do tych poduszek to sam nie wiem czy to z anglika muszę go spytać tylko byłem ciekawy.Co do podłączenia sterownika pod instalacje jak będą nowe (lub skasowane crash daty)to po prostu zniknie lampka od air bagów?Co masz na myśli,że podczas wysyłki różne rzeczy się dzieją sterownik może ulec uszkodzeniu pod wpływem wstrząsów? Mam pytanie czy poduszka kierowcy z nr 8L0 880 201 AQ4 jest taka sama jak z 8L0 880 201H AQ4.Czy nr podany na tych plastikach na pasach odpowiada numerowi pasów które muszę kupić czyli nie muszę rozebrać boku aby sprawdzić jakie pasy mam ?

  10. #10
    Qid's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PL
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    145 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez DSOS Pokaż post
    Ktoś z forum napisał mi,że może mi skasować crash datę za 30 zł.
    Jeśli jesteś pewien, że ta osoba wykona to tak jak powinno być to ok .

    Cytuj Oryginalnie napisane przez DSOS Pokaż post
    Co do podłączenia sterownika pod instalacje jak będą nowe (lub skasowane crash daty)to po prostu zniknie lampka od air bagów?
    Jeżeli wszystko będzie ok to tak i przede wszystkim nie będzie błędu crash daty.
    Co do tego transportu to właśnie oto mi chodziło. Ale ty masz sterownik bodajże który nie posiada czujnika zderzeniowego w środku (w samym sterowniku) tylko masz zewnętrzne czujniki w zderzaku, także raczej nic się nie powinno dziać. Co do tych numerów 8L0 880 201 zostało zastąpione nr 8L0 880 201 B a nr który podałeś tj.8L0 880 201H u mnie nie wchodzi do systemu.

    Ostatnio edytowany przez Qid - 27-02-12 o 08:06

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •