Strona 45 z 99 PierwszyPierwszy ... 3543444546475595 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 441 do 450 z 987

Temat: CB Radio jakie ? / co wybrać ?

  1. #441

    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dzn
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Ja mam zamontowane radyjko tak jak kolega poniżej (kieszeń pod włącznikiem świateł). Rozwiązanie fajne bo nie wadzi nigdzie. Poza tym grucha leży owinięta wkoło kiery bo zawieszanie jej gdzieś dla mnie było tragedią. Co do wilgoci tez polecam wyciągać radio z racji, że jestem elektronikiem. Przy dużej wilgoci płytki lubią tracić swoje właściwości...może dojść do korozji, mogą iść luty, czy też inne elementy elektroniczne. Polecam zastosowanie szybkozłączek. Mam taką i nie narzekam. W każdej chwili wyciągam radio (president johny III) i biorę ze sobą. Jeśli chodzi o montaż, to kwestia 5-10 min. Wyciągniecie anteny (president misouri), zapięcie radia pod zasilanie za pomocą złączki, wkręcenie przewodu antenowego i już. Jest taka mała zasada, że póki w aucie się nie nagrzeje nie powinno się uruchamiać tego typu urządzeń. Mowa tutaj również o radiu samochodowym. W wielu instrukcjach się z tym napotkałem, jednak konstruktorzy tak to tworzą żeby tego problemu uniknąć. W sumie jest w tym trochę prawdy.

  2. #442
    chudy92's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CNTC (220 KM)
    Pomógł
    795 razy
    Podziękował
    516 razy

    Domyślny

    Na razie nie mam problemu z radyjkiem, dobrze gra. A myślę że za 4 lata już będę miał inne auto, a cb nie będę wyciągał bo szkoda cudowania...
    Kolega, poprzedni wlasciciel mojej a3, mial tez w tym aucie unidena ktory dziala mu bez zarzutów do tej pory..

    Co do zasilania cb, to ja mam zrobioną drugą "zapalniczkę" z tej oryginalnej od tylu podpięte przewody i doprowadzone pod kierownice i zrobione drugie "gniazdo" zapalniczki, przy montażu cb wkładam tylko wtyk zapalniczki i działa, dla pewności owinąłem izolacją, żeby się nie poluzowało lub wypięło.
    Ostatnio edytowany przez chudy92 - 25-02-11 o 15:42
    A3 8L Hatchback 3D 1997r [1.6 AEH - 101/145] A3 8L Hatchback 3D 2001r [1.8t AUM - 229/322] A4 B6 Avant 2002r [1.9tdi AVF - 164/374] A3 8V Limousine 2015r [2.0tfsi CNTC - 343/487]

  3. #443
    czerwo's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Centrum PL
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    A ja uszkodzilem kabel wchodzący do anteny. Wyciągnął się skubany i nawet nie wiem kiedy . Cóż chyba nowa musze zamówić bo nie wiem jak rozebrac podstawe anteny żeby zlutować (as100)
    This is a War, And We Are Soldiers!

  4. #444

    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pabianice
    Auto
    BMW
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez czerwo Pokaż post
    A ja uszkodzilem kabel wchodzący do anteny. Wyciągnął się skubany i nawet nie wiem kiedy . Cóż chyba nowa musze zamówić bo nie wiem jak rozebrac podstawe anteny żeby zlutować (as100)
    4 śrubki do odkręcenia tylko zwróć uwagę bo później ta blaszka musi być w tym samym miejscu przykręcona co wcześniej

  5. #445
    czerwo's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Centrum PL
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Ok to zaraz się za to zabiore. A takie wypięcie kabla nie powoduje żadnych zmian w odbiorze czy coś w podobie? Dzieki za info

    zrobione
    Ostatnio edytowany przez czerwo - 05-03-11 o 20:51
    This is a War, And We Are Soldiers!

  6. #446
    marszal12321's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wodzisław Śląski
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    15 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Gdzie najlepiej było by umieścić presidenta walkera? Wacham się co do kupna jeszcze a info ze jest dla niego idealne miejsce mogło by przewazyć szalę na jego korzyść. Bo rozumiem ze pod włącznik świateł się nie zmieści?

  7. #447
    milek_1988's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Krotoszyn
    Auto
    AUDI A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Może komuś pomogę odnośnie anten. Jeździłem z 3 lata na sirio ml-145. Antena mega dobra, oczywiście jeśli chodzi o magnes. Strojenie bardzo proste i bezproblemowe. SWR na poziomie 1,2. Zasięg b.dobry. Z racji rozmiarów bardziej polecana na trasę.

    Dziś przymierzałem Willsona Little Will. Wykonanie dobre w przeciwieństwie do jej podróbki- hustlera. Zasięg podobno znośny. Niestety strojenie, w przypadku mojego auta to koszmar. Powiedziałbym, że w ogóle się nie zestroiła. Swr od 3 do 5...gdzie ideałem jest 1.0. Podobno ogólnie ciężko się stroi. Zrezygnowałem.

    Wybór padł na Titanium 7000, a więc pochodna presidenta misouri. Długość 72 cm, ładnie kompnuje się z autem. Zestrojenie, jestem mega zaskoczony, na 19 mam 1.0. Co do zasięgu, jescze nie wiem- dziś założyłem. Napiszę najwyżej jak się sprawuje po jakimś dłuższym czasie.

    Wszystko pracuje pod unidenem 520xl.
    W dziale sprzedam wystawiłem swoją ml-kę. Cena 50zł. pozdrawiam

  8. #448

    michas11's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bytow i okolice
    Auto
    Touran Cross BMN
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Co do tej antenki Willsona Little Will to sie z toba nie zgodzę.
    Jeździłem z taką prawie 2 latka - raz zestrojona na 1.2 zimą wzrastało do 1,5 zasięg 6-10km zależy od terenu, a co do strojenia to wszystko idzie zrobić.

    Teraz przesiadłem się na PIRATA, który na 520xl był bezużyteczny (wieczne problemy) i poszła zamianka. Jednak na moim radyjku zasięg min 8km - pełne satysfakcja.

    Od zawsze mam TTI 550 - mi sie sprawdza.
    Było A3.
    Będzie A3.

  9. #449
    milek_1988's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Krotoszyn
    Auto
    AUDI A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Sprzedawca mówił, że willson jest ok, ale często nie pasuje do danego auta. Możliwe, że z twoim się zestoił. Mówił nawet, że był w weekend koleś nową jetą i też nie dało rady. O piracie słyszałem, w sumie helikal więc pewnie się sprawdza. JAk z szumieniem? Pirat to coś podobnego do nowej florydy super, która ma bodajże ok.60cm. Myślałem nad nimi, jednak wybrałem tego titanium. Zobaczymy jak się sprawdzi pozdro

  10. #450

    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    inny
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    a co s?dzicie o takim zestawiku?
    http://allegro.pl/cb-radio-tti-tcb88...495189469.html
    czy mo?e zwyk?y TTi 550 wystarczy?

    na uwadze mam jeszcze http://allegro.pl/radio-cb-president-tommy-asc-titanium-7000-i1496082366.html tylko musia?bym jeszcze do tego jak?? anten? wybra?.

    pozdrawiam
    Ostatnio edytowany przez rychu89 - 16-03-11 o 16:19

Strona 45 z 99 PierwszyPierwszy ... 3543444546475595 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •